Automobilio gaisras gargždiškiams asocijavosi su karu

Autorės nuotr.: Klaipėdos g. Gargžduose trečiadienio naktį užsiliepsnojęs „Mercedes Benz“ sukėlė nerimą aplinkinių daugiabučių gyventojams. Ketvirtadienį miestiečiai sudegusio automobilio ėjo apžiūrėti kaip į parodą.

Naktį į trečiadienį ugniagesiai atskubėjo į Klaipėdos g. Gargžduose, kur liepsnojo automobilis „Mercedes Benz“. Jis supleškėjo, o šalia stovėjęs „VW Passat“ apgadintas. Dėl turto sugadinimo ir sunaikinimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Šiemet dėl įtariamo automobilio padegimo Gargžduose – jau antras ikiteisminis tyrimas.
Ketvirtadienį „Bangos“ pakalbinti keli Klaipėdos gatvės daugiabučių namų gyventojai neslėpė, kad išgirdus kažką sproginėjant pirmoji į galvą šovusi mintis: nejaugi prasidėjo karas? Miestiečiai aktyviai gaisrą aptarinėjo ir socialiniuose tinkluose: ar tai kerštas, ar planuotas padegimas būtent šio automobilio, o gal mieste siautėja gaivališka chuliganų grupė, o gal taip santykius aiškinasi kaimynai, nebetelpantys su savo automobiliais daugiabučių kieme? Versijų iškelta daug, o atsakymų ieškos pareigūnai.
Šiemet Klaipėdos rajone automobilių gaisrų daugiau nei ankstesniais metais: Gargždų PGT užregistruoti 8, juose degė penki BMW. Savaitės pradžioje šios markės automobilis užsidegė Vėžaičiuose. Pasak Gargždų PGT vyriausiojo specialisto Arūno Armalio, dažniausiai šie gaisrai įsiplieskia dėl gedimo elektros instaliacijoje, bet prieš mėnesį įtarus, kad vienas BMW Gargžduose buvo padegtas, policija pradėjo ikiteisminį tyrimą.
Naktį į trečiadienį apie 2.15 val. ugniagesiams buvo pranešta, jog Gargžduose, Klaipėdos gatvėje, priešais optikos parduotuvę, liepsnoja „Mercedes Benz“. Atskubėję gelbėtojai pamatė aukštai besidraikančias liepsnas. Supleškėjo 2008 m. pagamintas, „magiškais“ numeriais (trys šešetukai) automobilis, nuostolis – 8 tūkst. eurų. Nukentėjo ir už pusantro metro stovėjęs „VW Passat“ – apdegė priekinis buferis.
Nerami naktis savaitės viduryje buvo šio daugiabučio namo gyventojams – gaisras daugelį išgąsdino, nes asocijavosi su karu. Viena senjorė „Bangai“ pasakojo, kad gerokai po vidurnakčio prabudusi išgirdo kažkokį šurmulį. Išėjusi į balkoną pamatė priešais įėjimą į optikos parduotuvę besiplaikstančias tarsi laužo liepsnas, kurių aukštis – sulig antro aukšto langais. Ugniagesiams apie gaisrą pranešė gyventojai.
Ugniagesiai ilgai gesino, atskubėjo ir policija. „Mane sudomino, kad policininkas, pasišviesdamas prožektoriumi, ėjo sankryžos link. Pagalvojau, gal kažkieno pėdsakais seka, po to pasuko banko link, – kalbėjo senjorė. – Pagalvojau apie karą – tai juk daugeliui neduoda ramybės. Mano kaimynė iš gretimos laiptinės sakė prabudusi nuo trenksmų ir pamaniusi, kad prasidėjo karas. Aš trenksmus pramiegojau, prabudau, kai jau susirinko gelbėtojai.“
Visokių minčių kilo ir gyventojai Ritai (vardas pakeistas). „Išgirdome du bumbtelėjimus – priėjęs prie lango vyras pamatė, kad dega automobilio salonas. Taigi automobilio gaisras ne tyliai prasidėjo, o kažkam sprogus“, – patikino pašnekovė. Gyventojai seniai buvo pastebėję šioje vietoje statomą automobilį „Mercedes Benz“, nes jis užimdavo didžiąją dalį šaligatvio ir būdavo sunku pro jį praeiti. „Buvo nejauku: liepsnojo automobilis – didelis laužas, aplinkui – švyturėliai. Padegė ar pats užsidegė? Pagalvojau, o jei čia žmogus dega, – savo nerimą atskleidė Rita. – Baisu buvo ir dėl to, kad aplinkui vieni šalia kitų stovėjo daug automobilių. Laimei, nebuvo vėjo. Ir dar pagalvojau: dabar dega vienas automobilis, o jeigu karas… Kad tik būtų ramybė mūsų mieste.“ „Kas taip galėjo pasielgti, sudeginti automobilį viduryje miesto? Ir taip atsitinka nebe pirmą kartą. Netikiu, kad čia savaiminis užsidegimas. Vadinasi, nusikaltėliai jaučiasi nenugalimi? Jie – labai įžūlūs. Labai nemalonu, kad tokie dalykai mūsų mieste prasidėjo. Viliamės, kad tie įvykiai bus pagaliau išaiškinti ir mums nebereikės drebėti naktimis, o gal jau ir mano automobiliui eilė atėjo?“ – su „Banga“ mintimis pasidalijo gargždiškė Aušra.
Gargždų seniūnijos seniūnė Indrė Žiedienė patikino, kad apie gaisrą žino, bet statistikos apie kriminalinius nusikaltimus mieste nekaupia – tai policijos prerogatyva.
„Ryte mes seniūnijoje kalbėjomės apie šį įvykį, bet ne gyventojai pranešė – tame daugiabutyje gyvena mūsų darbuotojas, ir jo automobilis stovėjo šalia užsidegusio, – trečiadienį „Bangai“ kalbėjo seniūnė. – Mūsų rūpestis – sutvarkyti šaligatvį, kai tik sudegęs automobilis bus patrauktas, bet tai menka bėda. Blogai, kad žmonės buvo išgąsdinti – esame jautrūs, įbauginti karo. Ir tai jau nebe pirmas įvykis Gargžduose.“
Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkas Ramūnas Stasiulis „Bangai“ sakė, jog dėl šio ir ankstesnio (įtariamų automobilių padegimų) įvykio vyksta ikiteisminis tyrimas. „Su karu tai tikrai nieko bendro neturi“, – patikino pareigūnas.
Virginija LAPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių