Žirgų konkūrų varžybose – ir džiaugsmas, ir pralaimėjimo kartėlis

A. Baniulytė ant žirgo atsisėdo būdama 12 metų ir iki šiol aistra šiam pomėgiui neišblėso.

Klaipėdos rajone, Baniulių kaimo turizmo sodyboje, keliolika metų rengiamos Šiūparių konkūrų varžybos. Šiais, Žirgo metais, jau trečios. Tai šventė kaimui, žirgų mylėtojams, o raiteliams – paskata, motyvacija. Projektui lėšų skirta iš Klaipėdos rajono savivaldybės nevyriausybinių ir bendruomeninių organizacijų bendruomeninės veiklos stiprinimo rėmimo programos.


Neblėstanti aistra
Saulėtą sekmadienį Baniulių kaimo sodybos teritorijoje galėjai grožėtis eikliais įvairių veislių žirgais. Į konkūrų varžybas atvyko raitelių iš Palangos, Rusnės, Rietavo, Šiaulių, Priekulės, dalyvavo ir Šiūparių žirgyno atstovai, juos atlydėjo palaikantys artimieji, draugai.
Nuo mažens jaunieji raiteliai jaukinasi žirgus. Viena iš jauniausių dalyvių Austėja (8 m.) iš Rusnės su mišrūne Meilute ramiai laukė savo pasirodymo eilės. Mažajai raitelei labai patinka joti – jau metus treniruojasi.
Palangiškė Amelija (9 m.) jaudinosi. „Noriu, kad gerai pasisektų – ne visada gerai pavyksta“, – prisipažino ji. Mija taip pat treniruojasi Palangos žirgyne. „Atvykau gerai praleisti laiką – noriu, kad su Estera sėkmingai įveikčiau kliūtis“, – sakė mergina.
Konkūrų varžybose dalyvavusi septyniolikmetė gargždiškė Urtė Pranytė Šiūparių žirgyne treniruojasi nuo antros klasės, o sesė Uršulė – 5 metus. Urtei sėkmingas buvo šis startas ir finišas – konkūro (60 cm) varžybose ji laimėjo trečiąją vietą. Tai džiaugsmas ir raitelei, ir ją atlydėjusiai mamai Vygintai Vaišvilaitei. „Urtės kolekcijoje daug iškovotų prizų. Jai labai patinka žirgai, į treniruotes važiuoja beveik kasdien, kaip ir sesė, – kalbėjo ji. – Bet ir pralaimėjimo kartėlio patyrusi, tačiau mokosi su tuo susitaikyti – juk visada negali laimėti.“
Sesėms teko ir po žirgu atsidurti, tačiau nei sulaužyta ranka, nei sužalota koja merginų neatbaidė nuo šio pomėgio. Pasak V. Vaišvilaitės, jis nepigus, bet prasmingas – ugdomas bendravimas, socialiniai įgūdžiai.
Tarp jaunųjų raitelių – vien tik mergaitės. Bet ne vien Šiūparių žirgyne nėra besitreniruojančių berniukų – nežinia, kodėl šių netraukia žirgai.


Nugalėtojams – apdovanojimai
„Vykdome projektą „Šiūparių žirgų konkūrų varžybos“, šiemet jau trečios, bet šį sezoną dar bus trejos varžybos, – kalbėjo VšĮ „Šiūparių žirgai“ varžybų organizatorė, trenerė Akvilė Baniulytė. – Šios varžybos – tai jaunųjų raitelių paskatinimas, motyvacija, o žirgams – patirtis. Pastarosiose buvo 225 startai.“
Septyniuose konkūruose varžėsi raiteliai nuo 7 metų amžiaus iki 60 metų ir vyresni. Dalyvavo ne tik patyrę raiteliai, bet ir pradedantys bei jauni žirgai. Ne visiems sekėsi juos suvaldyti – krito ir vėl kėlėsi.
Jauniausiems raiteliams iššūkis buvo kartelių konkūras, o pagrindinio konkūro dalyviams reikėjo įveikti 1,15 m aukščio kliūtį. Kiekviename konkūre išrinkti geriausi raiteliai – greičiausi, nenumetę kliūčių, ir visi apdovanoti.
Priekuliškio trenerio Justo Gabalio raitelė Saulė Jokšytė pagrindiniame konkūre laimėjo pirmąją vietą. „Kryžiukų“ konkūre trečioji vieta atiteko gargždiškei Medai Mikalauskytei, o ketvirtoji – Akvilei Jurkutei. Abi treniruojasi Šiūparių žirgyne.
Konkūrų varžybos vyko neseniai įrengtoje specializuotoje aikštėje, kurioje yra laistymo sistema ir drenažas.
„Džiugu, kad šiemet gavome lėšų iš seniūnijos – 1 500 eurų. Mus remia ir Arklių augintojų asociacija, Lietuvos žirginio sporto federacija. Esame dėkingi rėmėjams „Horse Care“, „Žetonas equestrian“, „Ėdesys“. Tačiau didžiąją dalį varžybų išlaidų kompensuoja starto mokesčiai. Norėtume, kad ir gargždiškiai verslininkai paremtų – būtų didesnis prizinis fondas“, – kalbėjo A. Baniulytė.

Virginija LAPIENĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių