Žiema leido pašėlti automobiliams

Automobilių sporto gerbėjai praėjusį šeštadienį gavo milžinišką dozę adrenalino. Gargždų autokroso trasoje ir ant storu ledu padengto Skaidriojo karjero vairuotojai rungėsi keturračių, kartingų, slalomo, visureigių ir šonaslydžio rungtyse. Į „Žaibo“ žiemos žaidynes žiūrovai rinkosi iš visos Lietuvos, tad organizatoriai skelbia nekuklius skaičius – buvo apie pusė tūkstančio dalyvių, o smalsuolių – gal 3 000.

Varžybų organizatoriai – Gargždų automobilių sporto klubas „Žaibas“ kartu su „Lancia“ klubu – Vakarų Lietuvą jau buvo nustebinę vasarą, surengę visą parą vykusias automobilių varžybas. Nuspręsta nesnausti ir žiemą, juolab kad autokroso trasa juosia karjerą. Varžybų išvakarėse ledo storis ant jo esą siekė 35–40 cm. Taigi dalyviai rungtyniavo kartingų ir šonaslydžio ant ledo varžybose, slalomo varžybose ant sniego, kroso varžybose autokroso trasoje, automobilių žiedinėse lenktynėse ant ledo ir visureigių varžybose bekelės trasoje. Vyko ir specialios varžybos moterims „Winter Ladies Race“. Jose dalyvavo per 20 dailiosios lyties adrenalino mėgėjų.

Puikiu oru ir reginiu pasidžiaugti sugužėjo daug gargždiškių ir svečių iš kitų miestų. Nors organizatoriai buvo parengę dvi didžiules aikšteles žiūrovų automobiliams, jų suvažiavo tiek, kad mašinų eilės pakelėse nutįso apie 5 km į vieną ir į kitą pusę.

Juokauta, kad pagrindinis renginio rėmėjas visgi buvo dangus, mat jau kitą dieną į sniegą ir ledą pradėjo kėsintis lietus. Pačiu laiku dar spėję surengti varžybas gargždiškiai „Žaibo“ atstovai trasą ir ledą ruošė net nemiegodami naktimis.

Sekmadienį adrenalino mėgėjų laukė dar viena proga – automobilių varžybos Endriejave ant Kapstato ežero. Apie jas skaitykite kitame „Bangos“ numeryje.

Eglė ŽADEIKYTĖ

Vytauto BUTKAUS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content