Gardžiuokimės su… TAU studentėmis Birute ir Valerija

Neseniai Gargždų jaunimo parke vykusioje „Obuolio dienoje“ stalai buvo gausybe vaišių nukloti, gomurį kuteno gardžiausios obuolienės, pyragai. Receptais paprašėme pasidalinti Trečiojo amžiaus universiteto studenčių – Birutės Jokubauskienės ir Valerijos Mukauskienės.


Šeimininkių receptai
Birutė visus vaišino obuoliene su razinomis. „Receptas labai paprastas. Reikia obuolių, agrastų, razinų. Obuolius svarbu apšutinti, agrastus taip pat. Po to viską sutrinti, sudėti razinas ir vėl virti. Viskas – beliko gardžiuotis“, – geros nuotaikos nestokodama gardų receptą atskleidė Birutė.
Kulinariniais gebėjimais nenusileidžia ir Valerija, ji kvietė paragauti obuolių džemo su šermukšniais. Obuolių skilteles ji užpylė cukrumi ir palaikė per naktį. Po to virė ir sutrynė trintuvu kartu su šermukšnio uogomis. Ir vėl dar truputį pavirė. „Svarbiausia, kad šermukšniai būtų geroje vietoje surinkti, juose labai daug vitaminų, kurie praturtins jus šį rudenį, jokie virusai nekibs“, – kalbėjo Valerija.


Obuolių nauda
Išnaudokite obuolių metą organizmui stiprinti. Jie liaupsinami daugelio mitybos specialistų. Obuoliuose randama riboflavino, niacino, folio rūgšties, tiamino, taip pat vitaminų A, E ir C, vitamino K, kalcio, geležies, mangano, fosforo, kalio ir kitų vitaminų bei mineralinių medžiagų. Obuoliai itin turtingi tirpių ir netirpių maistinių skaidulų. 100 g obuolių yra apie 50–60 kcal, iš jų – apie 14 g ang­liavandenių, labai nedaug riebalų ir baltymų. Obuolių vertė itin išauga dėl jų sudėtyje esančių polifenolinių junginių, naudingų visam organizmui. Tai liuteinas, zeaksantinas, kvercetinas ir kiti flavonoidai. Kai kurių iš jų randama išskirtinai tik obuoliuose.

Agnė ADOMAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių