• 29 gegužės, 2022
|

Judrėniškius prislėgė baimė dėl koronaviruso

Judrėnų kapinėse amžinojo poilsio atgulė garbingo amžiaus judrėniškė, kuriai buvo nustatytas koronavirusas. Užsikrėtė ją aplankiusi anūkė su vyru ir vaiku, gyvenantys Rietave. Judrėniškės šeimos nariai izoliavosi. Atsisveikinti su mirusiąja jie galėjo žvelgdami į prošal vežamą karstą. Judrėniškius sukaustė baimė dėl miestelyje atsiradusio koronaviruso. Bet nuo jo apsisaugoti įmanoma tik susivienijus bendruomenei laikytis visų karantino apribojimų.

Kitokios laidotuvės

Senbuvės judrėniškės laidotuvės buvo neįprastos: dėl karantino ir nustatyto viruso į paskutinę kelionę jos negalėjo palydėti kaimo žmonės, itin puoselėjantys tradicijas. Užjausdami jie uždegė žvakeles ant palangių savo namuose. Velionė nebuvo šarvojama, tik laidojimo įmonės automobilis karstą pravežė gatve pro jos namus. Izoliavęsi artimieji su ja atsisveikino žvelgdami pro langą. Po to velionės palaikai Judrėnų kapinėse atgulė amžinajam poilsiui.

Šnekos apie koronavirusu užsikrėtusią garbaus amžiaus miestelio gyventoją pasklido dar prieš Velykas. Senjorė buvo išvežta į Klaipėdos ligoninę dėl lėtinės ligos, tačiau sugrįžusi namo pradėjo karščiuoti ir vėl atsidūrė medikų rankose, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Čia jai buvo nustatytas koronavirusas. Šią savaitę ji mirė. Nustatytas koronavirusas ir judrėniškės anūkei, jos vyrui ir vaikui, kurie gyvena Rietave. Jie buvo lankęsi močiutės namuose. Pasak Judrėnų seniūnijos seniūno Zigmanto Siminausko, kartu gyvenantys mirusiosios artimieji karščiavo, tačiau neturi duomenų, ar jie nesusirgę.

Bendruomeninė bėda

Judrėnų miestelis ištuštėjęs – žmonės baiminasi išeiti į savo kiemą, juolab į gatvę ar parduotuvę. „Smūgis į širdį, – sakė pagyvenusi judrėniškė. – Visur tik nemalonios žinios – per radiją, televiziją. O čia dar naujiena, kad ir Judrėnus pasiekė virusas. Ir kas galėjo patikėti, kad iš Kinijos šis atkeliaus į Lietuvą, ir net į mūsų mažą, jaukų miestelį.“ Judrėniškė sakė neinanti į parduotuvę – maisto atveža vaikai. Jai nejauku, kad reikia baimintis vienas kito ir saugotis.

Kita miestelio gyventoja prisipažino, kad prireikus duonos, vyras tik užsimovęs vienkartines pirštines, užsidėjęs kaukę, įžengia į parduotuvę. Pagyvenusiems miestelio gyventojams maisto parūpina artimieji.

Seniūno padėjėja Juzefa Bružienė neslėpė, jog baimė apėmusi Judrėnus. „Mes kruopščiai dezinfekuojame seniūnijos patalpas, nors čia nesilanko gyventojai“, – pastebėjo ji. Seniūnas Z. Siminauskas apgailestavo, kad ne visi seniūnijos gyventojai suvokia koronaviruso grėsmę – kartais tenka drausminti gyventoją, viešojoje vietoje vaikštantį be kaukės. „Betgi šis įvykis rodo, kad mes visi esame labai trapūs, ir turime suvokti, kad tai ne asmeninė, o bendruomeninė bėda. Taigi turime saugoti save ir kitus“, – kalbėjo seniūnas.

Virginija LAPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių