Jakuose įkurs lauko darželį

40 vietų kupolinis lauko darželis „Bitutė“ Jakuose turėtų duris atverti jau kitų metų rugsėjo 1-ąją. Lauko darželį administruos Jakų bendruomenės centras, projektas įgyvendinamas pagal Vietos veiklos grupės „Pajūrio kraštas“ 2016–2023 metų programą.

Sąmata – per 150 tūkst. Eur

Jakų bendruomenės centro pirmininkas Kęstutis Dvarionas informavo, kad projekto bendra sąmata 157 894,78 Eur, partnerio – Klaipėdos rajono savivaldybės – prisidėjimas 7 894,74 Eur.

„Lauko darželis bus kupolinis, su puikia energetika viduje, numatyta 40 vietų vaikučiams nuo 3 iki 6 metų, bus sukurtos 7,5 darbo vietos“, – sakė K. Dvarionas.

Jis įsitikinęs, kad vaikai lauko darželiuose auga fiziškai aktyvesni ir tvirtesni – demonstruoja geresnę pusiausvyrą, vikrumą ir jėgą. Yra daug lauko darželio privalumų: ugdytiniai turi daugiau galimybių lavinti smulkiąją bei stambiąją motoriką; rečiau serga, nes būnant lauke stiprėja sveikata ir imunitetas. Vieta, kurioje bus įrengtas lauko darželis, yra natūralioje gamtoje, ugdymas vyks švaresnėje aplinkoje, tyresniame ore, bus naudojamos gamtinės priemonės, sveikiau maitinamasi.

Pastebima, kad lankantieji lauko darželį labiau pasitiki savimi dėl turimos didesnės laisvės, laiko ir daugiau erdvės mokymuisi. Ugdytiniai tampa žymiai savarankiškesni, kūrybiškesni ir emociškai tvirtesni, užmezga šiltesnius santykius, greičiau išsprendžia kivirčus, rečiau pasitaiko patyčių, nes buvimas gamtoje teigiamai veikia žmogaus nervų sistemą, kupoluose tai ypač juntama.

Ypatinga energetika

Jakų bendruomenės centro pirmininkas K. Dvarionas „Bangai“ pasakojo, kad idėją brandino porą metų. „Patiems teko lankytis pas vieną šeimą, kuri gyvena už Varšuvos, kupoliniame pastate, jo vidus drėbtas moliu. Juntama energetika tokia stipri, kad įėjus net dingsta interneto ryšys. Neapsakoma atmosfera“, – prisimena pašnekovas. Planuojama, kad kupolinis darželis Jakuose bus pradedamas statyti jau kitą mėnesį, jis bus statomas iš medinių konstrukcijų, kurios bus apšiltintos, vidų ketinama drėbti moliu. Kupoliniame darželyje bus sanitarinis mazgas, tad vaikai nebus ugdomi visiškai lauko sąlygomis.

„Grynindami savo mintį buvome nuvykę ir į Girulių lauko darželį, ten ugdymas vyksta lauko sąlygomis. Pripažino, kad pradžioje buvo sunku, bet dabar nebeturi laisvų vietų. Pabendravome su vaikais, jie visiškai kitokie: kitaip samprotauja, elgiasi. Akivaizdu, kad būdami gamtoje jie daug ko išmoksta natūraliai. Auga plataus mąstymo, kūrybiškos asmenybės“, – teigia K. Dvarionas.

Kupolinis darželis Jakuose bus kol kas vienintelis Lietuvoje, tad neabejojama, kad žinia greit pasklis po šalį.

„Dar planuojame įrengti bičių terapijos namelį, įkurdinti avytes, ožkytes, triušiukus, pastatyti šilt­namiuką, kad vaikučiai galėtų patys užsiauginti pomidorą, agurkiuką ir pan.“, – dėstė Jakų bendruomenės centro pirmininkas. Jis sakė, kad jau sulaukė kelių skambučių žmonių, kurie domėjosi darbu darželyje. Kolektyvas yra buriamas, galima teirautis tel. 8 618 60800. Vaikai bus registruojami po Naujųjų metų, kuomet tėvams jau bus galima aprodyti „dygstančius“ kupolus. Darželis veiks tiek žiemą, tiek vasarą.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių