Interneto platybės atvėrė kunigystės užkulisius

Ar moralu kunigui savo „Facebook“ profilyje skelbti tai, kas užeina ant liežuvio? Tokį klausimą iškėlė viena gargždiškė, socialiniame tinkle aptikusi vieno rajone dirbančio katalikų kunigo profilį. Dvasininkas, kuris pareigingai krikštija vaikus, laidoja mirusiuosius ir atleidžia nuodėmes jas išpažįstantiesiems, laisvalaikiu elgiasi kiek kitaip. Internete jis prisistatė dirbantis alaus darykloje, mėgstantis moteris ir prašė draugų patarimo, kaip „atpiderasinti“ trečiadienį.

Šokiravo įrašas

Praėjusį savaitgalį „Bangos“ redakcijai laišką atsiuntusi moteris pateikė nuorodą į Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios kunigo Kęstučio Vainoriaus „Facebook“ profilį. Deimantę S. šokiravo vienas įrašas – savo anketos draugų kunigas klausė, „kaip reikia atpiderasinti trečiadienį“. „Kai pagalvoju, kad tas „piderasintojas“ vaikus krikštija ir prie Komunijos veda… Sakyčiau, jog kaip viešas žmogus galėtų pagalvoti, ką šneka. Gėda“, – savo nuomonę reiškė gargždiškė.

46-erių dvasininko profilis socialiniame tinklalapyje buvo atviras visiems – naudotojas nebuvo pakeitęs nustatymų, pagal kuriuos įrašai būtų matomi tik draugams ar konkretiems asmenims. Informacijoje apie save kunigas ilgą laiką buvo nurodęs dirbantis alaus darykloje degustatoriumi. Kilus žiniasklaidos susidomėjimui, šis įrašas buvo ištrintas. Tačiau jis ir toliau pomėgiu įvardija moteris, nurodo 2012 m. susižadėjęs. Skandalingai informacijai pasirodžius kitose visuomenės informavimo priemonėse, dvasininko anketa iš „Facebook“ dingo, nebeveikė.

Kaltės neįžvelgė

„Bangos“ korespondentei savaitės pradžioje susitikus su dvasininku, šis neneigė turintis anketų internete. Esą paskyrų jis turi ne tik „Facebook“. Tačiau nustebo, kad kažkam užkliuvo įrašai. Anksčiau dvasininkas dėl to priekaištų esą nebuvo išgirdęs, nors profilį pildė jau dvejus metus. Ką turėjo omenyje vartodamas žodį „atpiderasinti“, jis neatsakė. Kunigas teigė atsiprašantis laišką spaudai parašiusios moters, jei šią įžeidė jo vieši pasisakymai. Tačiau kunigas pats sakė nemanantis, jog jie kažką turėtų žeisti. „Čia jos problema, kad ji taip priėmė tuos žodžius. Ar aš ją įžeidžiau asmeniškai, ką padariau? Nepatiko? Man irgi nepatinka, kad einant gatve manęs nepraleidžia mašina, bet aš numerių neužsirašau ir kelių policijai neskambinu“, – palyginimą rado dvasininkas. Paklaustas, ar paslėps savo „Facebook“ profilį, jis teigė darysiantis priešingai – parašysiantis ten dar naujesnių žinių. Esą amoralią frazę jis parašė dėl to, kad tuo metu – vasario 12 d. – taip norėjo parašyti. Tačiau ateityje esą žinos, kad yra jautrių parapijiečių.

Jis taip pat priminė, kad tikintieji bažnyčios sakramentams gali patys pasirinkti kunigą. Jei nepatinkąs jis, gali paprašyti, kad vaiką krikštytų ar porą tuoktų kitas. K. Vainorius taip pat sakė, jog sakramento teikimas nepriklauso nuo kunigo moralumo. To esą mokė dar kunigų seminarijoje.


  • Telšių vyskupijos Gargždų dekanato dekanas, klebonas kanauninkas Jonas Paulauskas teigė, jog kolegos kunigo įrašas vulgarus, tokie veiksmai netelpa „į jokius rėmus“. „Facebook“ nesinaudojantis klebonas sakė, kad kunigams nėra draudžiama laisvalaikiu naudotis internetu, tačiau tai daryti reikėtų atsakingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių