Bibliobuso naudingumas: ateitis parodys

Perskaičiau šeštadienio „Bangoje“ straipsnį „Bibliobusas jau paruoštas išriedėti rajono keliais“. Yra kuo didžiuotis ir džiūgauti kaip vaikams, gavus naują žaisliuką?


Anksčiau į kaimus atvažiuodavo parduotuvė ant ratų, bet juk tai iš bėdos, nes parduotuvių nebuvo, iš vienkiemių žmonėms buvo sunku nusigauti iki jų. Dabar ant ratų – paštas ir net biblioteka. Gal ir mokyklos greit persikraustys į mokyklobusus?
Vieni sako, kad tai pažangu, kiti, kad taip taupomos lėšos, gerinamas paslaugų prieinamumas net į atokiausius rajono kampelius. Bet ar tikrai galime piešti bibliobusą tik rožinėmis spalvomis? Juk į biblioteką žmogus ateidavo, kada norėdavo, dabar – pagal grafiką. Ar jį lengva sekti vyresnio amžiaus žmogui, ar naudosis jis ta mobilia biblioteka? Dabar madinga kalbėti apie tvarumą. Bet juk ne vandeniu varomas ar elektra tas bibliobusas, o ir kainavo jis beveik 60 tūkst. eurų. Kur dar degalai, atlyginimas ne tik bibliotekininkėms, bet ir vairuotojui, kur dar techninis aptarnavimas? Rodos, ateityje tokių mobilių bibliotekų numatyta ir daugiau. Ar tikrai kas nors realiai suskaičiavo, kiek tai galų gale kainuos? Tiesa, valdžios atstovų, šį projektą šlovinusių, aiškinusių, kad bus sutaupoma, dabar jau nebėra postuose. Tai ir rūpestis jau permestas ant kitų pečių? Bet dabar jau kyla klausimas, kurio dar J. Lankučio viešosios bibliotekos filialo laukia Daukšaičių ar Tilvikų filialo likimas? Juk bibliobuso idėja pirmiausia atsirado kaip pakaitalas šiems filialams. Dar neseniai viename viešame bibliotekininkų renginyje buvo žadėta, kad nebebus nė vienas filialas uždarytas. Pagyvensim – pamatysim.

Aušra BAUŽIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių