Žinai istoriją – laimi prizus!

Kviečiame dalyvauti Gargždų krašto muziejaus ir projekto „Bunda jau Baltija“ partnerių tęsiamame žaidime ir atsakyti į liepos mėnesio klausimą.

Estų virtuvė pagal maisto ruošimo technologiją (dažniausiai virti patiekalai) ir ingredientus panaši į suomių virtuvę ir labiau „jūrinė“ nei latvių ar lietuvių. Taip pat iš dalies perimtos vokiečių ir švedų virtuvės tradicijos. Kokie trys estų patiekalai laikomi tradiciniais?

Atsakymai priimami iki liepos 28 dienos el. paštu (gargzdu.muziejus@gmail.com) bei paštu (Gargždų krašto muziejus, Sodo g. 5, Gargždai), taip pat atsakymą galite atnešti į muziejų jo darbo metu (I–VI 9.00–18.00 val.). Su atsakymu prašome pateikti šiuos duomenis: vardą, pavardę, telefono numerį. Iš teisingų atsakymų atrankos būdu bus išrinktas laimėtojas ir jam įteiktas mėnesio prizas. Teisingas atsakymas į klausimą, nugalėtojas bei naujas klausimas bus paskelbti rugpjūčio mėnesį.

2014 m. liepos mėnesio prizas – Klaipėdos rajono kultūros paveldo leidinys, fotografijos atvirukų rinkinys „Mano Gargždai“ ir J. Lankučio viešosios bibliotekos rašiklis.

Birželio mėnesį klausėme: Latvijos Kuldygos miestas garsėja ne tik gražiu senamiesčiu, plačia ir vaizdinga Ventos upe, tačiau ir vienu ypatingu renginiu, kuris organizuojamas tik 1 kartą per metus. Koks tai renginys?

Teisingas atsakymas: Nuogalių bėgimas per Ventos upės tiltą Joninių naktį. Nuogalių bėgimas turi archajiškas tradicijas, tačiau atkurtas tik prieš keletą metų.

Birželio mėnesio laimėtoju išrinktas Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos auklėtinis Ignas Pakamorė. Vaikinas teisingą atsakymą žinojo, nes ne kartą teko lankytis Latvijoje. Iš Dainų šventės grįžęs Ignas papasakojo, kad vasaros atostogas planuoja leisti Gargžduose, todėl susitarėme susitikti „Bunda jau Baltija“ renginyje rugpjūčio 23 dieną prie Gargždų kultūros centro.

Gargždų krašto muziejaus informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių