Gargždų kultūros centras renovacijos priešaušryje

„Manau, Gargždų kultūros centro renovacija 2024 metų vasarį turėtume baigti“, – prognozavo „Statmax“ direktorius, tačiau jis pabrėžė, kad darbų eigą lems ir tai, kaip dirbs kiti proceso dalyviai.

„Bangoje“ jau rašėme, kad Gargždų kultūros centras gyvena kraustymosi nuotaikomis, mat pagaliau prasidės ilgai laukta modernizacija. Ketvirtadienį Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai susitiko su konkursą laimėjusiu rangovu UAB „Statmax“.


Specifinis projektas
Bendrovės vadovas Juozas Valužis atvirai sakė, jog džiaugiasi laimėję šį konkursą. Tai ne pirmas projektas Klaipėdos rajone. Jau teko statyti darželį Slengiuose, Jakų mokyklą, kurią pavyko pastatyti anksčiau nei suplanuota. Daug projektų UAB „Statmax“ turi Klaipėdoje, Kretingoje.
Gargždų kultūros centro renovacija, anot J. Valužio, specifinis projektas, tai ne mokykla ar darželis, o kultūros centras, kur labai svarbūs akustikos niuansai ir pan. „Manau, 2024 metų vasarį turėtume baigti“, – prog­nozavo „Statmax“ direktorius, tačiau jis pabrėžė, kad darbų eigą lems ir tai, kaip dirbs kiti proceso dalyviai, nes įgarsinimas, scenos apšvietimas, kėdės – jau ne „Statmax“ darbai, jais rūpinsis kiti, bus skelbiami atskiri konkursai. Taip pat lemiamos reikšmės turės medžiagų tiekimas: „Pavyzdžiui, dabar vienam objektui užsakėme medžiagas, kurios mus pasieks gruodį. Todėl labai svarbu viską planuoti iš anksto“, – pastebėjo J. Valužis. Paklaustas, ar nesusiduria su darbuotojų stygiumi, atsakė, jog ne kitoje planetoje gyvena, tad problemos tos pačios. Tačiau, kai reikia, pajėgos mobilizuojamos, situacija kontroliuojama. Kartu su J. Valužiu ketvirtadienį objektą įvertino ir jo pavaduotojas gamybai Artūras Smilgys, kuris kuruos šį projektą.


Vietoje antrojo aukšto – terasa
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Karbauskas pastebėjo, kad vis dėlto Kultūros centro modernizacija nenumato antrojo pastato aukšto virš fojė iškėlimo. „Vienareikšmiškai jo reikėjo, tačiau nebesigręžiosime atgal“, – teigė jis. Gargždų kultūros centro direktorė ir šio projekto vadovė Vaida Skuodienė atkreipė dėmesį, kad bus terasa, kurią taip pat ateityje bus galima įveiklinti.
Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas prisiminė, jog dėl šio projekto buvo nemažai iššūkių, ypač su projektavimo stadija: „Daugybė susitikimų, įtikinėjimų ir raginimų, bet pagaliau esame finišo tiesiojoje.“
Per šį mėnesį rangovas užbaigs visus paruošiamuosius darbus ir jau rugsėjį prasidės darbai. Vidinė Kultūros centro aikštelė virs statybviete, tad Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka ja taip pat negalės naudotis kurį laiką.
Po modernizacijos Gargždų kultūros centro pastatas pasikeis neatpažįstamai – fasadą papuoš spalviniai ir meniniai akcentai, į kitą vietą bus perkelta kasa, keisis rūbinės prieigos, o į modernią 400 vietų koncertų salę ves dar vienas pagrindinis įėjimas.
Koncertų salės taip pat laukia pokyčiai. Joje didės amfiteatro aukštingumas, bus pakeista scenos danga, grindys, kėdės, įranga bei akustinė sistema. Garso ir šviesos operatorių vieta iš salės bus iškelta, antrame aukšte įsikurs erdvė vaikų žaidimams. Bus atnaujintas ir Kultūros centro vestibiulis, didės konferencijų salės erdvės. Bus pakeisti visi langai, durys, vamzdynai, elektros instaliacija, priešgaisrinė, vandens, nuotekų ir įvesta rekuperacine sistema. Planuojamų „Statmax“ darbų vertė – daugiau nei 3,5 mln. Eur. O bendrai visam projektui skaičiuojama, jog prireiks 5 mln. 300 tūkst. Eur.
Savivaldybės vadovai pastebėjo, kad šalia Gargždų kultūros centro įrengtas fontanas nelabai pasiteisino, tad yra minčių, jog jį pakeis išmanusis fontanas.


Agnė ADOMAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių