Baigtas tyrimas dėl disponavimo labai dideliu kiekiu narkotinių ir psichotropinių medžiagų

Asociatyvi nuotr.

Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Ruslanas Ušinskas kaltinamuoju aktu užbaigė ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje neteisėtu disponavimu labai dideliu narkotinių ir psichotropinių medžiagų kiekiu turint tikslą jas platinti kaltinamas 39-erių klaipėdietis.


Kartu su juo bus teisiami ir dar du 41-erių metų uostamiesčio gyventojai bei Klaipėdos rajone gyvenantis 27-erių metų vyras.
Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) pareigūnai. Tyrimo duomenimis, 39 metų kaltinamasis keliuose savo nuomojamuose butuose Klaipėdoje galimai laikė labai didelį kiekį narkotinių ir psichotropinių medžiagų. Butuose atliktų kratų metu įvairiose talpose – puodeliuose, puoduose, kibiruose – rasta daugiau nei 11 kg kanapių, beveik 1,5 kg kokaino, daugiau nei 400 g kanapių dervos, taip pat rasta psichotropinių medžiagų MDMA, LSD, psilocino bei kt. Tyrimo duomenimis, kratų metu iš viso rasta 10 skirtingų rūšių kvaišalų ir 21 tūkst. eurų grynųjų pinigų. Įtariama, kad vyras narkotines ir psichotropines medžiagas platino kitiems.
Kartu į teisiamųjų suolą sės ir 41 metų klaipėdietis, kuris, kaip įtariama, iš minėto kaltinamojo galimai įsigijo kokaino. Manoma, kad šis pirkėjas kokainą pardavė trečiajam bylos kaltinamajam – 27-erių Klaipėdos rajono gyventojui. Remiantis tyrimo metu surinktais duomenimis, pastarasis dalį įsigytų narkotinių medžiagų pardavė dar vienam kaltinamajam – 41 metų uostamiesčio gyventojui.
Už neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu numatytas laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų. Tas, kas neteisėtai įgijo, laikė, gabeno narkotines ar psichotropines medžiagas turėdamas tikslą jas parduoti ar kitaip platinti arba pardavė ar kitaip platino narkotines ar psichotropines medžiagas, baudžiamas laisvės atėmimu nuo 2 iki 8 metų.
Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

LR prokuratūros informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių