Gargždų knygynas verčia naują puslapį

„Mano pats didžiausias džiaugsmas, kad Gargždų knygynas lieka“, – teigia ilgametė knygyno darbuotoja, anksčiau ėjusi direktorės pareigas Barbora Burbienė (dešinėje). Šiemet sukanka 48 metai, kaip moteris dirba šiose patalpose. Viena iš dabartinių knygyno savininkių I. Jurgulienė šmaikštavo, kad Barbora galėtų būti knygyno vizitine kortele, jos veidas gargždiškiams jau seniai asocijuojasi su knygynu.

 

Ar knygynas dar veikia? Neuždarytas? – nemalonius gyventojų klausimus tenka atremti Gargždų knygyno darbuotojoms. Jos džiaugiasi galėdamos atsakyti, kad knygynas miesto centre ne tik veikia, bet ir verčia naują gyvavimo puslapį, kupiną teigiamų pokyčių.

Pirkimo motyvas – išsaugoti

Priminsime, kad UAB „Gargždų knygynas“ 54 proc. akcijų valdė keli privatūs fiziniai asmenys ir 46 proc. akcijų priklausė Klaipėdos rajono savivaldybei. Tiek Taryba, tiek kiti privatūs akcininkai priėmė sprendimą akcijas parduoti, vyko aukcionas. Knygynas buvo tituluojamas metų pirkiniu, tačiau realaus pirkėjo taip ir neatsirado. „Vėliau keitėsi teisės aktai. Nebeliko Valstybės turto fondo, atsirado Turto bankas. Poįstatyminiai aktai tebėra derinami, tad Savivaldybė buvo priversta stabtelėti“, – „Bangai“ aiškino Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Gerdauskis. Tačiau privatūs akcininkai judėjo į priekį toliau, sėkmingai pardavinėjo savo akcijas. Dalį jų įsigijo Ina Jurgulienė. „Pats didžiausias pirkimo motyvas – išsaugoti Gargždams knygyną, kuris veikia net nuo 1966 m.“, – replikavo moteris. Be jos, yra dar vienas bendrovės akcininkas – privatus asmuo.

Kai į „Gargždų knygyno“ veiklą įsiliejo I. Jurgulienė, pastebimi akivaizdūs pokyčiai. Gargždiškiai pasidžiaugė, kad pastato langai, kaip niekad anksčiau, buvo gražiai papuošti didžiosioms metų šventėms, knygyne atsirado nauja gėlėmis dekoruota lentyna. „Esame miesto centre, tad privalome puošti Gargždus. Vieta įpareigoja“, – pastebėjo naujoji knygyno akcijų savininkė I. Jurgulienė. Moteris nelinkusi viešintis, tad sunkiai priprašėme interviu: sutiko tik dėl knygyno populiarinimo idėjos. „Apie jokią kitą veiklą šiose komercinei veiklai pritaikytose patalpose negalvojome. Jei tik seksis, knygynas turi išlikti“, – kalbėjo pašnekovė.

Plės prekių asortimentą

Į naują sritį nėrusi I. Jurgulienė prasitarė, kad anksčiau nieko bendro su knygų pardavimu neturėjo, dirbo samdoma buhaltere. „Buvo nedrąsu, tačiau norėjosi pokyčių. Noras nugalėjo“, – šypsodamasi sakė moteris.

Ji akcentavo, kad šiuo metu vis dar nemaža dalis pirkėjų stebisi, kad knygynas dirba, mat buvo paplitęs gandas, jog greitai jo neliksią. „Prašome žmonių skleisti žinią apie knygyno sėkmingą gyvavimą savo gyvenamosiose vietovėse. Kad Gargžduose reikia knygyno, net neabejojame. Tai prestižo reikalas. Galime pasidžiaugti, jog šv. Kalėdų proga viena iš populiariausių dovanų buvo knyga. Močiutės ir seneliai pirko anūkams. Dalis įsigijo knygų siuntimui į užsienį. Turbūt emigravusiems artimiesiems, įvairių pratybų sąsiuvinių vaikams, galbūt nori, kad nepamirštų lietuvių kalbos“, – pasakojo I. Jurgulienė.

Klaipėdos rajono gyventojus domina psichologinės, istorinės knygos. Ypatingo populiarumo sulaukia sveikatos tematika, liaudies medicina.

Gargždų knygyne planuojama plėsti prekių asortimentą. Čia bus galima įsigyti ne tik knygų, bet ir kanceliarinių prekių. Prieš rugsėjo 1-ąją lentynas papildys kuprinės. O jau šį pavasarį turėtų atsirasti kavos aparatas. Užsukusieji galės įsigyti karšto gėrimo išsinešti. Išėję pasigrožėti miesto vaizdais, atsisėsti ant netoliese pastatyto gražaus suolelio, kurį Gargždų miestui padovanojo Veiklių moterų sambūris.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių