Doviluose Dagos šventėje įprasmintos padėkos

Istorinio Mažosios Lietuvos regiono tradicijas puoselėjantis Dovilų etninės kultūros centras šį rudenį vėl pakvietė į Dagos šventę. Žmonės susirinko jaukioje aplinkoje pabūti su šeima ir bendruomene, aptarti nuveiktus darbus ir už juos padėkoti. Svečiai iš Punsko dėkojo bičiuliams doviliškiams už draugystę, džiaugėsi gerais pokyčiais miestelyje.


„Daga – pjūtis, tai senovinis lietuvininkų žodis, kuriame telpa aštrumas ir kaitra. Dagos šventė susijusi su pjūtimi, derliaus nuėmimu – sakoma, kad sudagojo Dievo dovanas. Bažnytiniu požiūriu – tai pjūties padėkos šventė, – dėstė Dovilų etninės kultūros centro direktorius Jonas Tilvikas. – Šiandien nebeaktuali javapjūtė, nes nesunki. Tačiau iki šiol tebėra aktualu dėkoti – ir psichologai, ir socialinio darbo specialistai kartoja, kad dėkoti svarbu ir sveika.“
Dovilų etninės kultūros centras nebe pirmą rudenį pakvietė seniūnijos bendruomenes dėkoti – kiekviena turi savo padėką. „Mūsų centras taip pat turi už ką padėkoti ir kuo pasidžiaugti, – šypsojosi J. Tilvikas. – Džiugu, kad buvusi ilgametė mūsų centro vadovė Lilija Kerpienė šiemet įvertinta – jai suteiktas Gargždų miesto garbės piliečio vardas. Ji negalėjo dalyvauti šventėje, sušildyti visus savo šypsena, bet širdimi su mumis.“ L. Kerpienei – pirmoji padėka, kurią, kaip ir kitiems, primins fotografės Jurgitos Juotkienės meninė fotografija.
Pasak J. Tilviko, nemadinga dėkoti valdžiai, bet būdamas su lietuvininkais jis išmoko, kad ir kokia valdžia būtų, tai – tavo atsakomybė. „Lietuvininkai niekada neburnojo prieš valdžią, o žiūrėjo, ką ši gero padarė, – dėstė direktorius. – Man seniūnė Nijolė Ilginienė padeda savo pragmatiškumu, žinojimu, neleidžia pasiklysti biurokratiniuose dalykuose, nukelia į realybę. Ačiū už palaikymą ir vedimą – man, naujam vadovui, tai labai svarbu.“
Už aktyvų kultūros temų rėmimą straipsniuose, jų kėlimą padėka įteikta ir Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ redakcijai.
J. Tilvikas dėkojo AB „Klaipėdos baldai“ pirmos pamainos kolektyvui, savo iniciatyva sutvarkiusiam senąsias Kuršlaukio kapinaites, ir atstovui Martynui Kvietkui įteikė padėką – meninę fotografiją. Doviliškei Birutei Palubinskienei, „Sidabrinės gijos“ vadovei ir TAU atstovei, padėkota už aktyvų bendradarbiavimą ir dalyvavimą kultūros renginiuose, rajono Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausiajai specialistei Indrei Sliužinskaitei – už informacijos apie etninės kultūros renginius aktyvų viešinimą.
Seniūnė N. Ilginienė džiaugėsi projektu „Tavo idėja“ ir dėkojo gyventojams, balsavusiems už tai, kad būtų sutvarkyta Dovilų karjerų teritorija. „Tai puiki investicija į gražesnę mūsų aplinką, – kalbėjo ji. – Ačiū Savivaldybei, kad ji remia ne tik mūsų, bet visas 11 seniūnijų.“
Dagos šventę pagerbė atvykę svečiai iš Lenkijos – Punsko valsčiaus viršaičio pavaduotojas Jonas Vaičiulis, kuriam šiemet Prezidentas Gitanas Nausėda įteikė Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžių už pastangas išsaugoti lietuvybę Lenkijoje. Kartu su juo svečiavosi ir Seinų apskrities tarybos narys Valdas Krakauskas. N. Ilginienė dėkojo bičiuliams už ilgametę draugystę. „Senieji punskiečai su ašaromis akyse kalba apie Lietuvą – jų meilė mūsų šaliai labai stipri, jie saugo, puoselėja lietuvybę“, – patikino seniūnė.
„Mes – lietuviai, nes kadaise gyvenome Dzūkijoje. Mums labai svarbus bendravimas su Lietuva, todėl ir leidomės į kelių šimtų kilometrų kelionę, kad jus aplankytume“, – kalbėjo J. Vaičiulis. Jis sveikino susirinkusiuosius į šventę, kurioje pagerbti gražius darbus darantys žmonės, kvietė kitą vasarą atvykti į labai svarbią punskiečiams Žolinės šventę. Svečias įteikė seniūnei simbolinę dovaną – senosios Punsko bažnyčios, kurioje, jo teigimu, jau 425 metus dirba tik lietuviai kunigai, paveikslą.

Dovilų etninės kultūros centras nebe pirmą rudenį pakvietė seniūnijos bendruomenes dėkoti – kiekviena turi savo padėką. „Mūsų centras taip pat turi už ką padėkoti ir kuo pasidžiaugti“, – šypsojosi J. Tilvikas.


V. Krakauskas prisipažino, kad negali atsispirti Dovilų traukai. „Mes, paprasti, dzūkeliai, grožimės besikeičiančiu jūsų miesteliu. Gerai tvarkosi seniūnė su pagalbininkais“, – gyrė svečias. Pasak jo, Punskas – nedidelė savivaldybė, beveik kaip Dovilų seniūnija, bet joje gyvena 80 proc. lietuvių. „Tai maža Lietuvėlė Lenkijoje. Labai palaikome visas tradicijas – aktyvūs mūsų saviveiklos kolektyvai – nuo darželinukų iki suaugusiųjų. Tautinių šokių, dramos, chorų, ansamblių kolektyvuose susibūrę apie 400 žmonių. Labai stengiamės puoselėti lietuvybę – tikiu, kad dar ilgai laikysimės“, – kalbėjo svečias. Jis perdavė seniūnei Punsko valsčiaus viršaičio Vytauto Liškausko linkėjimus. N. Ilginienė dėkojo visiems už gražius darbus, praturtinusius kaimą, seniūniją. O Dagos šventėje dalyvavęs Vėžaičių seniūnijos seniūnas Alvydas Mockus padėkojo N. Ilginienei už bendrystę, patarimus.
Dovilų filialo bibliotekininkė Eligija Žukauskienė džiaugėsi, kad knygas skaito šeimos, aktyviausiems skaitytojams įteikė padėkas. Šiūparių bendruomenės pirmininkė Marina Žebelienė dėkojo žmonėms už nuveiktus darbus, o auksarankiui Martynui Kalvaičiui, savanoriškai gražinančiam aplinką, įteikė padėką. „Esu gavęs daug apdovanojimų, bet šis svarbiausias mano gyvenime“, – susijaudinęs scenoje ištarė šiūpariškis.
Virginija LAPIENĖ
Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių