HUMORESKA Melagis

Pas gydytoją atėjęs Akcizas Kloika pasisakė norįs pakeisti lytį ir paprašė pakonsultuoti, nuo ko šitą procesą pradėti, kur kreiptis, nes tai jam pirmas kartas. Kiek abejodamas gydytojas nužvelgė klientą ir paklausė, ar ponas tikrai įsitikinęs, kad jam to reikia.
– Taip, daktare, nebegaliu kentėti.
– Jeigu teisingai supratau, visada jautėtės moterimi ir tik dabar, liberalams atėjus į valdžią, pagaliau išdrįsote pasisakyti kas esąs?
– Aš – moteriškė? – Akcizas kaip kokią bitę rankomis nuvijo tą klausimą. – Nė minties tokios neturėjau, buvau vyras ir niekada to nesigailėjau.
Nuo tokio atsakymo aiškiau netapo, tad gydytojas pradėjo nuodugniau klausinėti. Teiravosi, kokia buvo pono vaikystė, gal patyrė prievartą ar buvo vedęs, kada pajuto, jog keičiasi orientacija. Kloika atsakinėjo, bet iš jo elgsenos matėsi, kad visa tai jį erzina. Nebeapsikentęs nutraukė apklausą:
– Daktare, mes tik laiką gaištame. Sakykite tiesiai šviesiai, kada būtų galima pradėti ir kiek tai užtruktų. Aš paskaičiavau, kad kiekvienas pradelstas mėnuo man neša keturių šimtų eurų nuostolį.
– Tiek metų pralaukėte, – gydytojas irgi susinervino, – o dabar skubinatės. Beje, norėčiau paklausti, kodėl ponas sulaukęs tokio garbingo amžiaus ryžotės tokiems drastiškiems pokyčiams? Jeigu neapsirinku, Jums iki pensijos kokie ketveri metai beliko. Ir ką Jūs laimėsite tapęs moteriške?
– Štai šitas klausimas iš esmės, – Akcizas šypsodamasis paplekšnojo gydytojui per petį, – tapęs moterimi aš jau dabar į pensiją išeičiau.

Algimantas VAŠKYS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių