Televizijoje sužibėjęs gargždiškis muzikos neišduos

Gargždiškis K. Šileika televizijos šou išpopuliarėjo kaip dainininko A. Mamontovo antrininkas.

 

„Žinoma, televizijos projekte „Mes – vieno kraujo“ daug lėmė ir sėkmė, ne tik gabumai“, – sakė K. Šileika.Pastaruosius trejus metus Gargžduose gyvenantis Karolis ŠILEIKA (34 m.) jau spėjo įsilieti ne tik į rajono kultūrinį gyvenimą, bet ir garsinti mūsų miestą šalies mastu. Neseniai jis dalyvavo LNK televizijos šou „Mes – vieno kraujo“, kuriame pribloškė tiek komisijos narius, tiek žiūrovus savo gebėjimu įkūnyti kone bet kurią scenos žvaigždę. Muzikalumu ir artistiškumu išsiskiriantis gargždiškis nušluostė nosį šimtams konkurentų: užėmė 11-ąją vietą iš 570 dalyvių.

Dainininko A. Mamontovo antrininkas

Artimiausi Karolio širdžiai yra grupių „Fojė“ ir „Metallica“ kūriniai. Tad jam buvo lengviausia įsijausti į Andriaus Mamontovo, taip pat Jameso Hetfieldo („Metallicos“ vokalistas) vaidmenis. „Žinoma, šiame projekte daug lėmė ir sėkmė, ne tik gabumai. Didžiausią iššūkį teko priimti, kai reikėjo prisijaukinti Verkos Serdiučkos personažą. Beveik pusę metų, kol vyko šou „Mes – vieno kraujo“, nesiskirdavau su internetine „Youtube“ svetaine: klausydavau atitinkamų atlikėjų muzikinių įrašų, stebėdavau jų manieras, veido mimikas, judesius scenoje. Bandydavau atkartoti. Mama buvo lyg kalbantis veidrodis, kuris vis patardavo, kaip dar galėčiau patobulinti pasirodymą“, – prisiminė Karolis, kuris projekte suklupo, įkūnydamas Virgį Stakėną. „Nebuvo kuo nustebinti žiūrovo, juk V. Stakėnas sėdi ir groja, manau, pristigo šou“, – replikavo pašnekovas.

Scenoje jis yra ne naujokas. Apie ketverius metus K. Šileika koncertavo su dainininku Edgaru Lubiu (grupė „Amberlife“), grojo būgnais, klavišiniais, gitara. „Vieną vasarą beveik kiekvieną savaitgalį vykdavome į Latviją, kur E. Lubys koncertuodavo su Ladybird. Esame apvažiavę ir labai daug Lietuvos miestų, miestelių. Vėliau koncertuodavau su dainininku Andriumi Rimiškiu, tad patirties turiu užtektinai. LNK televizijos šou buvo išskirtinis tuo, kad čia pasirodžiau jau visiškai vienas. Iškart sulaukiau ir daugiau dėmesio. Per Gargždų turgų ramiai nebepraeidavau“, – juokdamasis prisipažįsta gargždiškis, kuris daugeliui žinomas Shilo pseudonimu.

Priešintis genetikai beprasmiška

Karolio tėvai yra profesionalūs muzikai. Tėtis Remigijus Šileika priklauso Lietuvos kompozitorių sąjungai, profesorius dėsto muzikos istoriją ir teoriją Klaipėdos universitete. Mama Irena baigusi akordeono specialybę, dirigavimą. „Jie ir susipažino Muzikos ir teatro akademijoje, tuometėje konservatorijoje. Tad visas muzikalumas, artistiškumas jau užkoduotas mano genuose. Tačiau tiek mama, tiek tėtis primygtinai prašė manęs ateities nesieti su muzika, esą nepavyks iš to išgyventi, tad dainavimą, kūrybą pasilikti tik kaip pomėgį. Paklausiau – baigiau Uosto ir laivybos įmonių studijas, bet vis tiek nedirbu pagal specialybę. Kurį laiką važinėjau į užsienį, dirbau Islandijoje, Švedijoje, Suomijoje, o dabar užsiimu vandens filtrų verslu, neblogai sekasi, šeimą išlaikyti pavyksta. Tačiau nedainuoti negaliu. Todėl vis ir ieškau, kur išsilieti“, – atvirai sako meniškos prigimties verslininkas.

Jis pats ne tik groja kone visais muzikos instrumentais, dainuoja, bet ir kuria dainų tekstus, muziką. Karolio svajonėse – autorinių dainų albumas, tačiau jam, anot gargždiškio, dar reikia iki galo pribręsti. „Vis stinga laiko. Kadangi esu sukūręs šeimą su end­riejaviške Rita, auginame beveik 4 metukų Patriciją, tai jos yra mano prioritetas. Po to – darbas. O muzika neretai lieka trečioje vietoje. Žinoma, jei kada nors pavyktų iš jos pragyventi, galbūt ši seka koreguotųsi“, – šypsodamasis svarstė kūrėjas.

Laukia kvietimų koncertuoti

Šiuo metu jis groja būgnais ir skrabalais Gargždų kultūros centro šokių ir dainų ansamblio „Minija“ kapeloje. „Kadangi turiu puikų mokytoją, skrabalų virtuozą Remigijų Šilinską, tai greitai išmokau skrabalų skambinimo meno“, – teigė Karolis. Jis akcentavo nesąs profesionalas, tačiau gali atkartoti bet kuriuos populiariosios muzikos ar roko stiliaus kūrinius. Jei norite Karolį pasikviesti į savo asmeninę šventę, tai irgi įmanoma.

„Nenoriu, kad pasibaigus projektui „Mes – vieno kraujo“ muzikinė veikla sustotų. Priešingai – sieksiu, kad ji įsilinguotų. Džiaugiuosi, kad mane labai palaiko žmona ir draugas Gediminas Venckus, kuris ne kartą su manimi važiavo į televiziją. Kadangi jis Gargždų turguje prekiauja šakočiais, tai televizijos žvaigždėms ir jų padovanojo“, – prisiminė pašnekovas, kuris jaučia dėkingumą kiekvienam jį palaikiusiam televizijos šou.

Karolis atviras: „Augau Klaipėdoje, tačiau savo laimę radau Gargžduose, čia yra sudarytos visos sąlygos skleistis man kaip kūrėjui. Ne tik groju, dainuoju, bet ir vaidinu Gargždų miesto teat­re. Vaido Kvedaro režisuotame spektaklyje „Vieta už tvoros“ atlikau pagrindinį vaidmenį. Žmonės čia labai šilti, daugelis vieni kitus pažįsta. Šis bendruomeniškumas neįkainojamas.“

Agnė ADOMAITĖ

LNK archyvo ir Vilijos Butkuvienės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content