Byla dėl atleidimo iš darbo pradėta nagrinėti iš esmės

Asociatyvi nuotr.

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmai nagrinėja bylą dėl atleidimo iš darbo pripažinimo neteisėtu, grąžinimo į darbą, vidutinio darbo užmokesčio už priverstinės pravaikštos laiką priteisimo.


Į teismą kreipėsi buvusi Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktorė Indra Tamašauskienė. Atsakovai – Klaipėdos rajono savivaldybės taryba – jai atstovauja rajono meras Bronius Markauskas ir J. Lankučio viešoji biblioteka – jai atstovauja l. e. p. direktorė Aurelija Butkutė-Norkevičienė.
Byloje ieškovė I. Tamašauskienė kreipėsi į teismą po to, kai šių metų rugpjūčio 5 d. buvo informuota, kad yra atšaukiama iš užimamų pareigų. Klaipėdos rajono savivaldybės oficialiame tinklalapyje ir feisbuko puslapyje skelbta, kad buvusi bibliotekos vadovė atšaukiama „dėl netinkamo elgesio su darbuotojais ir naudojimosi tarnybine padėtimi.“ Teismui, kaip I. Tamašauskienė teigia savo feisbuko paskyroje, užregistravo ir pateikė ieškinį rugpjūčio 23 d., siekdama, kad atleidimas iš darbo būtų pripažintas neteisėtu, ji būtų grąžinta į darbą ir būtų išmokėta vidutinio darbo užmokesčio už priverstinės pravaikštos laiką kompensacija.
Pirmajame posėdyje buvo pasiūlyta galimybė šį ginčą spręsti teisminės mediacijos keliu, tačiau Klaipėdos rajono meras, įvertinęs šį pasiūlymą, priėmė sprendimą jo atsisakyti.
Praėjusį penktadienį, lapkričio 18 d., vykusiame atvirame teismo posėdyje byla pradėta nagrinėti iš esmės. Apklausta buvusi bibliotekos direktorė I. Tamašauskienė, klausimai užduoti merui B. Markauskui.
Biblioteka įtraukta atsakovu, nes yra pareikštas piniginis reikalavimas dėl kompensacijos išmokėjimo. Esą jeigu skundas būtų tenkintas, sumokėta būtų iš bibliotekos biudžeto. Tiesa, biblioteka pateikė savarankišką prašymą, kad tuo atveju, jei ieškinys vis dėlto būtų tenkintas ir atleidimas būtų pripažintas neteisėtu, vadovaujantis Darbo kodeksu, biblioteka prašytų negrąžinti į darbą buvusios vadovės.
Bylos nagrinėjimas atidėtas. Kitas teismo posėdis numatytas gruodžio 5 d.


Monika CALZONAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių