Dėl parko – kreipimasis į visuomenę

Užklupus koronaviruso pandemijai ir sužaliavus medžiams atslūgo aistros dėl Gargždų miesto senajame parke iškirstų medžių. Tvarkymo darbai įgauna pagreitį. Šiuo metu gryninamas prioritetinių objektų tvarkymo sąrašas, mat biudžetas, kaip įprasta, ribotas. Antrajam parko tvarkymo darbų etapui numatyta 800 tūkst. Eur.

2,4 mln. Eur vertės

Planuojami tolimesni parko tvarkymo darbai, techninis projektas pirmadienį per Savivaldybės „YouTube“ paskyrą tiesiogiai buvo pristatyti plačiajai visuomenei. Transliaciją žiūrėjusių žmonių vidurkis – apie 30. Kaip pastebėjo Administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Gytis Kasperavičius, tai jau pasiekimas, nes paprastai žmonės negausiai susirenka į tokio pobūdžio pristatymus, subruzda tik tada, kai jau atvažiuoja sunkioji technika ir pradeda konkrečius darbus.

G. Kasperavičius priminė, kad 20 ha parko teritorija buvo suprojektuota ir statybos leidimas gautas dar 2017 m. Viso projekto vertė – 2,4 mln. Eur. „Suprantama, kad tokio dydžio teritorijoje yra daug objektų, tačiau dėl ribotų finansinių galimybių projektą tenka skaidyti į etapus. Esame priėmę sprendimą, kad pirmasis etapas įgyvendinamas ES lėšomis. Šis kraštovaizdžio tvarkymo etapas vyksta ir šiandien. Visuomenė jau aktyviai dalyvavo šiuo klausimu, ypač dėl medžių. Šiame etape yra tvarkoma ir vadinamojo „karvių pliažo“ teritorija, numatyta įrengti medinį taką. Taip pat medinis takas turėtų driektis nuo tiltelio esamos jau sutvarkytos viešosios erdvės link“, – kalbėjo G. Kasperavičius. Anot jo, numatyta atitinkamas šlaitų vietas sutvirtinti rastais – tai būtų analogiški darbai, kokie buvo atlikti tvarkant Gargždų piliakalnį. Vyšnių sodo, žydinčios pievos įveisimas – taip pat kraštovaizdžio tvarkymo dalis.

Prioritetas – vandentiekiui ir apšvietimui

Dabar, pasak G. Kasperavičiaus, svarbiausia kartu su visuomene išsigryninti parko tvarkymo darbų antrojo etapo prioritetus, nes šiam etapui įgyvendinti numatyta 800 tūkst. Eur. Darbus planuojama atlikti per dvejus metus.

„Mums svarbu, kas Gargždų parke didesnis gyventojams prioritetas: amfiteatras ar vaikų žaidimų aikštelė. Dar norime paklausti nuomonės dėl esamų išasfaltuotų takų pertvarkymo. Pagal 2017 m. projektą numatyta ardyti esamus takus ir kloti naujus, tai reikalinga ir dėl požeminių tinklų: apšvietimo ir pan. Visų nuomonių, pastebėjimų laukiame 
el. p. architektura@klaipedos-r.lt“, – akcentavo Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas G. Kasperavičius. 
A. VALAIČIO nuotr.Vieni iš esminių numatomų darbų – vandentiekio ir nuotekų tinklų sutvarkymas, taip pat svarbu visame parke naujai įrengti elektros ir apšvietimo tinklus, nes iki šiol kyla problemų dėl nepakankamų pajėgumų.

Viršutinėje parko terasoje numatomas 785 m Šeimos takas, nuo kurio atsiveria įspūdingi slėnio, piliakalnio vaizdai, jis būtų 3,30 m pločio, asfalto dangos, kraštai – skelto granito. Taip pat suprojektuota alėja, projekte vadinamas Istorijos takas, kuris būtų jau kitokio dizaino, 4 m pločio, danga: 3 m rakštinio, kita dalis skelto lauko akmens. „Numatomi ir šalutiniai takai, atsijų dangos, jungiantys pagrindinius. Naujų suprojektuotų takų beveik nėra, viską daugmaž darome pagal esamą situaciją“, – užtikrino vyriausiasis rajono architektas. Pasak jo, atsirastų ir vadinamasis Kultūros takas, kuris vestų nuo Kvietinių gatvės naujųjų parko laiptų link. Tai būtų nauja susisiekimo gija, vedanti į parką. Prie Gargždų krašto muziejaus būtų sutvarkyti esami laipteliai, kelio danga.

Amfiteatras ar vaikų žaidimų aikštelė?

Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas G. Kasperavičius dėstė, jog senieji laiptai buvo suprojektuoti išties įdomaus dizaino, tačiau darbo projekte juos teks minimalizuoti, kad būtų sumažinti įrengimo kaštai. Į Minijos slėnį veda ir naujieji laiptai, tačiau, architekto įsitikinimu, jie nėra patogūs, juolab derantys prie viso parko tvarkymo koncepcijos.

Žmonės kviečiami diskutuoti ir pareikšti savo nuomonę, ar jie norėtų sutvarkytos vadinamosios „Ežio“ aikštelės, kuri galėtų virsti amfiteatru. Reljefe būtų įleisti betoniniai suolai su mediniu paviršiumi. Rastųsi plastiškos formos, išnaudojančios reljefą. Tai būtų puiki vieta renginiams, susibūrimams. Tačiau G. Kasperavičius pabrėžė, kad ne mažiau svarbu skirti atitinkamą dėmesį vaikų žaidimų aikštelei, kuri ir šiuo metu yra vienas iš pagrindinių traukos objektų. Aikštelė numatyta naujo dizaino, su naujais įrenginiais, pagrindas – guminė danga, amortizuojanti vaikų nukritimus. Aikštelė atitiktų šiuolaikines tendencijas. Be visų išvardintų objektų, bus nugriautas senasis parko tualetas ir pastatytas konteinerinio tipo.

Agnė ADOMAITĖ

Vilijos BUTKUVIENĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių