Gardžiuokimės… su kūrybiško bičių namelio savininkais

„Labai geras šį rudenį buvo medunešis“, – sakė D. Žemgulienė dėkodama bitelėms už triūsą. Įvairiose mugėse, šventėse, turguose šeima prekiauja ne tik medumi, bet ir bičių duonele, pikiu, propoliu.
Namo sieną puošia šeimininkų sukurtas medis.

Veiviržėnuose, Sodų gatvės gale, Daivos ir Vido Žemgulių sodyboje, net apniukusią dieną šviesu nuo bičių namelio.
„Prieš kelerius metus iš seno bitininko Skuodo rajone nusipirkome bičių namelį ant ratų ir pasistatėme sodyboje dėl grožio. Namelį restauravome, nudažėme, o aš nupiešiau gėlių ir bitučių. Apgyvendinome kelias bičių šeimas, nors iš viso galėtų gyventi net 24“, – pasakojo D. Žemgulienė. Bitininkyste šeima susidomėjo beveik prieš 20 metų, nes Vido senolis buvo bitininkas. Dabar D. ir V. Žemguliai turi 50 bičių šeimų, aviliai įkurdinti nuomojamuose miškų plotuose.


Kad sodyboje gyvena žmonės, draugaujantys su bitėmis, užuomina prie namo durų – metalinė bitės skulptūrėlė. Dar giliau kieme dėmesį patraukia daržinės durys, ant kurių Žemgulių dukra Austėja nupiešė linksmų bitučių. Sodybos šeimininkų kūrybiškumą byloja ir viena namo siena. Vedybinio gyvenimo 30 metų sukakties proga Daivai kilo mintis iš akmenukų „užauginti“ medį, kuris simbolizuoja ir tris dukras: Gintarę, Laurą ir jaunėlę Austėją. Vyras idėjai pritarė ir namo siena abiem triūsiant tapo išskirtinė.

KORYS

Pateikiame D. Žemgulienės išbandytą „Korio“ receptą. Žinoma, ruošiant šį skanumyną, reikės ir meilės, ir medaus.

KORYS
7 kiaušiniai, žiupsnelis druskos, 0,5 šaukštelio sodos, nugesintos penkiuose valgomuosiuose šaukštuose grietinės, 1 valgomasis šaukštas degtinės, miltų, kad būtų galima suminkyti kietoką tešlą, aliejaus virimui.
Visus išvardytus produktus suminkyti, iškočioti tešlą, supjaustyti juostelėmis, o jas 0,5–1 cm kvadratėliais ir virti įkaitintame aliejuje, kol pagels.
Iš 1 stiklinės medaus ir 0,5 stiklinės cukraus išvirti sirupą. Virti, kol ims tirštėti, tada pilti ant atvėsintų tešlos gabaliukų, išmaišyti, supilti į formą, paslėgti ir laikyti šaldytuve arba šaltai, kol sustings.

Laima ŠVEISTRYTĖ
Autorės nuotr.

1 Komentaras

  • Nuostabūs šeimininkai , visur puoselėjantys grožį , labai skanus medus .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių