Geriausiai vertinamas Lietuvos didmiestis vilioja lengvai pasiekiama gamta

Klaipėdoje laikas slenka šiek tiek lėčiau, o raminantis jūros bangavimas ir švelnus vėjo dvelksmas kviečia atsipūsti ir sukuria išskirtinę atmosferą. Darnus didmiesčio ir kurorto derinys vilioja ne tik aktyvaus gyvenimo būdo šalininkus, bet ir jaunas šeimas bei spartaus gyvenimo tempo išvargintus kitų didmiesčių gyventojus. O lengviau uostamiestyje įsikurti padeda ir pratęsta finansinė talentų paskata.

Jau antrus metus iš eilės Klaipėdos miesto savivaldybės reputacija yra geriausia lyginant su kitais dviem Lietuvos didmiesčiais. Kaip įvardijo kasmet vykdomo reputacijos indekso tyrimo autoriai: „Nuolatinėje Vilniaus ir Kauno kovoje laimėjo Klaipėda.“ Praeitais metais palankiausiai uostamiestį vertino vilniečiai, o šiemet – Kauno gyventojai.

Anot „Klaipėda ID“ talentų projektų vadovės Jurgitos Raišytės, bendraujant su kitų didmiesčių gyventojais, kalba dažniausiai pasisuka apie Klaipėdos miestą supančius miškus, žaliąsias zonas, Baltijos jūra ir net 14 kilometrų paplūdimių. Be to, dalis jų įvertinti tarptautiniu kokybės ženklu „Mėlyna vėliava“, kurio nusipelnyti nėra paprasta – paplūdimiai turi atitikti aplinkosaugos, saugumo ir paslaugų kokybės reikalavimus.

„Turbūt vienas dažniausiai linksniuojamų Klaipėdos privalumų – lengvai pasiekiama gamta. Klaipėdiečiams nereikia sukti galvos ir eikvoti energijos kurpiant laisvalaikio planus. Gali prieš darbą užsukti prie jūros su termosu kavos ar jogos kilimėliu. Perpiet kviesti kolegas pietauti upės krantinėje, o vakare šokti į keltą ir palydėti saulę UNESCO saugomojoje Kuršių nerijoje. Skamba kaip sapnas, bet ši prabanga mums jau tapo įprasta.“, – sako „Klaipėda ID“ atstovė.

Kasdienybė gamtos apsuptyje

Gamtos pasiekiamumą akcentuoja ir prieš beveik metus uostamiestyje įsikūrusi Erikos ir Šarūno Nachodų šeima, atvykusi gyventi su dviem mažamečiais vaikais po Vilniuje praleistų 11 metų.

„Būtent vaikai ir buvo viena pagrindinių priežasčių, kodėl nusprendėme pasirinkti gyvenimą Klaipėdoje. Norėjosi gyventi mažesniame, jaukesniame ir, žinoma, lėtesniame mieste. Atsiradus galimybei dirbti iš Klaipėdos nedvejojome, nes tai buvo puikus pasirinkimas, o didelis privalumas ir tai, kad dabar esame arčiau senelių“, – šypsosi Š. Nachodas.

Klaipėdiečio teigimu, jūra yra didelis miesto privalumas, o dar labiau džiugina tai, kad ja pasimėgauti galima tik panorėjus, mat ji miestiečiams yra lengvai pasiekiama.

„Žinoma, vasarą pasijunta, kad į Klaipėdą visi patraukia dėl jūros. Tai liudija ir vieninteliai kamščiai Klaipėdoje – grįžtant namo nuo jūros vasaros vakarą. Vis dėlto, nenorint stovėti kamštyje, galima ir labai nesudėtingai persikelti į Smiltynę. Be to, kėlimasis keltu yra smagus nuotykis vaikams“, – atskleidžia Š. Nachodas.

Vandens transporto gerbėjai jau šią vasarą galės išbandyti ne tik keliavimą keltu, bet ir pirmuoju Lietuvoje elektriniu vandens autobusu, kursuojančiu Danės upe. Taip pat, planuojama, kad dar liepos mėnesį iš Smiltynės į Juodkrantę numinti bus galima jau nauju pėsčiųjų ir dviračių taku.

Poilsio erdvių įvairovė 

Klaipėdiečių pamėgtos laisvalaikio erdvės neapsiriboja pajūriu. Uostamiestyje didelis dėmesys skiriamas ir žaliosioms zonoms – ne tik puoselėjamos gerai vietiniams pažįstamos erdvės, bet ir kuriamos naujos. Neseniai įkurtas pirmasis Klaipėdoje sakurų parkas, renovuota Ąžuolyno giraitė, Malūno parkas bei Šiaurinis molas Melnragėje.

„Net trečdalį miesto teritorijos dengia medžiai, parkai ir miškai. Todėl kiekvienas čia randa savo būdą pasidžiaugti žaluma.“, – sako J. Raišytė.

J. Raišytė taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad gamtos prieglobstį mėgstantys miestiečiai jį gali rasti ir apylinkėse – miestas apsuptas vienais populiariausių Lietuvoje kurortais: Palanga, Šventoji, Nida, Juodkrantė, Plateliai, Liepoja.

„Per kiek daugiau nei valandą gali pasiekti ir Latvijos pajūrį, ir Platelių ežerą, kuriame gausu įvairių vandens pramogų.“, – pasakoja talentų projektų vadovė.

Kompaktiško miesto privalumai

„Klaipėda ID“ atstovės teigimu, uostamiestį taip pat būtų galima apibūdinti kaip kompaktišką „15 minučių miestą“ – viskas yra lengvai pasiekiama viešuoju transportu, dviračiu ar net pėsčiomis.

„Klaipėdoje susisiekimo atstumai yra išties nedideli, tad paprasta visur suspėti. O ir nemažai laiko sutaupoma dėl to, kad čia nereikia jo švaistyti kamščiuose, dauguma vietų pasiekiamos pėsčiomis, visos įstaigos ir paslaugos yra čia pat“, – pasakoja J. Raišytė.

Š. Nachodas pasakoja, kad pasirinkus patogią gyvenamą vietą mieste, automobilis tampa reikalingas tik tolimesnėms savaitgalio kelionėms, o tai – labai didelis privalumas.

„Klaipėdoje viskas labai patogu. Kur pasisuksi, ten prekybos centras ar turgus, kirpykla, klinika. Viskas, ko reikia, koja pasiekiama. Taip pat džiugina ir tai, kad beveik kiekviename rajone yra žaliųjų erdvių, kurios yra labai gražiai sutvarkytos, atnaujintos. Tai ir parkai, ir vietos pasivaikščiojimui su šeima“, – gyvenimo uostamiestyje privalumus vardija gyventojas.

Svarstantiems išmėginti gyvenimą Klaipėdoje, dabar tai padaryti gali būti palankus metas ir dėl to, kad šiemet buvo pratęsta Klaipėdos miesto savivaldybės siūloma finansinė paskata naujakuriams: https://klaipedaid.lt/lt/gyvenimui/paskata-talentams/.

Iš kitų Lietuvos miestų ar užsienio į uostamiestį persikelti nusprendę specialistai gali pretenduoti į paskatą, kuri numato 2 000 eurų būsto nuomos kaštams padengti ir 400 eurų lietuvių kalbos kursams. Taip pat siūlomos konsultacijos ieškant būsto, registruojant vaikus į ugdymo įstaigas bei kita pagalba, sprendžiant su persikėlimu ir įsikūrimu susijusius klausimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių