Žioplai praleistas įvartis varžyboms metė šešėlį

Žinias iš pasaulio futbolo čempionato šią savaitę nustelbė Lietuvos futbolo bendruomenę krečiantis skandalas – esą gegužės pradžioje vykusios A lygos rungtynės tarp Gargždų „Bangos“ ir Klaipėdos „Atlanto“ iš anksto buvo surežisuotos. Internetiniame portale „Delfi“ skelbiama, kad įtarimų kelia „Bangos“ žaidimas.

Gargžduose vyko apklausos

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) sąžiningo žaidimo pareigūnas Gerchardas Dunauskas patvirtino, kad LFF Tyrimų komitete vyksta tyrimas dėl įtarimą sukėlusių Lietuvos čempionato rungtynių, kuriose dalyvavo Gargždų „Banga“. Paklaustas, kokie konkrečiai kilo įtarimai, atsakė: „Tai tyrimo dalis, todėl nebūtų etiška komentuoti, kol vyksta procesas.“

Priminsime, jog „Bangos“ futbolo klubo (FK) profesionalios vyrų komandos finansavimu ir veikla rūpinasi asociacija „Gargždų Bangos draugai“. Pastaroji yra įsteigta 2009 m. ir turi tris narius: Dmitrijų Ševčenko, Dmitrijų Baidą bei labdaros ir paramos fondą „Gargždų rėmėjas“. Šio fondo vadovas Nerijus Galvanauskas „Bangos“ laikraščio korespondentei patvirtino, kad FK „Banga“ yra informuota raštu dėl pradėto tyrimo: „Praėjusią savaitę į Gargždus buvo atvykę LFF ir Europos futbolo federacijų asociacijos (UEFA) atstovai, kurie apklausė trenerius, įstaigos dalininkus bei įtariamą klubo žaidėją. „Bangos“ administracija suteikė visą galimą pagalbą įvykdyti apklausą.“

Rungtynes su „Atlantu“ futbolo klubas „Banga“ pralaimėjo rezultatu 2:0. „Delfyje“ įvardijama, jog daugiausia abejonių kelia „Bangos“ vartų sargo Soslanbeko Aršijevo praleistas esą žioplas įvartis.

Griežčiausių tikisi išvengti

„Tyrimą vykdo LFF Tyrimų komiteto nariai, padedami UEFA pareigūnų ir kitų partnerių. Tyrimas truks tiek, kiek prireiks laiko pagrįstai išvadai pateikti“, – paaiškino sąžiningo žaidimo pareigūnas G. Dunauskas.

Pagal „Delfio“ informaciją įtarimų kelia ir kitas „Bangos“ pralaimėjimas Alytaus „Dainavai“, esą vykstant mačui Alytuje mažiausiai vienoje Azijos internetinių lažybų kontorų koeficientas, kuriuo siūlyta statyti pinigus už „Dainavos“ pergalę, buvo pašokęs į sunkiai paaiškinamas aukštumas.

Kokios „Bangai“ gali grėsti sankcijos? „Griežčiausios – pašalinimas iš UEFA, LFF varžybų. „Banga“ pirmą kartą oficialiai sulaukė tokių įtarimų, tad, tikėtina, jeigu ir būtų viskas įrodyta, griežčiausių sankcijų nesulauktų. Tiesa, šią savaitę klubas gavo oficialų patvirtinimą iš tos pačios UEFA, kad atitinka visus reikalavimus ir galės dalyvauti Europos lygos varžybose“, – savo nuomone ir žiniomis dalijosi N. Galvanauskas.

Prieš susitarimus ir sukčiavimą

„Bangos“ redakcija susisiekė su FK „Banga“ sporto direktoriumi Donatu Ivanausku. Jis akcentavo, kad klubas visada buvo ir bus prieš bet kokius rungtynių susitarimus, sukčiavimus. D. Ivanauskas pridūrė, kad įtarimai bus ištirti tos srities specialistų, tad dabar susilaiko nuo detalių komentarų. „Daugiausia abejonių kilo dėl vartininko, kuris praleido įvartį, žaidimo. Tačiau, kita vertus, nejaugi jau nebegalima klysti. Lygiai tokia pati situacija susiklostė pasaulio futbolo čempionate, kai Rusijos vartininkas praleido Pietų Korėjos įvartį. Kamuolys jam išslydo iš rankų. Tačiau jokių įtarimų dėl nesąžiningo žaidimo nekilo“, – svarstė D. Ivanauskas.

Šiuo metu A lygoje FK „Banga“ yra šeštoje pozicijoje. „Per septynerius metus klubas pasiekė labai daug: akimis galima pamatyti, kaip pagerėjo sporto infrastruktūra, pagausėjo treniruotes lankančių jaunųjų futbolininkų, ausimis išgirsti išgarsėjusį Gargždų ir „Bangos“ vardą įvairiose Lietuvos ir pasaulio vietose. Kaip vertinčiau pagrindinės komandos rezultatus šiais metais, tai, pasibaigus pirmajam ratui, jie buvo geriausi per visą „Bangos“ istoriją, bet svarbiausia – galutinis rezultatas, kuris bus aiškus šių metų lapkričio mėn.“, – sakė N. Galvanauskas.


  • Labdaros ir paramos fondo „Gargždų rėmėjas“ vadovas N. Galvanauskas, paklaustas, ar, jo nuomone, pasiteisino rusiško kapitalo pritraukimas į klubą, atsakė: „Vietinių dalininkų ir rėmėjų pagrindinis interesas yra ir buvo, kad į klubą ateitų papildomi finansiniai ištekliai, daugiau patirties tarptautiniame futbolo pasaulyje turintys žmonės, kurie trumpalaikėje perspektyvoje padėtų išlaikyti nemažai lėšų reikalaujančią pirmąją komandą, o ilgalaikėje perspektyvoje rūpintųsi akademinių grupių kūrimu, infrastruktūros plėtra. Bendradarbiavimas su dabartiniais klubo vadovais iš Rusijos yra aprašytas bendradarbiavimo sutartyje. Praėjus pusmečiui, įvertinsime, ar visi įstaigos dalininkai įvykdė numatytus įsipareigojimus.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių