Dėl agresijos tėvai atsidūrė policijoje
Klaipėdos rajono policijos komisariato tyrėjai aiškinasi smurto prieš nepilnamečius protrūkį. Antradienį į policiją kreipėsi vyras, pranešęs apie nuo girtos motinos nukentėjusį dešimtmetį sūnų. Trečiadienį netoli Gargždų esančiame kaime patėvis irgi elgėsi agresyviai – rovė plaukus šešiolikmetei.
Antradienį Gargžduose policijos pareigūnams pranešta apie neeilinį smurto atvejį. Į komisariatą kreipęsis 32 m. vyras pranešė, kad žmona sužalojo judviejų dešimtmetį sūnų. Esą apie 16.45 val. namuose ji vaiką išstūmė iš lovos, o jis krisdamas susitrenkė galvą. Vaikas buvo išvežtas į ligoninę, stebėta jo būklė. Netrukus paaiškėjo, kad medikų pagalbos reikia ir pačiai mamai – 31 m. moteriai nustatytas sunkus 2,78 promilės girtumas, ją prireikė išblaivinti.
Klaipėdos rajono PK Kriminalinės policijos skyriaus viršininkė Kristina Linkienė „Bangą“ informavo, kad trečiadienį mažametis jau buvo namuose, o iš ligoninės grįžusią mamą pareigūnai irgi jau spėjo apklausti. Daugiau tyrimo detalių komisarė neatskleidė. „Šeimos neįvardinčiau problemine. Tėvas ne pirmą kartą skundžiasi motinos elgesiu vaikų atžvilgiu, bet anksčiau ikiteisminių tyrimų nebuvome pradėję“, – sakė K. Linkienė. Prieš mažametį smurtavusiai moteriai Baudžiamasis kodeksas numato ypač griežtą bausmę – laisvės atėmimą iki 2 m. Atsipirkti viešaisiais darbais ar laisvės apribojimu gali tik ranką prieš vyresnį nei 16 m. vaiką pakelę asmenys. Visgi tikėtina, kad byla baigsis motinos ir tėvo susitaikymo įforminimu, ir nelaisvės moteris išvengs. K. Linkienė patikslino, kad tokia teisinė procedūra nėra be pasekmių. „Bylą baigus susitaikymu, asmuo metus negali padaryti kitų nusikalstamų veikų. Tokiu atveju jis būtų baudžiamas už abi – ir buvusią, ir naują. Be to, ketverius metus tokiam asmeniui negalimas susitaikymas kitose bylose.“
Pareigūnai aiškinasi ir dar vieną smurto atvejį. Į komisariatą kreipėsi 35 m. motina, parašiusi pareiškimą savo vyro atžvilgiu. Esą jis apie 22.30 val. namuose sugriebė už plaukų jos 16-metę dukrą, išrovė dalį plaukų ir lauždamas rankas sukėlė fizinį skausmą. Šią situaciją K. Linkienė komentavo trumpai: „Vyksta skyrybų procesas, o kai po vienu stogu ir skiriamasi, ir taikomasi, kenčia vaikai.“ Anot pareigūnės, smurto prieš vaikus atvejai yra gana reti, dažniausiai ranką vienas prieš kitą kelia suaugusieji.
KOMENTARAS
- Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Irena ŠAULYTĖ:
– Apie abu atvejus Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai žino. Mums rajono policijos pareigūnai praneša apie visus smurto artimoje aplinkoje atvejus, jei šeimoje yra vaikų. Jie nebūtinai turi būti nukentėję fiziškai, nes net ir būdami kitame kambaryje jie galimai patiria psichologinį smurtą. Kiekvienu atveju bendraujame su šeima, ieškome pagalbos būdų.
Šeima, kurioje nukentėjo dešimtmetis, mums žinoma, kadangi tėvai buvo kreipęsi dėl tarpusavio problemų. Tuomet su jais aptarus esamas bėdas kartu nuspręsta, kad šeima jas gali įveikti pati. Pradėjus ikiteisminį tyrimą, su šeima susisiekėme, darbuotojas su jais turi susitikti. Mūsų žiniomis, tai dirbantys, tvarkingi žmonės. Kai tyrėjai išsiaiškins situaciją, mes aiškinsimės, kokią dar pagalbą galime suteikti.