• 24 gegužės, 2022
|

Europos kino festivalis GoDebut 2021 vėl kviečia į pajūrį

Jau penktą kartą tarptautinis kino festivalis GoDebut – vienintelis toks tarptautinis kino renginys Vakarų Lietuvoje – kviečia debiutuojančius talentingus kino kūrėjus iš visos Europos pristatyti savo darbus Lietuvos ir Klaipėdos žiūrovams bei plačiai kino bendruomenei. Daugiau nei 40 atrinktų iš gausybės pateiktų filmų rungsis dėl garbingų festivalio prizų.

Festivalis, kaip ir visas pasaulis, šiandien kovoja su eile pandemijos sukeltų iššūkių, kurie verčia atliepti šių dienų aktualijas bei ieškoti naujų inovatyvių sprendimų. Šiemet festivalis sukvietė dalyvius ne rudenį, kaip įprasta, o didžiųjų metų švenčių išvakarėse – gruodžio mėn. 17–19 d. d. Kiek pasikeitė ir renginio geografija – šiemet festivalis svečiuosis ir Palangoje. Festivalio organizatoriai, taip pat, ieško virtualių būdų kaip konkursinės programos filmus parodyti kuo platesnei auditorijai.

Jukka-Pekka Laakso

Šių metų festivalio GoDebut 2021 konkursinės programos fokuse – gyvybiškai aktuali pasaulio tema – žalioji dienotvarkė. Debiutuojantys kino kūrėjai, be tradicinių nominacijų, kovos ir už kino programos „Išdrįsk būti žalias“ nugalėtojų laurų. Nugalėtojus rinks autoritetingas tarptautinis žiuri, kuriame žinomi kino veikėjai iš Suomijos, Latvijos, Prancūzijos, JAV ir Lietuvos, o jam vadovaus Tarptautinio Tamperės kino festivalio direktorius, Europos Kino Akademijos narys Jukka-JPekka Laakso. Šio žiuri sprendimas nulems ir pagrindinio prizo „Auksinės ANIKĖS“ nugalėtoją.

Publikos žiuri susiburia žinomi Lietuvos ir Klaipėdos meno ir visuomenės atstovai, o jai vadovaus žinoma Lietuvos kino kūrėja, režisierė Inesa Kurklietytė. Publikos žiuri nuspręs, kam atiteks ne tik „Sidabrinė ANIKĖ“, bet ir kitas, specialiai Lietuvių kino kūrėjams skirtas prizas – „Sidabrinis TRIPODAS“, įsteigtas festivalio ištikimų partnerių – Lietuvos jūrų uosto direkcijos. Laikotarpio iššūkiai įnešė naujovių ir  į žiuri darbą – keli jos nariai nugalėtojus rinks nuotoliniu būdu.

Inesa Kurklietytė

Festivalio GoDebut 2021 programoje dalyvių ir žiūrovų laukia edukacinių renginių ciklas apjungtas bendruGoCampus pavadinimu. Jos dalyviai gvildens dokumentinio kino kūrybos subtilybes, panalinės diskusijos metu aptars dabiutuojantiems kino kūrėjams aktualias savo filmų pristatymo ir pardavimo į kino rinką problemas. Juos ves žinomi kino veikėjai iš Lietuvos, Estijos ir JAV: Audrius Stonys, Riho Västrik ir Paul Nethercott.

Nekonkursinėje festivalio programoje – sėkmingų filmų/debiutų pristatymas. Tai žiuri narės, mūsų tautietės, Alantės Kavaitės,iš Prancūzijos,debiutinis filmas „Įsiklausyk į laiką“ (org. Ecoute le temps, 2007) bei šalies-svečio – JAV – debiutiniai filmai: režisieriaus Ari Gold filmas Helicopteris“ (org. Helicopter, 2000) ir režisierės Dean Yamada filmas „Dviratis“ (org. Jitensha, 2009). Programoje ir mūsų partnerių Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus (AMII) projekto „Nordbaltic incubator“ dokumentinių filmų, skirtų Klaipėdai, peržiūra.

Festivalio organizatoriai tikisi, kad nepaisant iššūkių, žiūrovai susirinkę į Klaipėdos Kultūros fabriką, turės progą susipažinti su įvairaus žanro trumpo metro filmų juostomis, naujais kino vardais ir naujomis čia gimstančiomis kino tendencijomis bei patirs malonių įspūdžių.

Europos kino festivalį finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė bei Lietuvos kino centras.

Europos kino festivalio GoDebut informacija

RENGINIŲ PROGRAMA

GRUODŽIO 17 d. (penktadienis)

10:00–16:00 Svečių registracija, KF I a. fojė

15:00–16:45 Europos filmų konkursas, KF kino salė

18:00–19:00 Festivalio atidarymas, KF kino salė

19:00–21:00 Europos kino debiutas. Sėkmės istorija, KF kino salė

ĮSIKLAUSYK Į LAIKĄ (pranc. Ecoute le temps, rež. Alantė Kavaitė, Prancūzija, 2007, 87 min.), KF kino salė

21:00–23:00 Europos filmų konkursas, KF kino salė

22:00–24:00 PROK‘o klubas, KF I a. fojė

GRUODŽIO 18 d. (šeštadienis)

12:00–14:00 Europos filmų konkursas IŠDRĮSK BŪTI ŽALIAS, KF kino salė

14:00–16:00 Europos filmų konkursas, KF kino salė

16:00–17:00 Festivalio svečias. JAV kino debiutai, KF kino salė

HELIKOPTERIS (eng. Helicopter, rež. Ari Gold, JAV, 2000, 22 min.), pristato filmo režisierius Ari Gold (JAV)

DVIRATIS (jap. Jitensha/eng. Bicycle, rež. Dean Yamada, Japonija/JAV, 2009, 21 min.), pristato filmo prodiuseris Paul Nethercott (JAV)

18:00–20:00 Europos filmų konkursas, KF kino salė

20:00–22:00 Lietuvos filmų konkursas, KF kino salė

22:00–23:00 Festivalio nugalėtojų apdovanojimai, KF kino salė

23:00–03:00 GoDebut 2021 dūzgės, JAZZpilis muzikinis klubas

Kultūrinė programa festivalio svečiams

15:30–18:00 Išvyka į Palangą ir ekskursija po Kalėdinį kurortą

  Svečiai renkasi KF I a. fojė 15:15

Edukacinė programa GoCampus

16:00–17:00 Seminaras DOKUMENTINIS KINAS. HEROJAUS PAIEŠKA (eng. Documentary film. In Search of a hero), Audrius Stonys (Lietuva), Palangos kurorto muziejaus renginių salė

18:00–19:00 Panelinė diskusija SCENARIJUS KINO DOKUMENTIKOJE (eng. The Place of the script in documentary cinema), vedėjas Riho Västrik (Estija), KF kino galerija, I a.

19:00–20:00 Dirbtuvės KAIP PARDUOTI FILMĄ (eng. How to promote and distribute film), vedėjas Paul Nethercott (JAV), KF kino galerija, I a.

GRUODŽIO 19 d. (sekmadienis)

14:00–16:00 Festivalio filmų-laureatų peržiūra, KF kino salė

16:00–18:00 Kūrybinių dirbtuvių NORDBALTIC INCUBATOR: DOKUMENTINĖ KLAIPĖDA’21 filmų peržiūra, KF kino salė

18:00–19:00 Festivalio uždarymas, KF I a. fojė

KF kino salė – Kultūros fabriko kino salė (Bangų g. 5A, Klaipėda)

KF I a. fojė – Kultūros fabriko I aukšto fojė (Bangų g. 5A, Klaipėda)

KF kino galerija, I a. – Kultūros fabriko kino galerija, I aukštas (Bangų g. 5A, Klaipėda)

JAZZpilis muzikinis klubas (Pilies g. 6, Klaipėda)

Palangos kurorto muziejus (Birutės al. 34A, Palanga)

Festivalio renginių kalba: lietuvių /anglų
Edukacinės programos GoCampus kalba: anglų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių