Europos šalių tautinės kultūros festivalis „Europeade“ sugrįžta į Klaipėdą Liepos 13-17 d.

Šią vasarą Klaipėda jau antrą kartą priims didžiausią tarptautinį Europos folkloro kultūros festivalį „Europeade“. Pagrindinis festivalio tikslas – puoselėti Europos kultūrų įvairovę ir stiprinti tautų draugystę. Skambus ir spalvingas „Europeade“ festivalis kasmet organizuojamas vis kitoje šalyje ir itin retai sugrįžta į jau aplankytą miestą, todėl tai išskirtinis Klaipėdos pasiekimas. Liepos 13-17 dienomis, daugiau nei du tūkstančiai skirtingų regionų folklorinį meną reprezentuojančio festivalio dalyvių, sutiks renginio svečius visame Klaipėdos mieste.  

Balandžio 6-9 d. inspekcinio vizito į Klaipėdą atvyko Europos šalių tautinės kultūros festivalio „Europeade“ organizacinio komiteto vadovai. Vizito laikas parinkta atsižvelgus į jau oficialiai baigtą dalyvių registraciją, kurią organizuoja Belgijoje įsikūręs tarptautinis „Europeade“ komitetas. Prioritetiniai inspekcinio vizito klausimai – dalyvių maitinimas, apgyvendinimas, festivaliui reikalingų erdvių apžiūra bei aprūpinimas technine įranga.

Kaip vyksta pasirengimas vienam ryškiausių festivalių Klaipėdoje, šiandien aptarta su miesto meru Vytautu Grubliausku, kuris pasveikino atvykusius svečius bei pasidžiaugė, kad jau šią liepą vyksiančio 57-ojo festivalio „Europeade“ miestu taps būtent Klaipėda.

,,Labai džiugu, kad praėjus trejiems metams „Europeade“ Klaipėdoje įvyks ir dėl to šiandien niekam nekyla jokios abejonės. Vis dėlto, per tuos trejus metus pasaulis pasikeitė dramatiškai, tad negali būti nepakitusi ir „Europeade“. Šių dienų „Europeade“ atlieps pasaulio iššūkius, bus atspindima ir Ukrainos tematika. Tai bus stipri žinia Europai ir pasauliui, kad esame kartu su Ukraina, esame už gėrį bei šviesą pasaulyje. Šiandien patvirtinome dar kartą, kad festivalis turės būti išskirtinis, atliepiantis nūdienos akcentus, ir tikiu, kad po šios šventės Europa ir pasaulis taps bent kažkiek šviesesni ir jaukesni“, – priimdamas svečius kalbėjo Vytautas Grubliauskas.

Susitikime su miesto vadovu „Europeade“ komiteto nariai pasidžiaugė jau atliktais pasirengimo darbais, sklandžiu derinimu ir išgražėjusia Klaipėda. Nors šios dienos įvykiai ir geopolitinė situacija įneša tam tikrų baimių pasirengimo procesui,  „Europeade“ asamblėjos vykdomojo komiteto nariai įvertino, kad šventė visgi turėtų įvykti ir vienas iš jos akcentų būtų solidarizacija ir palaikymas Ukrainai. Su tarptautinio komiteto nariais aplankytos mokyklos, kuriose bus apgyvendinti „Europeade“ dalyviai.

„Europeade“ skiriamas dėmesys Klaipėdai – įkvepia stengtis ir siekti, kad Klaipėda viso festivalio meistų kontekste visada liktų išskirtinė savo svetingumu ir atmosfera“, – sako projekto „Europeade“ vadovas Robertas Petraitis.

Renginyje tikimasi sulaukti kiek daugiau nei 2000 dalyvių iš 16 Europos šalių. Festivalio atidarymas ir pagrindiniai renginiai vyks Vasaros estradoje, o įvairiose miesto vietose įrengtose scenose klaipėdiečius džiugins kasdien rengiami kolektyvų pasirodymai.

„Europiada“ organizuojama nuo 1964 m., pirmą kartą buvo surengta Belgijoje, Antverpene. „Europeade“ pradininku laikomas flamandas Mon De Clopper (1922-1998), Flamandų liaudies kultūros asociacijos (Vlaamse Volkskunstbeweging) įkūrėjas. Klaipėdoje festivalis vyko prieš 13 metų. Suplanuotas jis buvo 2020 m. ir 2021 m., tačiau dėl pandemijos atšauktas ir perkeltas į šią vasarą.

Nuotraukos Domo Rimeikos.

„Klaipėdos šventės“ informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių