• 9 gruodžio, 2021
|

Jakuose – privatus darželis „Lututės namai“

„Lututės namų“ direktorė L. Sinušienė kviečia tėvelius kreiptis tel. 8 680 33681, el. p. lututesnamai@gmail.com. Informaciją rasite ir feisbuko paskyroje „Lututės namai“ bei tinklalapyje www.lututesnamai.lt.

Jakų gyventoja, ilgametę pedagoginę patirtį turinti Lijana SINUŠIENĖ, savo šeimoje susidūrusi su darželių deficito problema, nusprendė užpildyti laisvą nišą. Moteris įkūrė privatų „Lututės namų“ darželį, kuris duris pravers jau šį rugsėjį. Vaikai bus ugdomi privačioje sodyboje su uždaru kiemu, dideliu sodu ir daržu.

Gamtos apsuptyje

„Mūsų darželis nedidelis, priimsime iki 16 vaikučių nuo 1,5 iki 4 m. Kadangi Sendvario seniūnijoje ikimokyklinių ugdymo įstaigų labai trūksta, o mes turėjome sodybą, taip ir gimė ši mintis apie „Lututės namus“. Viską įrengėme, sukūrėme pagal nustatytus reikalavimus ir esame pasiruošę teikti kokybiškas ikimokyklinio ugdymo paslaugas“, – užtikrino L. Sinušienė.

„Lututės namai“ yra įsikūrę Jakuose, Jakų g. 16. Tai strategiškai labai patogi vieta, šalia Jakų žiedo. Darželis lengvai pasiekiamas automobiliu iš bet kurios Klaipėdos rajono vietos, 21 ir 21 A maršruto mikroautobusais iš Klaipėdos ar pėstute.

„Lututės namuose“ yra erdvus žaidimų-valgymo kambarys, įrengti miegamieji, persirengimo kambarėlis, tualetas-prausykla. Lauke – didelis kiemas, vaismedžių sodas, yra daržas, šiltnamis, vištų ir triušių namelis. „Esame žalias darželis, norime mažuosius artinti prie gamtos, parodyti, kaip išauga morkytė, moliūgas. Didžiąją laiko dalį leisime lauke, juk vaikas pasaulį geriausiai pažįsta per patirtis, per buvimą gamtoje“, – įsitikinusi „Lututės namų“ sumanytoja ir įkūrėja L. Sinušienė.

Anot jos, netoli yra išpuoselėtas Jakų parkas, kuris primena mišką, tad su vaikučiais bus galima surengti ir ekskursiją. Kaimynai augina ožkas, vėlgi bus galima aplankyti.

Trys pedagogės

Su darželio vaikais dirbs trys auklėtojos, vienu metu grupėje bus dvi. „Dirbsiu ir pati, ir turėsiu dvi koleges. Pavyko rasti vaikus mylinčias (tai svarbiausia) ir kompetentingas specialistes. Daug metų dirbau dėstytoja kolegijoje, tad pačios pedagoginis stažas gana turtingas. Mūsų giminė plati, yra anūkų, tad man gerai pažįstami vaikų poreikiai iš artimos aplinkos“, – dėstė darželio direktorė Lijana.

„Lututės namuose“ bus užtikrinti pagrindiniai ikimokyklinio amžiaus vaikų saugumo, sveikatos, judėjimo, žaidimo, bendravimo, bendradarbiavimo, pažinimo, saviraiškos poreikiai.

Lijana prisipažįsta, kad darželio pavadinimą sugalvoti jai buvo labai paprasta, mat ji daug metų kolekcionuoja pelėdas, o lututėmis yra vadinamos vienos iš mažiausių pelėdų. Juolab kad pelėda – žinių, mokslo simbolis, o darželyje vaikai per žaidimą, bendravimą su kitais pasaulį pažįsta vis labiau ir labiau.

Klaipėdos rajono savivaldybė lankantiesiems privatų darželį skiria 200 Eur kompensaciją, tad tėveliams beliks susimokėti 150 Eur ir už maitinimą (po 4,80 Eur už lankytą dieną).

Agnė ADOMAITĖ

Asm. archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių