• 8 gruodžio, 2021
|

Gražiausio daugiabučio gyventojai įspūdžiais nesidalijo

Judrėnų miestelyje pernai nušvito vienas seniausių daugiabučių gyvenamųjų namų. Atlikus atnaujinimo, modernizavimo darbus pastatas traukia ne tik judrėniškių akis. Tai pirmasis rajono kaime renovuotas daugiabutis namas. Projektą finansavo Europos Sąjunga ir Lietuvos Respublikos biudžetas. Rajono Savivaldybei priklausančiame daugiabutyje įrengti keturi socialiniai būstai.

Judrėnuose renovuotas daugiabutis – pirmasis rajono kaime.

Nušvitęs pastatas papuošė miestelį

Viename iš seniausių, apie 1964 metus statytame keturbutyje kadaise gyveno mokytojai, ir jis buvo vadinamas mokytojų namu. Vėliau butai privatizuoti ir parduoti. Pastatą įsigijo rajono Savivaldybė, jį administruoja UAB „Gargždų būstas“. Socialiniuose būstuose gyvena keturios šeimos.

Parengus projektą ir pagal europietiškus standartus atlikus atnaujinimo, modernizavimo darbus, buvęs aptriušęs daugiabutis gyvenamasis namas nušvito. Pastato fasadas apšiltintas, nutinkuotas ir nudažytas, pakeisti langai, stogas. Prie įėjimų įrengtos įvažos neįgaliesiems. Vienas gyventojas sakė, jog kol kas čia jų niekam nereikia. Gyventojų dar laukia nemažas darbas – sutvarkyti, apželdinti aplinką.

Tačiau mokesčių mokėtojų pinigais, europinėmis lėšomis išgražinto daugiabučio gyventojai nepanoro pasidalinti savo įspūdžiais. Pora, stovėjusi prie įėjimo į savo butą, rūkė, o šalia šiukšlinės gulėjo krūva nuorūkų. Šie gyventojai nesileido į kalbas apie tai, kaip sekasi gyventi atnaujintame, modernizuotame daugiabutyje. „Klauskit kitų“, – atšovė. Tačiau ir kitoje pusėje su vaikais gyvenanti moteris nesikalbėjo.

O judrėniškiai grožėjosi nušvitusiu pastatu ir stebėjosi, kad valdžia skyrė pinigų išgražinti šį daugiabutį gyvenamąjį namą. „Čia gyvena „daug dirbantys“ žmonės. Jie bėdoja, jog kelis eurus už buto nuomą reikia mokėti“, – ne be ironijos sakė kalbinti judrėniškiai.

Kaime įsibėgėja renovacija

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vyr. specialistės Ritos Rapalienės teigimu, daugiabutis Judrėnuose modernizuotas, nes jo būklė buvo itin prasta – langai mediniai, sienos sutrūkinėjusios, seni vamzdynai, reikėjo keisti stogą. Pastatas buvo neekonomiškas, todėl „kosmetinis“ remontas nebūtų nieko išsprendęs.

Paslaugų ir civilinės metrikacijos skyrius informavo, jog 2015 m. Tarybos sprendimu patvirtintos nuomos kainos – nuo 3,94 iki 5,35 Eur per mėnesį. Praėjusių metų Tarybos sprendimu padidintas nuomos koeficientas, bet vadovaujamasi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išaiškinimu, kad šiuo metu esant įtemptai situacijai dėl COVID-19 susilaikyta nuo nuomos kainų didinimo.

Klaipėdos rajone yra 66 socialiniai būstai, iš jų 7 – Judrėnuose.

Judrėnuose modernizuotas daugiabutis gyvenamasis namas – pirmasis rajono kaime. UAB „Gargždų būstas“ direktorės Patricijos Smailytės teigimu, tai kainavo 65 tūkst. 800 eurų, iš jų 18 tūkst. 548 Eur – europinės lėšos. Be to, Europos Sąjunga kompensavo 10 proc. šildymo sistemos atnaujinimo išlaidų.

Jos teigimu, Veiviržėnuose ruošiamasi renovuoti vieną daugiabutį gyvenamąjį namą, o kito gyventojai dar svarsto šią galimybę, kaip ir Kvietinių kaime daugiabučio gyventojai.

Virginija LAPIENĖ

Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių