Beveik pusė lietuvių žiemą ieško papildomo pajamų šaltinio

Maisto ir energijos kainoms smarkiai išaugus, beveik pusė lietuvių (43 proc.) ketina šią žiemą ieškoti papildomo pajamų šaltinio, dauguma respondentų daugiau pajamų tikisi iš papildomo darbo ar kitų veiklų. Tokius duomenis atskleidė „Citadele“ banko užsakymu atliktas gyventojų tyrimas.

Asociatyvinė nuotr.

Kad užsidirbtų papildomų pajamų ir galėtų apmokėti išaugusias sąskaitas, apie 43 proc. lietuvių ketina ieškotis papildomo darbo šaltuoju metų periodu. Dauguma apklaustųjų, t. y. 16 proc., sakė ieškosiantys papildomo darbo – tokį atsakymą daugiausia rinkosi 18–39 metų grupės apklaustieji, tiek moterys, tiek vyrai.

Tyrimo duomenys rodo, kad 8 proc. planuoja pajamų gauti iš įvairių atsitiktinių darbų, taip pat dirbdami kaip laisvai samdomi specialistai. 6 proc. ketina prisiimti papildomų atsakomybių esamoje darbovietėje, o 7 proc. – dirbti per laisvadienius ir taip gauti papildomų pajamų neieškodami kito darbdavio.

Maždaug 11 proc. apklaustųjų ketina papildomų pajamų gauti parduodami: 6 proc. planuoja parduoti savo pagamintą produkciją, dar 5 proc. – parduoti savo nekilnojamąjį turtą arba automobilį, drabužius ir kitus smulkesnius daiktus.

Iš apklaustųjų 5 proc. verslininkų išreiškė poreikį gauti papildomų pajamų savo įmonėje. Daugiausia tokią mintį išsakiusiųjų buvo 40–49 metų grupėje.

„Nemaža lietuvių dalis yra pasiryžę imti vadeles į savo rankas ir papildomai užsidirbti. Tokiu metu kaip dabar, kai stipriai augo kainos ir infliacija siekia rekordus, džiugu, kad žmonės nenuleidžia rankų. Taip pat svarbu suprasti, jog turint skirtingus pajamų šaltinius, ne tik jausitės, bet ir būsite finansiškai saugesni. Tad ilgalaikėje perspektyvoje verta pagalvoti ir apie pasyvias pajamas, investavimą bei kitas alternatyvas“, – sako Rūta Ežerskienė, „Citadele“ banko valdybos narė, atsakinga už Baltijos šalių mažmeninę bankininkystę.

Taip pat ji priduria, kad ieškant galimybių papildomai užsidirbti būtina pagalvoti ir apie savo psichinę bei fizinę sveikatą, nes perdegus gali atsirasti kur kas daugiau problemų.

„Galiausiai, jei įmanoma, rekomenduojame peržiūrėti savo išlaidas – galbūt galite jas sumažinti, atsisakyti nebūtinų pirkinių ir taip sutaupyti. Tyrimai rodo, kad per pandemiją nemaža dalis gyventojų taupė ir vėliau šias santaupas galėjo panaudoti netikėtai išaugusioms sąskaitoms apmokėti. Manome, kad ateityje vis daugiau žmonių pradės taupyti ir investuoti“, – komentuoja R. Ežerskienė.

Remiantis tyrimo duomenimis, šiek tiek daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų (57 proc.) papildomų pajamų šaltinių šią žiemą neieškos. Daugiausia taip atsakė 60 metų ir vyresni apklaustieji, kurių daugumą sudaro jau išėję į pensiją asmenys arba tie, kuriems iki pensinio amžiaus liko vos keleri metai.

Lietuvos ir Latvijos gyventojų apklausą apie papildomų pajamų šaltinio paieškas žiemos periodu „Citadele“ banko iniciatyva tyrimų bendrovė „Norstat“ atliko šių metų lapkritį. Kiekvienoje šalyje apklausta ne mažiau kaip po tūkstantį 18–74 metų gyventojų.

Apie „Citadele“ grupę: „Citadele“ misija – modernizuoti finansų rinką ir suteikti daugiau galimybių privatiems asmenims ir verslui Baltijos šalyse. Per pirmuosius devynis 2022 m. mėnesius „Citadele“ turėjo 373 000 aktyvių klientų Baltijos šalyse ir išdavė 972 mln. eurų naujų paskolų, bendras paskolų portfelis siekė 3 mlrd. eurų, o bendra indėlių suma – 3,8 mlrd. eurų.

JAV kapitalo „Citadele“ grupė yra valdoma iš Latvijos, jos pavaldžiosios įmonės ir filialai veikia Latvijoje, Lietuvoje ir Estijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių