Advento vainiko pynimas – proga gražiai bendrystei

Gargždų kultūros centro edukatorės N. Ambrazaitienės (antra iš kairės) mokymais, kaip pinti advento vainikus, džiaugiasi kolegės Kristina Kazlauskaitė-Kažukauskienė, Milda Šeškevičienė, Asta Vaičiulienė.

Gargždų kultūros centro edukatorė Nijolė Ambrazaitienė surengė kalėdinių edukacijų maratoną Gargžduose, Kvietiniuose, Dauparuose, Jakuose. Užsiėmimuose, mokydamiesi pinti advento vainikus, kiekvienas galėjo pajausti artinantis Kalėdų dvasią.
„Džiaugiamės, kad mes, Gargždų kultūros centro kolektyvas, taip pat turėjome galimybę tapti kūrėjais. Kolegoms Nijolė surengė net keletą mokymų, kaip pinti advento vainikus, kokia yra jų reikšmė. Tai buvo nuostabi patirtis ir geroje, malonioje prieššventinėje atmosferoje“, – „Bangai“ pasakojo Gargždų kultūros centro direktorės pavaduotoja Asta Vaičiulienė.
Advento vainikas turi atspindėti ramybę ir susikaupimą, tad jo pynimui rekomenduojama naudoti natūralias gamtines medžiagas, žemiškas spalvas, vengti blizgučių ir kitų ryškių elementų.
Dekoracijoms puikiai tinka džiovinti augalai – kankorėžiai, samanos, medžių šakelės, žievės, lapai, gilės. Galima vainiką paįvairinti papuošus cinamono lazdele, apelsino, citrinos griežinėliais, anyžiumi, lotosu, raudonomis uogomis ir kt.
Klasikiniame advento vainike keturios žvakės žymi keturis advento sekmadienius. Trys violetinės žvakės reiškia maldą, atgailą ir pasninką, kurie praktikuojami per adventą ir gavėnią. Su pažadėto Išganytojo lūkesčiu mes laukiame savo tamsoje: kaip žmonija laukė iki Kristaus gimimo ir kaip mes visi nekantraudami laukiame Jo pažadėto antrojo atėjimo.

Advento vainiko dekoracijoms puikiai tinka džiovinti augalai – kankorėžiai, samanos, medžių šakelės, žievės, lapai, gilės.


Pirmasis advento sekmadienis nurodo į Viltį. Žiebiama pranašo žvakė, primenanti apie Jėzaus atėjimą. Antrasis sekmadienis kreipia į Tikėjimą. Žiebiama Betliejaus žvakė, primenanti apie Marijos ir Juozapo kelionę į Betliejų. Trečiasis kreipia Džiaugsmo link. Žiebiama piemens žvakė, primenanti pasaulio patirtą džiaugsmą gimus Kristui. Ketvirtasis advento sekmadienis kreipia į Ramybę. Žiebiama angelo žvakė, primenanti angelų žinią: „Garbė Dievui aukštybėse, o žemėje ramybė jo mylimiems žmonėms!“
Rožinė žvakė reiškia džiaugsmą, kurį Dievo įsikūnijimas atnešė žmonijai. Ji įžiebiama trečiąjį sekmadienį. Kartais vainikas turi ir penktąją, baltos spalvos, žvakę, kuri simbolizuoja Kristų ir yra įžiebiama per Kūčias.
Parengė
Vilija BUTKUVIENĖ
Gargždų kultūros centro nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių