• 18 rugsėjo, 2021
|

Gargžduose – latviški skanumynai

Antradieniais Gargždų turgelyje prekybininkas kvies nusipirkti skanėstų – tiesiai iš Latvijos gamyklos atvežtų įvairių rūšių saldainių „Karvutė“.

Prekyba sekasi sunkiai

Su Latvijos gamykla sudaręs sutartį ir skanėstais prekiaujantis verslininkas planuoja atvykti į Gargždų turgaus automobilių aikštelę antradieniais, o galbūt ir trečiadieniais. „Jeigu pavyks prekyba kas savaitę, nes mes visoje Lietuvoje prekiaujame“, ‒ „Bangai“ pasakojo pašnekovas. Anot verslininko, prekyba sekasi neypatingai gerai. Guodėsi, kad smulkiajam verslui sunkūs laikai, miestų turgeliams taip pat sunku – nėra tokios apyvartos kaip anksčiau. Visus klientus „susirenka“ naujai statomi, ypač didžiuosiuose miestuose, netoli gyvenamųjų namų, prekybos centrai. „Bet mes važiuojam, atvežam tų saldainukų. Nėra taip paprasta. Brangus malonumas“, – kalbėjo verslininkas.

Jau ne vienus metus turguje prekiaujanti moteris taip pat tvirtino, kad prekyba turgaus automobilių aikštelėje sekasi sunkiai. „Visi žmonės žiūri, kad kuo pigiau, bent 10 ct mažiau mokėtų“, ‒ „Bangai“ teigė pašnekovė. Anot jos, po pandemijos sunku: žmonės dar perka bulves, morkas, burokus, o štai braškių nelabai perka. Tačiau ji neturinti kitos išeities – gauna ne tokią didelę pensiją, tai bent šitaip prisiduria.

Bando atsitiesti po karantino

UAB „Gargždų turgus“ direktorius Remigijus Budginas teigia, kad yra stengiamasi dirbti kuo efektyviau. „Su klientais, kurie turi sezoninį verslą, sudarome sutartis ir pagal jas rezervuojame vietą, kadangi tai – ne šiaip miesto parkavimo aikštė, bet turgavietės naudojamas sklypas“, – „Bangai“ sakė R. Budginas. Anot pašnekovo, tie, kurie neturi tiek daug produkcijos, kad galėtų nuolatos prekiauti, vadinami „padieniniais“, atvyksta vienai ar kelioms dienoms prekiauti į turgų. Direktoriaus teigimu, su tokiais „padieniniais“ prognozių nėra. Jie orientuojasi prekiauti vieną dieną per savaitę, dažniausiai šeštadienį, nes taip jau susiformavę, kad šeštadienis – turgaus diena, pati intensyviausia. Tiesa, jau penktadienį galima pastebėti pirmuosius požymius, o štai šeštadienį suvažiuoja daugiau prekybininkų negu yra laisvų vietų. R. Budgino teigimu, pagrindinis tikslas – kad pardavėjas rastų pirkėją, ir pirkėjas – pardavėją. „Stengiamės atsitiesti po karantino apribojimų. Kai jau dabar dirbame kaip anksčiau, tokiu pat intensyvumu, matome, kiek turime laisvos prekybinės vietos ir kviečiamės prekybininkus, ‒ sakė pašnekovas. ‒ Bandome gyventi kaip visi ir žiūrėti optimistiškai.“

Monika CALZONAITĖ

Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių