Absoliučiai daugumai didžiausių šalies bendrovių vadovauja vyresni nei 40 m. vyrai

Bendrovei „Coface“ paskelbus Vidurio ir Rytų Europos (VRE) TOP-500 didžiausių įmonių reitingą, išaiškėjo, kad šiemet lietuviškų įmonių skaičius jame išaugo iki 26. Kredito biuras „Creditinfo Lietuva“ įvardino, kuo skiriasi ir kuo panašūs didžiausių Lietuvos įmonių vadovai bei darbuotojai.

„Creditinfo Lietuva“ duomenys rodo, kad nė viena iš TOP-500 reitinge esančių lietuviškų bendrovių neturi skolų nei Sodrai, nei kitoms organizacijoms.

Didžiąją daugumą į TOP-500 patekusių įmonių vadovų sudaro vyresni nei 40 metų vyrai – iš 26 įmonių vadovų vyrų yra 23.

Tik vienas iš TOP-500 sąraše esančių lietuviškų bendrovių vadovų vyrų šiuo metu nėra pasiekęs 30 m. amžiaus. Dar trijų įmonių – „Vilniaus prekyba“, „Euroaphoteca“ ir „ACME Grupė“ – vadovai yra vyresni nei 30 m., tačiau negreitai švęs keturiasdešimtmetį.

Absoliuti dauguma į reitingą patekusių vadovų yra 40-60  m. amžiaus: iš jų 11 dar neturi 50-ties, 10-ies vadovų amžius yra nuo 50 iki 60 m.

Tarp 26 reitinge esančių įmonių vadovų yra trys moterys – tai „Achemos grupės“, „Maxima LT“ ir „Palink“ direktorės. Jas vienija panašus amžius – nuo 46 iki 51 m. Jos minėtoms įmonėms vadovauja nuo kelių mėnesių iki 2 metų.

Įdomu tai, kad net šešioms reitinge esančioms įmonėms dabartiniai vadovai vadovauja mažiau kaip vienerius metus – tai „Achemos grupė“, „Vilniaus prekyba“, „Euroaphoteca“, „Kauno grūdai“, „Ignitis“ ir „ME Investicija“. Tačiau keturioms bendrovėms – „Rivona“, „Girteka Logistics“, „Linas Agro Group“ ir „Thermo Fisher Scientific Baltics“ – dabartiniai vadovai vadovauja nuo 10 iki beveik 14 metų.

Aukščiausio lygio vadovas per pastaruosius 1-2 metus keitėsi net 12-oje bendrovių.

Daugumoje įmonių imunizacijos lygis aukštas, tačiau yra ir neteikiančių informacijos

Didžiausias įmones vienija ir aukšta darbuotojų imunizacija nuo Covid-19. Daugumoje bendrovių šis rodiklis siekia 90-100 proc., keturiose įmonėse – „Achemos grupėje“, „Viada LT“, „Lidl Lietuva“ ir „Vilniaus prekyboje“ – šis rodiklis siekia 80-89 proc. Trys įmonės – „ACME grupė“, „VG Holding“ bei „MG grupė“ – informacijos apie darbuotojų imunizaciją neteikia.

Itin skiriasi į „Coface” TOP-500 reitingą patekusių įmonių darbuotojų skaičius. Reitingo viršūnėje esančiose „Vilniaus prekyboje“ ir „Maxima grupėje“ pernai dirbo atitinkamai 46965 ir 40731 darbuotojas. Po daugiau kaip 10 tūkst. darbo vietų buvo sukurta bendrovėse „ME Investicija“ (15852) ir „Maxima LT“ (13190). O į reitingą patekusioje bendrovėje „Linas Agro” dirba 125 darbuotojai.

Pranešimas žiniasklaidai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių