Kaimyno nepasirinksi

Į „Bangos“ redakciją kreipėsi pėžaitiškė skaitytoja, daugiabučio namo gyventoja, nebeištvėrusi, anot jos, girtaujančios, agresyvios kaimynės elgesio. Tačiau padėti jai niekas negali – nei policijos pareigūnai, nei valdininkai. O kaimyno nepasirinksi. Ir kaip ramų gyvenimą susikurti?

„Gyvenu daugiabučiame name. Dėl asocialios Irenos Ignatenko šeimos, įsikūrusios socialiniame būste, nebeištveriu: prisigėrusi terorizuoja visus namo gyventojus. O blaivi būna labai retai. Vaikai niekada mamytės gero pavyzdžio nėra matę – kad dirbtų, gautų atlygį. Valstybė išlaiko pašalpomis bei kitokią paramą teikdama. Tai kam dirbti?

„Ši konfliktiška, agresyvi ir amoraliai gyvenanti moteris kelis dešimtmečius nesigėdi gadinti namo gyventojų sveikatos. Ji jaučiasi visagalė, nes visi stengiasi nuo jos atsiriboti“, – savo laiške „Bangos“ redakcijai parašė J. Petrauskienė.

Ši konfliktiška, agresyvi ir amoraliai gyvenanti moteris kelis dešimtmečius nesigėdi gadinti namo gyventojų sveikatos. Ji jaučiasi visagalė, nes visi stengiasi nuo jos atsiriboti. O kaip mums, gyventojams, nuo jos atsiriboti? Nuolatiniai svečiai dėl šios moters – policijos pareigūnai, kurių argumentas – jos nepakeisi. Bet kuo kalti mes, namo gyventojai? Šiai šeimai nerūpi bendri namo reikalai – nei aplinkos priežiūra, nei eksploatavimo problemos“, – savo laiške „Bangos“ redakcijai parašė Janina Petrauskienė.

„Aš nenoriu nei girti, nei peikti savęs – esu žmogus kaip visi. Kartais išgeriu, bet neblaivi niekur iš namų neinu, – „Bangos“ korespondentei aiškino I. Ignatenko. – Šiame name iš 7 būstų gyvenama tik trijuose, todėl nėra su kuo konfliktuoti. Tiesa, gyvena viena keista kaimynė: kai sakai labas, jai atrodo, jog koneveiki.“

„Aš nenoriu nei girti, nei peikti savęs – esu žmogus kaip visi. Kartais išgeriu, bet neblaivi niekur iš namų neinu, – „Bangos“ korespondentei aiškino I. Ignatenko.

I. Ignatenko neslėpė, jog su vienintele kaimyne J. Petrauskiene nesutarianti. „Šiemet buvo iškvietusi policiją, bet nežinau, kodėl“, – kalbėjo ir pridūrė, kad ši pareigūnus kviečianti visada, kai tik pamato ją išgėrusią.

Ir pradėjo dėstyti, kaip ši kaimynė pasiėmusi prie namo sienos pastatytas „gaisrines“ kopėčias ir nunešusi į savo pusę. Ten prie jų privirtinusi sūpynes. Minėjo, jog kieme nugriovusi jos sūnaus pritvirtintą krepšinio stovą… O kai čia susitiko abi, pradėjo lietis nepabaigiami kaltinimai. „Nežinau, kodėl kabiniesi prie manęs? Dievas mato“, – ištarė I. Ignatenko, pasiūliusi šių eilučių autorei apie ją pasiteirauti kaimo žmonių.

Mes kalbėjomės su rajono Policijos komisariato Veiviržėnų seniūnijos apylinkės inspektoriumi Algirdu Pože. Jis sakė, jog šią teritoriją aptarnaujantis apie 13 metų ir gerai pažįstantis I. Ignatenko šeimą, įrašytą į socialinės rizikos sąrašą. „Pėžaičiuose dažniausiai dėl jos kyla problemų. Pažeidimus darė vaikai. Ir šiuo metu vienam paskirti apribojimai: nuo 21 val. iki 6 val. ryto jis privalo būti namuose. Beveik prieš porą metų iš gyvenimo savo valia pasitraukė moters vyras. Savo gyvenimo būdo ji nepakeitė“, – teigė pareigūnas.

Jis pasakojo, kad per pastaruosius metus I. Ignatenko bausta kelis kartus. „Vieną kartą už nedidelį chuliganizmą, o du kartus už tai, kad be pagrindo kvietė specialiąsias tarnybas. Teismas ją nubaudė pinigine bauda, tačiau nesumokėjus paskyrė administracinį areštą – 10 parų. Balandžio mėnesį ji buvo išvežta į areštinę. Paskutinis pareiškimas – dėl sveikatos sutrikdymo, grasinimo susidoroti gautas prieš mėnesį. I. Ignatenko oficialiai įspėta, o nukentėjusiajai pasiūlyta kreiptis į teismą privačia tvarka“, – kalbėjo A. Požė. Jo teigimu, ši pėžaitiškė girtaujanti, linkusi daryti administracinius teisės pažeidimus, ir jos nepakeisi.

Teisus gi vienas pareigūnas, ištaręs, jog kaimyno nepasirinksi.


  • Rajono Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Inesa Vytienė paaiškino: „I. Ignatenko gyvena Savivaldybės nuosavybės teise priklausančiame, bet ne socialiniame būste. Šio namo gyventojams siūlėme kurti daugiabučio namo bendriją arba pasirašyti jungtinės veiklos sutartį. Esant šiam juridiniam statusui, Savivaldybės administracija prisidėtų prie savo būsto tvarkymo. Jo nuomininkui mes negalime nurodyti, kad prisidėtų prie namo, aplinkos tvarkymo. Pagal sutartį jis neturi trukdyti kaimynams, mokėti nuomą, o dėl asocialaus gyvenimo būdo reikia kreiptis į policiją.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių