• 8 gruodžio, 2021
|

„Evernord“ Baltijos šalių gyventojams atvėrė Suomijos banko „Evli“ investicinius fondus

Vismantė Šepetienė, „Evernord“

Finansų maklerio įmonė UAB „Evernord“ gavo centrinių bankų sutikimus Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje viešai platinti investicinius fondus, kuriuos įsteigė ir valdo Suomijos „Evli Fund Management Company“. Iki šiol Baltijos šalyse šie fondai buvo prieinami tik investuotojams, turintiems sąskaitas „Evli“ banke Suomijoje, taip pat profesionaliems instituciniams klientams bei gyventojams Švedijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Italijoje bei Vokietijoje. Investuotojai bankui yra patikėję valdyti beveik 17 mlrd. EUR turto.

„Evernord“ lapkričio pradžioje užbaigė fondų notifikavimo procesą – Lietuvos bankas patvirtino, kad fondų vienetai gali būti platinami viešai. Fondų platinimas taip pat buvo patvirtintas ir Latvijos bei Estijos priežiūros institucijų. 

„Tai didelis pasiekimas Baltijos šalims, kad pripažintas Šiaurės regiono investicijų valdytojas sutiko savo finansines priemones padaryti prieinamomis kiekvienam investuotojui mūsų mažose rinkose. Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojai bei įmonės nuo šiol gali investuoti kartu su didžiųjų Europos šalių gyventojais, pensijų fondais, draudimo įmonėmis bei kitais instituciniais investuotojais, ir tai gali daryti savo šalyse“, – sako Vismantė Šepetienė, FMĮ „Evernord“ direktorė.     

Pasak V. Šepetienės, iki šiol Baltijos šalių investuotojams jie galėdavo tik tarpininkauti, tačiau sąskaitas klientai turėdavo atsidaryti pačiame „Evli“ banke Suomijoje. Dabar sąskaitos atidaromos Lietuvoje, „Evernord“ galės viešai platinti ir apskaityti fondų vienetus. Šį pokytį įmonė įgyvendino iš Lietuvos banko gavusi aukštesnės B kategorijos finansų maklerio įmonės licenciją, kuri leidžia prekiauti vertybiniais popieriais klientų vardu bei teikti uždarųjų akcinių bendrovių akcijų bei fondų apskaitos paslaugas.   

Lietuvoje ir Latvijoje „Evli“ fondų vienetų bus galima įsigyti tik per „Evernord“. Visiems investuojantiems į „Evli“ fondus nebus taikomi finansų maklerio įmonės įsigijimo ir pardavimo mokesčiai.

Pasak V. Šepetienės, Baltijos šalyse platinami „Evli“ fondai buvo atrenkami taip, jog tiktų tiek laisvas lėšas norinčioms įdarbinti įmonėms bei organizacijoms, tiek ir fiziniams asmenims.

„Siekėme kuo platesnės diversifikacijos, todėl įtraukėme tiek akcijų, tiek obligacijų fondus. Taip pat tokius, kurių investicijos apima plačią geografiją: Skandinaviją, Europą, Šiaurės Ameriką, besivystančias šalis ir globalias rinkas“, – pabrėžia V. Šepetienė.

Visi „Evli“ fondai lėšas investuoja pagal naujausius tvarumo standartus į skolos popierius bei įmones, kurios atitinka aplinkosaugos, socialinius bei įmonių valdymo reikalavimus (ASV, angl. ESG).

„Atidžiai stebime įmones, į kurias investuojame fondų lėšas, ar jos laikosi Jungtinių Tautų Pasaulinio susitarimo standartų ir Klimato kaitos principų. Tai privalomas kriterijus sprendžiant dėl investicijų. Jei nustatome pažeidimų, tokios įmonės nėra įtraukiamos į sąrašus. Konkretūs taikomi tvarumo rodikliai pateikiami kiekvieno fondo ASV ataskaitoje, kurios atnaujinamos keturis kartus per metus“, – sako Peter von Bonsdorff, „Evli Fund Management Company“ tarptautinio verslo plėtros direktorius ir partneris.

„Evli Fund Management Company“ yra vienas didžiausių Suomijos investicijų valdytojų. Bendrovė valdo daugiau nei 30 investicinių fondų. Rugsėjo 30 dieną investiciniam bankui klientai buvo patikėję 16,8 mlrd. vertės turto. „Kantar Prospera“ šiemet šeštą kartą „Evli“ pripažino geriausiu turto valdytoju Suomijoje tarp institucinių klientų.  

Baltijos šalių investuotojams nuo šiol bus prieinami šie „Evli“ investiciniai fondai: „Evli Short Corporate Bond“, „Evli Corporate Bond“, „Evli Nordic Corporate Bond“, „Evli European High Yield“, „Evli Swedish Small Cap“, „Evli GEM“ ir „Evli Global“.

FMĮ „Evernord“ teikia gerovės valdymo paslaugas fiziniams asmenims, turto valdymo paslaugas instituciniams investuotojams ir įmonėms, platina struktūrinius investicinius produktus ir teikia įmonių finansų paslaugas bei konsultacijas.  

„Chestnut“ pranešimas žiniasklaidai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių