Endriejave – kultūros namų ir bibliotekos statybos

Dygstantys Endriejavo kultūros namai ir biblioteka – džiaugsmas gyventojams. Pagaliau bus, kur susirinkti, kur kolektyvams repetuoti, kur šventes švęsti.

Vos tik įvažiuoji į Endriejavą ir dažnu atveju pasitinka gandrų kalenimas, tačiau šiandien šiuos garsus ir vietinių bruzdesį nustelbia statybos – pagaliau dygsta Endriejavo kultūros namų ir bibliotekos pastatas. Vietiniai džiaugiasi – bus patenkinti jų kultūriniai poreikiai.


Keisis aplinka
Priminsime, kad dar praėjusių metų pavasarį Klaipėdos rajono savivaldybė perėmė statybvietę iš, kaip skelbiama, sutartinių įsipareigojimų nevykdžiusio rangovo. Nuo 2018 metų buvęs rangovas atliko tik ardymo darbus, sustiprino pamatus ir uždengė perdangomis rūsį.
Šių metų vasarį Klaipėdos rajono savivaldybė pranešė su UAB „Pamario restauratorius“ pasirašiusi sutartį dėl Endriejavo kultūros namų statybos. Iškils ne tik naujas pastatas su patalpomis, pritaikytomis kultūrinei ir bibliotekos veiklai, bet ir bus sutvarkyta aplinka. Bus perklojami esami pėsčiųjų takai, įrengiami laiptai, suoliukai, šiukšliadėžės, dviračių stovas, bus paženklintos automobilių stovėjimo vietos, numatant vietas neįgaliesiems, įrengiamas teritorijos apšvietimas, buitinių atliekų ir atliekų rūšiavimo konteinerių stoginė.


Rezultatas akivaizdus
Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas „Bangai“ sakė, kad dabar darbai vyksta sklandžiai ir išties, atėjus naujam statytojui jau matomas akivaizdus rezultatas. „Vos per kelis mėnesius padaryta tiek darbų, kiek nebuvo padaryta per trejus metus. Tikiu, kad jau kitais metais Endriejavo gyventojai galės įžengti į naują centrą ir pagaliau turės savo erdvę kultūriniams renginiams ir susibūrimams“, – kalbėjo meras.
Anot jo, kadangi rinkoje medžiagų kainos šuoliuoja aukštyn ir su šiais iššūkiais susiduria visi, tai teko perskaičiuoti ir sutarties vertę. Padidėjus statybinių medžiagų kainoms, statybos kaina išaugo iki 1 mln. 86 tūkst. eurų su PVM. Pagal sutartį, rangovas darbus turi užbaigti per 15 mėnesių nuo sutarties įsigaliojimo, į šią trukmę neįskaičiuota technologinė pertrauka, kuri dėl gamtinių sąlygų, – šalčio, drėgmės ir kt., trunka nuo gruodžio 15 d. iki kovo 15 d. Ankstesnė sutarties vertė siekė daugiau nei 970 tūkst. eurų.


Darbai pagal grafiką
Rangos darbus atliekančios UAB „Pamario restauratorius“ direktorius Aldas Kliukas teigė, kad kol kas darbai vyksta pagal planą. Su užsakovu – Klaipėdos rajono savivaldybe – bendradarbiavimas sklandus. „Matyti, kad šiam objektui skiriama daug dėmesio, Endriejavui labai reikia šių kultūros namų, bibliotekos. Mums opiausias klausimas buvo kylančios medžiagų kainos, tad džiugu, jog Savivaldybė į tai atsižvelgė“, – pasidžiaugė pašnekovas.
Anot jo, jei kainos stabilizuosis, nebebus tokių šuolių, o geopolitinė situacija išliks sąlyginai stabili, tai visi darbai turėtų vykti sklandžiai. „Dabar laukiame stogui reikalingų konstrukcijų, taip pat jau esame užsisakę langus, kad pastatas būtų sandarus ir žiemą galėtumėme dirbti viduje“, – paaiškino pašnekovas. Paklaustas, ar nestinga darbininkų, atsakė: „Čia ne toks objektas, kad jų reikėtų labai daug. Visus darbus vykdome pagal grafiką.“


Bus pastatas, bus ir veiklos
Prie Endriejavo sutiktos Ilma Grikšienė (Endriejavo seniūnės padėjėja) ir Dalia Daugėlienė (specialistė žemės ūkiui dirbanti Judrėnų seniūnijoje ir aptarnaujanti Endriejavo seniūniją) akcentavo, jog Endriejavui šis pastatas būtinas. „Gyvena žmonės mažame miestelyje, tačiau lygiai taip pat turi savų poreikių: kultūros, pramogų. Kai bus infrastruktūra, gal ir naujakurių daugiau atsiras. Juk kaskart iki Klaipėdos neprivažinėsi, ypač dabar“, – svarstė pašnekovės.
Pasak jų, anksčiau kultūros namuose ir vakaronės vykdavo, koncertai, spektakliai, o dabar žmonėms nebebuvo, kur susirinkti. „Yra vaikų šokių kolektyvas, kuris dabar iš bėdos repetuoja seniūnijos pastate, yra moterų ansamblis. Nėra, kur repetuoti, nes seniūnijos salėje netinkama akustika ir pan. Auga jaunimas, jiems reikia veiklos. Bus pastatas, veiklos, bus ir dalyvių. Širdis džiaugiasi, kad pagaliau šios statybos pajudėjo iš mirties taško, nes ankstesni griuvėsiai jau badė akis. Bus pastatas, bus ir jo įveiklinimas“, – neabejojo Ilma ir Dalia.


Agnė ADOMAITĖ
A. JOKUBAIČIO nuotr.

Reklama: biotualetų nuoma kaina

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių