Agluonėnų klojimo teatro 40-ajam gimtadieniui – renginių ciklas

Agluonėnų klojimo teatro aktoriai su režisieriumi D. Savickiu (trečias kairėje).

Priekulės kultūros centro Agluonėnų klojimo teatras švenčia 40 metų sukaktį. Jai skirtas renginių ciklas „40 raibų gegučių“ prasidėjo per Jonines. Agluonėniškius sveikino ir savo spektaklius pristatė mėgėjų teatrai iš Kurmaičių ir Punsko. Per Žolinę šventė tęsis – atvyks kiti mėgėjų teatrai su savo spektakliais. Ją vainikuos renginys rugsėjį – prisiminimų apie Agluonėnų klojimo teatrą vakaras.
Per Jonines Agluonėnų etnografinėje sodyboje renginių ciklu „40 raibų gegučių“ prasidėjo klojimo teatro, gyvuojančio 40 metų, sukakties minėjimas.
Pasveikinti agluonėniškių atvyko ištikimiausi bičiuliai – mėgėjų teatras iš Kurmaičių, Kretingos kultūros centro, su spektakliu „Gegužio vienatvė“, o Punsko klojimo teatras pristatė „Kraučius Motiejus“. Agluonėnų klojimo teatro aktoriai vaidino spektaklį „Vyrai“, sukurtą pagal Vydūną. Daug žiūrovų susirinko – nuo pirmo iki paskutinio spektaklio buvo pilna salė. Pasak režisieriaus Donato Savickio, per keturis dešimtmečius klojimo teatras užsiaugino savo žiūrovą. „Vietiniai agluonėniškiai – išskirtinė auditorija: vaidino jų artimieji, kaimynai ar pažįstami – traukia pasižiūrėti. Senbuviams klojimo teatras yra kaimo gyvenimo dalis“, – „Bangai“ kalbėjo režisierius.
D. Savickis pastatė du spektaklius pagal Vydūno kūrybą. Vienas iš naujesnių – vieno veiksmo komedija „Piktoji gud-rybė“. Intriguojantis, nuotaikingas spektaklis, kuriame veikia ne tik žmonės, bet ir velnias. „Rinkausi Vydūno kūrybą, nes tai ryškiausias Klaipėdos krašto komedijų autorius, atspindintis šį regioną, – atskleidė D. Savickis. – Vykstant į gastroles mūsų prašo atsivežti kraštą reprezentuojantį spektaklį, bet renkuosi ir kitų autorių kūrinius.“ Jubiliejiniais metais Agluonėnų klojimo teatras pasiryžo prikelti, atnaujinti anksčiau vaidintus spektaklius, kaip antai „Budynė“ pagal Žemaitę. Įkūrimo sukakties šventė tęsis per Žolinę – Agluonėnų etnografinėje sodyboje vaidins kiti bičiuliai, mėgėjų teatrai. Jubiliejinių metų šventę vainikuos prisiminimų apie klojimo teatrą vakaras, kuriame dalyvaus buvę režisieriai, aktoriai, planuojama surengti parodą. „Žinią apie savo teatro gyvavimo sukaktį skleidžiame ir gast­rolėse po Lietuvą – intensyviai keliaujame su savo spektakliais, – dėstė D. Savickis.– Spektaklį „Piktoji gudrybė“ pristatėme Kleboniškių buities muziejuje (Radviliškio rajone), vaidinome Nidoje. Šį šeštadienį vyksime į Vydmantus, liepos pradžioje sveikinsime Punsko klojimo teatrą, kuriam jau 65-eri. Mus daug kur kviečia, tačiau mėgėjai aktoriai negali visur suspėti.“

Agluonėnų klojimo teatras išsiugdė savo žiūrovus – pilna salė susirinko į šventę.

***

Agluonėnų klojimo teatras įkurtas 1983 m. etnografinės sodybos kluone. Įkūrimo iniciatoriai – buvusio „Jaunosios gvardijos“ kolūkio pirmininkas šviesaus atminimo Alvydas Treigys ir tuometės valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetų liaudies teatro režisūros studentai su prof. Petru Balsiu.
2013 m. atsinaujinęs Agluonėnų klojimo teatras, vadovaujamas Domininko Malajavo, aktyviai dalyvavo regiono ir Lietuvos kultūriniame gyvenime.
2014 m. Lietuvos dainų šventėje Teatro dieną agluonėniškiai vaidino spektaklį „Metai. Rudens gėrybės“ (pagal K. Donelaitį). Konkurse „Atspindžiai“ Agluonėnų klojimo teatras tapo laureatu, buvo suteikta II meninė kategorija. Spektaklis „Metai“ nominuotas dviem nominacijomis – „Stipriausias aktorių ansamblis“ ir „Ryškiausias debiutas“.


Virginija LAPIENĖ
Priekulės KC archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių