E. Gentvilui – milijoninis uosto ieškinys

Ketvirtadienį Klaipėdos apygardos teismas priėmė rezoliuciją, kuria priimtas valstybės įmonės (VĮ) Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos ieškinys buvusiam jos vadovui Eugenijui Gentvilui.

Klaipėdos apygardos teismui pateikto ieškinio suma – 1 907 004,12 Eur. Šią sumą sudaro VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos rangovams sumokėtos baudos, delspinigiai, palūkanos bei bylinėjimosi išlaidos. Valstybės įmonė siekia išieškoti valstybei padarytą žalą.

Kaip informuoja Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, žala buvo padaryta netinkamai vykdant pasirašytas rangos sutartis su BUAB „Klaipėdos hidrotechnika“, „Strabag Wasserbau GmbH“ ir „Rohde Nielsen A/S“. Teismai jau anksčiau konstatavo, kad uosto direkcija, vadovaujama E. Gentvilo, nepagrįstai vienašališkai nutraukė sutartį su BUAB „Klaipėdos hidrotechnika“ ir „Strabag Wasserbau GmbH“ ir dėl to priteisė šalių pasirašytoje sutartyje numatytą baudą. Taip pat Uosto direkcija be pateisinamų priežasčių tiems patiems rangovams nesumokėjo už jų atliktus darbus. Dėl šių priežasčių teismai valstybės įmonę įpareigojo sumokėti ne tik už atliktus darbus, bet ir delspinigius, palūkanas bei bylinėjimosi išlaidas. Jeigu sutartys būtų tinkamai vykdytos, direkcija ir valstybė nebūtų patyrusi 1,9 mln. Eur žalos. Priteistas sumas VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija minėtoms bendrovėms jau yra sumokėjusi.

Parengė Janina TILVIKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių