Daliaus dalia – juvelyrika

Gargžduose gimęs ir augęs, dabar sostinėje gyvenantis Dalius Ilginis (28 m.) visada buvo meniškos prigimties. Tačiau tik prieš keletą metų suprato, kad jo dalia – juvelyrika. Vienetiniais aksesuarais jis lepina ne tik savo mūzą – taip pat iš Gargždų kilusią žmoną Rasą, bet ir nemažą būrį klientų. Jie pamėgo Daliaus sukurtą prekės ženklą „TimeStudio“.

Atsiskleidė Vilniuje

– Papasakok, kaip tave pavergė aksesuarai.

– Kūrybinė veikla lydėjo visada, tačiau atsiskleidžiau išvykęs studijuoti į Vilnių. Supo neeiliniai žmonės ir aplinka, tai skatino nebijoti ir bandyti, ieškoti savęs. Juk nėra geresnio jausmo, kai randi tai, ko ilgai ieškojai. Mintis kurti papuošalus kilo tuo metu, kai gyvenau idėjų prisotintame Londone. Visada domėjausi vyriškais aksesuarais. Jų trūkumas skatino savirealizaciją šioje srityje. Kai lankiausi Londono blusturgiuose, toptelėjo senovinių laikrodžių panaudojimo mintis. Tai ir suteikė išskirtinį, unikalų braižą. Darbas po darbo ir kūrybinis procesas įsibėgėjo. Grįžęs į Lietuvą pomėgio neapleidau. Veiklai suteikiau pavadinimą „TimeStudio“, o pirmąją darbų liniją pavadinau „FrozenTime“ („Užšalęs laikas“). Tai aliuzija, kad kiekvienas žmogus diktuoja savo gyvenimo tempą. Šiuo metu dirbu su tauriaisiais metalais. Neseniai vienoje iš Vilniaus galerijų pristačiau autorinių darbų parodą „Mėnulio dulkės“.

– Esi baigęs mechanikos inžineriją, ar nepritrūksta papuošalų gamybos žinių?

– Lankiau specialius juvelyrikos kursus. Juose susipažinau su vienu juvelyru, kuris man atskleidė papuošalų gamybos subtilybes. Iki šiol pas jį mokausi, kad galėčiau įgyvendinti vizijas. Esu įsitikinęs – žmogus, kuris tikrai nori, padarys viską, kad pasiektų savo tikslą. Neįmanomų dalykų nėra, yra tik per mažai noro. Taip, teorinių žinių galbūt trūksta. Kita vertus, manęs neriboja kažkokios senos dogmos ar kanonai, jog galima daryti taip ir ne kitaip. Esu atviras bandymams. Tik pasikonsultuoju su mokytoju, kad nepakelčiau studijos į orą (juokiasi – aut. past.).

Žmona visada įkvepia

– Ką konkrečiai kuri ir iš kokių medžiagų?

– Aksesuarai patys įvairiausi: žiedai, apyrankės, auskarai, diržai ir t. t. Dažniausiai kūriniai būna iš sidabro. Su juo malonu dirbti, greitai pasiduoda mano tikslams. Kartais sidabrą maišau su auksu, būna, jog kuriu ir tik iš aukso. Akmenis naudoju retai – tai dar neatrasta niša.

– Esi susituokęs su Rasa, auginate dukrytę Dorotėją. Ar šeimos moterys nuo galvos iki pirštų galiukų pasipuošusios „TimeStudio“ aksesuarais?

– Rasa yra mano pati tik­riausia mūza, ji visada įkvepia. Yra pirmoji, kuri pamato darbus ir išsako nuomonę. Man smagu, jog Rasa nešioja mano rankų darbo papuošalus. Mažajai Dorotėjai dar tik 9 mėnesiai. Kol kas nesiryžtame jai kabinti „TimeStudio“ aksesuarų, nes viskas patenka į burnytę.

– Ar pastebėjai bendrų tendencijų, kokius kūrinius mėgsta lietuviai?

– Juvelyriką skirstau į dvi atšakas: užsakomąją ir autorinę. Kol kas mano planuose yra tik autorinė. Darau tai, kas man patinka. Kurdamas nesistengiu įtikti. Kas tinka visiems, netinka niekam. Tačiau džiaugiuosi, kad atsiranda vis daugiau žmonių, vertinančių mano kūrybą.

Vyrams dar stinga drąsos

– Nemažai dėmesio skiri vyrų įvaizdžiui. Ko jie dažniausiai pageidauja?

– Išties daug kuriu vyrams. Manau, esame pakankamai nuskriausti šioje srityje. Žinoma, yra „rėmai“, mat stipriosios lyties atstovas lygu solidumas. Tad fantazijai atsiduodu, kurdamas moteriškus papuošalus. Juk retas vyras išdrįs išeiti į gatvę su ekstravagantišku kūriniu.

– Įsigyti Daliaus Ilginio rankų darbo aksesuarą brangu?

– Kurdamas negalvoju apie pinigus ir kiek uždirbsiu. Tik baigęs darbą, bandau įvertinti, kiek laiko truko procesas, kiek investuota į medžiagas ir pan. Noriu, kad kūrinys džiugintų ne tą, kuris turi pinigų, bet tą, kuris tikrai nori juo pasipuošti. Žinoma, yra kita medalio pusė – galerijos antkainiai, tad šioje vietoje mano rankos surištos. Tačiau esu įsitikinęs, kad kūrybos negalima sverti kilogramais ar pamatuoti metrais.

– Artimiausi planai?

– Kurti, kurti ir dar kartą kurti. Jau bręsta mintys kitai parodai. Svajoju dalyvauti paro­dose tarptautiniu mastu. Tiesa, ir dabar nemažai keliaujame su žmona ir mažąja Dorotėja po Europos šalis. Dalyvaujame įvairiuose festivaliuose ir dizaino mugėse. Noriu parodyti savo darbus, siekti pripažinimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių