Gardžiuokimės su Gargždų seniūne Indre Žiediene

„Dainius svečių vakarėliuose visada yra pagrindinis šefas, man tenka pasirūpinti pateikimo estetika“, – sakė I. Žiedienė, mėgstanti namuose su vyru priimti svečius.

„Abu su vyru mėgstame suktis virtuvėje, vertiname gerą, namuose gamintą maistą“, – paklausta apie pomėgį, šypsojosi Gargždų seniūnė Indrė Žiedienė ir prisipažino, kad vaikystėje augo apsupta gardžių virtuvės kvapų. O jos mama iki šiol kepa patį skaniausią „Medutį“, be kurio neįsivaizduoja nė vienos šeimos šventės.
Gamina visa šeima
I. Žiedienės ir jos vyro Dainiaus namuose svečiai pasitinkami šeimininko kepta duona ir gardžiomis vaišėmis, kurias kartu ruošia abu sutuoktiniai. „Mėgstu senovinius receptus. Patinka ruošti silkę, kurią perku su galva. Vasarą gaminu šmakalą. Juo vaišiname ir svečius, kuriuos mielai priimame savo namuose. Tai mums teikia daug džiaugsmo, esame girdėję komplimentą, kad ne tas profesijas pasirinkome“, – pasakojo šypsodamasi Indrė.
I. ir D. Žiedų vaikai taip pat nuo mažens gamina. Pasak mamos, dukra ilgai nevalgė mėsos, tai racione atsirado įvairių vegetariškų karių. „Mūsų berniukai – smaližiai – imasi bandelių ir sausainių receptų. Jaunėlis eksperimentuoja su blynais“, – vaikų gebėjimu ruošti maistą džiaugėsi Indrė.
Šašlykai pagal draugų receptą
Indrė „Bangos“ skaitytojams pateikė šašlykų, kokiais gardžiavosi pas šilutiškius draugus, receptą: „Draugai sakė, kad tai gruziniškas šašlykų receptas. Nesiaiškinome, kiek čia tiesos, bet pabandėme ir patys pasigaminti – patiko mums ir mūsų svečiams. Šio recepto ypatumas, kad gatavi šašlykai dedami į puodą su keptais svogūnais ir gruziniška duona.“
Sprandinė supjaustoma ir marinuojama tik su prieskoniais (be druskos) – dažniausiai naudoja šalaviją, čiobrelius, rozmariną, kadagio uogas (galima sutrinti su druska). Marinuojama kelias valandas, esant laiko – ilgiau.
Prieš ant anglių dedant šašlykus supjaustomos ir riebaluose iškepamos kelios galvos svogūnų – priklausomai nuo mėsos kiekio. Paskrudę svogūnai suverčiami į puodą, kuriame turės tilpti visi šašlykai ir gruziniškos duonos paplotėliai. Imama duona, atplėšiamas gabalėlis ir juo nuo iešmo maunami iškepę šašlykai į katilą su svogūnais. Tik tada šašlykai pasūdomi, pagardinami pipirais. Uždengtas dangčiu puodas kelis kartus pakratomas, kad svogūnai, mėsa ir duonos gabalėliai gerai išsimaišytų. Maistas uždengtame puode paliekamas 15 min. pailsėti, bekepant ištirpę riebaliukai (sultys) įsigeria į gruzinišką duoną ir suteikia jai tobulą skonį.
„Sykį nepavyko gauti sakart­veliškos duonos, tai pasidomėję receptu supratome, kad tai iš esmės ta pati tešla, iš kurios kepama pica. Iškepėme picos papločius ir panaudojome kaip gruzinišką duoną ir jokio skirtumo nepajutome. Dabar dėl gruziniškos duonos važiuoti į Klaipėdą ar pačiam raugti tešlą ir kepti nebūtina. Sakartveliškos duonos galima įsigyti tavernoje „Gruzijos skonis“ prie magistralės šalia „Viados“ degalinės“, – patirtimi dalijosi sumani šeimininkė.
Laima ŠVEISTRYTĖ
Asmeninio archyvo nuotr.



Gruziniški šašlykai
Reikės 1,5 kg kiaulienos sprandinės, 4 didesnių svogūnų galvų, 1 šaukšto taukų (svogūnams apkepti), 2 gruziniškos duonos paplotėlių, čiobrelių, šalavijų, raudonėlių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių