Architektų akiratyje – Gargždų parko vaikų žaidimų aikštelė

Gargždų miesto parkas jau seniai alksta investicijų. Tačiau pastarųjų kiekis ribotas, tad dėliojama prioritetų seka. Bendrai numatomiems visiems darbams parke yra suplanuoti 800 tūkst. Eur (apšvietimui, takams, mažajai architektūrai, amfiteatrui ir vaikų žaidimų aikštelės būklės gerinimui). Preliminariai vaikų žaidimų aikštelės įrenginiams numatoma 50 tūkst. Eur, tad Gargžduose gyvenantys tėvai praėjusią savaitę buvo kviesti į atvirą diskusiją dėl šios aikštelės vizijos.

Mažinamos apimtys

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyr. specialistė Jurgita Tamošauskienė informavo, kad Savivaldybės administracija, kaip žinia, rengia Gargždų miesto parko infrastruktūros sutvarkymo techninio projekto darbų projektą (techninio projekto, kuriam išduotas statybos leidimas 2017 metais). „Šiuo projektu siekiama išskirti svarbiausius darbus miesto parko teritorijoje ir pagal galimybes sumažinti darbų kainą (ieškant techninių galimybių įgyvendinti pasiūlytus sprendinius mažesnėmis sąnaudomis), kad galėtume padaryti darbų maksimumą pagal išskirtą finansavimą miesto parko tvarkymo darbams 2021–2022 metais“, – aiškino ji.

Vaikų žaidimų aikštelės sprendiniai buvo suplanuoti 2017 metų projekte, projektas pristatytas ir viešai apsvarstytas viešajame susirinkime. Šiuo metu, kaip minėta, rengiamame darbų projekte, atsižvelgiant į paskirtą finansavimą, mažinamos darbų apimtys. Savivaldybė praėjusį ketvirtadienį pakvietė miesto tėvelių bendruomenę susipažinti su darbo projekte detalizuotais vaikų žaidimų aikštelės sprendiniais.

Judriausiems – nusileidimo lynas?

Anot J. Tamošauskienės, vaikų žaidimų aikštelės vieta iš esmės nekistų. Galimai atsižvelgiant į įrenginius ir jų išdėstymą pasikoreguotų tik kraštinės jos ribos. Žaidimų aikštelėje tarsi atskirai būtų formuojamos erdvės mūsų mažiesiems, vyresniems vaikams, taip pat atsiranda erdvė, kurioje vaikai galės per patyrimą susipažinti su muzikos garsais, atsikvėpti. „Patiems judriausiems siūloma įrengti nusileidimo lyną, kuris, tikimės, atneš naujų ir smagių potyrių. Žaidimų aikštelė bus apšviesta, formuojami keli blokai suoliukų, kur tėvai galės saugiai ir patogiai prižiūrėti savo mažuosius“, – vardijo J. Tamošauskienė. Gargždų miesto parko darbo projekto įgyvendinimo darbus planuojama vykdyti 2021–2022 metais.

Kviestoje diskusijoje užsiregistravo dalyvauti 10 miestelėnų, kurie išsakė pastabas dėl rengiamos vaikų žaidimų aikštelės. Diskusijos dalyviai aktyviai diskutavo dėl vaikų žaidimų įrenginių, jų kiekio ir poreikio. Tėveliai vieningai siūlė integruoti daugiau sūpynių ir čiuožyklą į šią parko erdvę, atsisakant kitų mažiau patrauklių įrenginių. Pasak Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyr. specialistės J. Tamošauskienės, taip pat buvo aptarta ir vaikų žaidimų aikštelės danga, jos patogumas ir universalaus dizaino principo taikymas. Sulaukta pasiūlymo dėl aikštelės aptvėrimo. Architektai dar kartą įvertins visuomenės pasiūlymus ir pagal galimybes integruos juos į darbo projektą.


KOMENTARAS

  • Roma LITVINAITĖ, aktyvi Gargždų miesto bendruomenės narė, viena iš vaikų žaidimų aikštelės įrengimo parke iniciatorių: „Džiaugiuosi, kad po 8 metų vėl buvo atkreiptas dėmesys į parką ir jame esančią žaidimų aikštelę. 2012 metais bendruomenės nariai, ėmęsi iniciatyvos sutvarkyti šią vietą parke, žengė tik pirmąjį žingsnį su viltimi, jog darbai bus tęsiami. Teko šiek tiek palaukti. Teigiamai vertinu, kaip dabar yra planuojama vaikų žaidimų erdvė, sprendiniai atrodo apmąstyti ir suderinti su aplinka. Labiausiai norėtųsi, kad galutinis rezultatas darniai įsilietų į parką. Žaidimų įrenginių tiek vaikams, tiek jų tėvams niekada nebus per daug, visada labiau trūks to stebuklingai geriausio. Žinant, kad biudžetas yra labai ribotas, tai šiuo metu aikštelė bus papildyta pakankamai. Veiklos tikrai atras kiekvienas skirtingo amžiaus vaikas. Tiesa, gaila, kad praėjusį ketvirtadienį nuotoliu vykusiame viešame susitikime, pristatyme vėl nebuvo sulaukta miestiečių aktyvumo. Liūdina, kad vis dar žmonės yra vangūs planavimo, siūlymų etapuose, o renkasi lengvesnį įgyvendinamų sprendinių kritikavimo kelią. Norėtųsi, kad ši tendencija keistųsi.“

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių