Toks gyvenimas

Verslininkai atsiliepia ne į visus paramos prašymus


Renginio sėkmę lemia gera organizatorių idėja ir gebėjimas surasti rėmėjų. Meno kolektyvo kelionė į tarptautinius festivalius priklauso nuo vadovų entuziazmo ir pasiryžimo būti prašytojais. Dalį lėšų įmanoma gauti pagal projektus iš Savivaldybės. Ar noriai verslininkai teikia paramą? Nelabai. Ar lengva prašyti? Nelabai, bet kito kelio nėra, jeigu nori, kad vaikai nuvyktų į konkursą, kad neįgaliųjų šventės būtų įdomesnės, kad geriausieji gautų bent kiek padoresnius prizus.


Prašyti sunku


Gargždų vaikų muzikos mokykla net tris kolektyvus planuoja išvežti į užsienyje vykstančius tarptautinius festivalius. Akordeonistai po dviejų savaičių važiuos į Olandiją, birželį choro „Klevelis” kolektyvo laukia kelionė į Slovakiją, o šokėjai vyks į Vengriją. Kaip sekasi organizuoti artimiausią kelionę, kalbėjomės su Muzikos mokyklos direktoriaus pavaduotoja Danute Ruškyte.


„Kelionė į Olandiją kainuos 40 000 litų. Į kelionės kainą įskaičiuota autobuso nuoma, nakvynė ir pusryčiai. Jeigu nors vienas negali susimokėti visos kelionės kainos (1100 litų), orkestras negali vykti. Dalį lėšų skyrė Savivaldybė. Kiekvienas vaikas už kelionę sumokėjo po 450 litų. Likusios sumos buvome priversti prašyti verslininkų. Nuolatinių rėmėjų neturime, nors Muzikos mokykla mielai pasirašytų bendradarbiavimo sutartį ir už paramą verslininkams atsidėkotume koncertais. Pasiimame projektą, kitus reikalingus dokumentus ir važiuojame į įmones. Morališkai labai sunku prašyti. Tuos, kurie įsileidžia į teritoriją, bandome įtikinti, jog parama reikalinga. Būna dienų, jog nepasiseka gauti nė lito, prašymai atsimuša kaip į sieną, tada svyra rankos, – sako D. Ruškytė. – Esame dėkingi visiems, kurie paremia. Vieni duoda 100 litų, kiti nepagaili tūkstančio. Jei negali paremti iš įmonės lėšų, paremia iš asmeninių. Per mėnesį surinkome 7000 litų, net 3000 litų skyrė „Mars Lietuva“, kurioje dirba 6 akordeonistų tėvai. Yra kelios laisvos vietos autobuse, tad kvietėme kartu vykti tėvus, kurie už kelionę galėtų sumokėti visą kainą.“


Penktadienį kelionei dar trūko keturių tūkstančių.


2 proc. – didelė paspirtis


Aštuntus metus gyvuojančios sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Gargždų viltis“ pirmininkė Rekvita Bagdonienė pasakojo, kad bendrijos veikla priklauso nuo parašytų projektų skaičiaus, pervestų 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio ir verslininkų skirtų pinigų. Pernai pagal projektus Savivaldybė skyrė 7400 litų, Kultūros ministerija – 4000 litų, apie 5000 litų tėvų iniciatyva gauta pervedus po 2 proc., dar apie 4000 litų Kalėdų šventei paaukojo verslininkai. Už gautas lėšas organizuojamos šventės, ekskursijos, perkamos kanceliarinės prekės, apmokamos ryšių paslaugos, įsigytas fotoaparatas ir filmavimo kamera. Pirmininkė prieš Kalėdas kasmet išsiunčia verslininkams apie 50 prašymų paremti šventę. Šįkart sulaukta paramos net iš 15 įmonių, kai kurios – ne mūsų rajono.


Į Savivaldybę


Pasak Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorės Adelijos Radžienės, geriausiai jaunimui sekasi gauti paramos ten, kur dirba jų tėvai. Kaimo jaunimo klubus remia vietos verslininkai. „Susitikimuose su jaunimo lyderiais visada raginu juos užmegzti ryšius su verslo sektoriumi. Gal jaunimui stinga drąsos, gal laiko, nes dažniausiai geros idėjos kyla spontaniškai ir lėšų reikia tuoj, tad trumpiausias kelias – į Savivaldybę. Jaunimas nedrįsta eiti į labai dideles įmones, nes ten gauti paramą daug ilgesnis kelias”, – sakė A. Radžienė.


Išeitis – projektai


UAB „Gargždų Mida“ direktorius, Savivaldybės tarybos narys Jonas Dromantas „Bangai“ sakė, kad bendrovės akcininkai nėra numatę lėšų projektams remti, skirti paramą jis gali tik iš asmeninių lėšų. J. Dromanto nuomone, prašytojai turi teikti projektus Savivaldybei, o Taryba turėtų skirti reikalingą sumą, kad kolektyvo vadovai nesižemintų prašydami pinigų. Pasak J. Dromanto, Muzikos mokyklos akordeonistų kelionę jis parėmė, nes labai gerbia šio kolektyvo vadovą V. Steponavičių.


UAB „Idmava“ direktorius Vaclovas Macijauskas pernai paramai iš pelno skyrė apie 17 000 litų, pirmenybę teikdamas Drevernos poilsio ir sporto klubui. „Jeigu į mane kreipiasi su įdomiu projektu, paremiu, jei pinigų prašo tik linksmybėms – neduodu. Projektas turi būti naudingas aplinkiniams, turėti idėją. Gargždų jaunimas senokai buvo užsukęs prašyti paramos“, – kalbėjo V. Macijauskas, pridurdamas, jog reikia duoti tiek, kad nebūtų nei gėda, nei gaila, ir, žinoma, atsižvelgiant į bendrovės rezultatus.


Socialinė atsakomybė


UAB „Mars Lietuva“ Viešųjų ryšių skyriaus vadovas Ramūnas Severinas „Bangai” sakė, jog bendrovė „Mars Lietuva“ įgyvendina savo tikslus vadovaudamasi socialinės atsakomybės kriterijais, kaip būtina darnaus vystymosi sąlyga: „Skirdami lėšas paramai, pirmenybę teikiame Klaipėdos rajonui. Bendrovė yra nuolatinė Gargždų ir Priekulės socialinių paslaugų centrų, bendrijos „Gargždų viltis“ ir Klaipėdos vaikų socialinės pagalbos centro darbštumo ugdymo mokyklos „10 talentų“ rėmėja. Kiekvienais metais kviečiame bei organizuojame nuvykimą ir parvykimą į „Mars“ Kalėdų šventę neįgaliems vaikams ir jaunuoliams iš Gargždų ir Dauparų-Kvietinių seniūnijų (apie 100 dalyvių), dovanojame jiems prekybos centro dovanų kuponus. Taip pat rėmėme tikslinius mokymo įstaigų projektus: Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos ir VšĮ „Sporto centras“ organizuojamus prevencinių vaikų ir paauglių užimtumo projektų sporto renginius („Moksleiviai nori sportuoti“, „Oranžinis kamuolys“ ir kitus); Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos projektą „Mūsų namai – mūsų pasaulis“, festivalį „Šokio sūkury“; Klaipėdos rajono savivaldybės Švietimo skyriaus organizuojamą respublikinę ikimokyklinių įstaigų darbo patirties sklaidos konferenciją; Gargždų „Minijos“ vidurinės mokyklos projektą „Noriu būti aktyvus pilietis“, mokyklos floristų studiją; Gargždų vaikų muzikos mokyklos akordeonistų orkestro koncertines išvykas į užsienį; Klaipėdos rajono savivaldybės VšĮ „Sporto centras“ krepšinio pirmenybes moksleiviams.“


Pasak R. Severino, „Mars Lietuva“ remia Klaipėdos rajono bendruomenių iniciatyvas. Pernai parėmė Šiūparių bendruomenės projektą „Mes“, Judrėnų bendruomenės organizuojamą respublikinį festivalį „Judrėnjuokis“. Bendradarbiaudama su Gargžduose bei Klaipėdoje veikiančia įmone „Tavo psichologas“ bendrovė vykdo tęstinius psichologinio švietimo projektus rajono mokyklose.


2007 metais paramai „Mars Lietuva“ skyrė per 450 tūkst. litų, iš jų daugiau nei 330 tūkst. litų (produkcija) teko 8 gyvūnų prieglaudoms Vilniuje, Kaune, Vilniaus, Utenos, Klaipėdos ir Šilutės rajonuose.


Vida VALAITYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių