Kaip gargždiškių šeima sukčius apmovė
Pagyvenusį gargždiškį bandę apmulkinti telefoniniai sukčiai neįtarė paskambinę gudruoliui. Neva patikėjęs, kad bėdos ištiktam anūkui reikia pinigų, vyras į namus prisikvietė sukčių patikėtinius. Tačiau viduje jų su antrankiais jau laukė Klaipėdos rajono policijos komisariato kriminalistai. Į gargždiškio paspęstus spąstus pakliuvę trys klaipėdiškiai uždaryti į areštinę.
Anūko balsas – identiškas
Į Vyturių gatvėje gyvenančių Danutės ir Vladislovo Paulikų namus pirmadienį apie 15.30 val. paskambino vyriškis, prisistatęs anūku Evaldu. Fiksuoto ryšio telefonu atsiliepęs V. Paulikas buvo bepatikįs išties kalbantis su anūku, mat pašnekovo balsas buvo identiškas. Vaikinas pasakė, kad yra ligoninėje Klaipėdoje, mat sužalojo mažametę mergaitę. V. Paulikas dar pasitikslino, kur anūkas esąs, mat jis išties gyvena Norvegijoje. Šis patikino jau grįžęs.
Kai tariamas anūkas perdavė ragelį taip pat tariamam policijos tyrėjui, šis seneliui pasakė, kad sužalotos mergaitės tėvai sutinka su kaltininku (t. y. anūku) pasirašyti taikos sutartį. Dėl to esą nebus keliama baudžiamoji byla. „Aš specialiai pakursčiau – sakau, turbūt reikia pinigų? Man pasakė, kad reikėtų 5 000 Lt“, – pasakojo gargždiškis.
Vyro pokalbį išgirdusi žmona Danutė suprato, kad vyras kalba su sukčiumi. 45-erius metus kartu gyvenanti pora ėmė spęsti spąstus. Nuėjusi į kitą kambarį moteris paskambino telefonu 112 ir išaiškino situaciją. Bendrojo pagalbos centro dispečerė nurodė Klaipėdos rajono PK budėtojų tiesioginį telefoną. Susisiekusi su jais D. Paulikienė išgirdo, kad į šeimos namus tuoj atskubės kriminalistai. V. Paulikui beliko tęsti pokalbį.
Kriminalistai dirbo gestais
„Pasakiau, kad einu pasižiūrėti, kiek turiu pinigų. Atsinešęs dėžutę specialiai trinktelėjau, neva tikrai skaičiuosiu santaupas. Vėl paėmęs telefono ragelį pasakiau, kad turiu 3 500 Lt. Jiems užteko. Tačiau tada liepė pasakyti, kiek ir kokių kupiūrų turiu bei nurašyti visų jų numerius. Matyt, norėjo įsitikinti, ar tikrai turiu pinigus ir jų nemaustau“, – kalbėjo gargždiškis.
Tačiau V. Paulikas tiek pinigų iš tikrųjų neturėjo – kokius skaičius diktuoti, jam ant popieriaus lapo jau užrašinėjo atvykę kriminalistai. „Aš sukčiui visaip melavau – sakiau, kad nepažįstu tų kupiūrų, nežinau skaičių. Apsimečiau, kad mažai ką suprantu. Vieni kitus apgaudinėjome“, – jau nurimus įtampai juokėsi jis.
Vienu metu trinktelėjus kambario durims, telefonu skambinęs sukčius sunerimo, ėmė klausti, kas tai. Tačiau Vladislovas ir vėl nesutriko: „Sakiau, kad atėjo kaimynas, su kuriuo vynelio vis išlenkiame. Bet jis dabar neva per daug padauginęs, tad nesutikau išgerti.“
Atvykęs elgėsi bailiai
Balsas kitame telefono ragelio gale bandė imituoti policijos pareigūnų darbo specifiką. Gargždiškiui tariamas tyrėjas liepė pačiam parašyti oficialų sutikimą, net diktavo, kaip jis turi būti rašomas. Esą netrukus atvažiuos sužeistos mergaitės brolis, pasirašys sutikimą ir pasiims pinigus.
Taip ir įvyko. Praėjus daugiau kaip valandai nuo telefoninio pokalbio pradžios, V. Paulikas prie laukujų namo durų pasitiko kiek išsigandusį vyrą ir įsivedė jį į namus. Vienu metu gargždiškis bendravo ir telefonu su „tyrėju“, ir su pinigų atvykusiu asmeniu. Tačiau pastarajam pasirašinėjant „sutikimą“, jį iš nugaros sulaikė policijos pareigūnai.
Signalas kitame telefono laido gale kaip mat nutrūko – pagrindinis sukčiavimo iniciatorius suprato, kad planas apmulkinti senolį žlugo.
Sulaikytas vyras prisipažino esąs ne vienas. Pareigūnai sulaikė ir jį automobiliu „Opel Omega“ atvežusius vyrą bei moterį. Manoma, kad pats nusikaltimo iniciatorius skambino iš įkalinimo įstaigos.
„Bjauri situacija buvo, patys išsigandome. Naktį miegojome langus užsidarę“, – sakė D. Paulikienė.
Dėkoja už pagalbą
Klaipėdos AVPK Klaipėdos rajono PK Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Raimondas Vaitkevičius informavo, kad pareigūnai sulaikė pinigų atvykusį pasiimti 37-erių V. M. Šalia namų stovėjusiame automobilyje taip pat sulaikyta 34-erių pora – A. O. ir S. A. Jie buvo uždaryti į areštinę. V. M. tik prieš porą mėnesių buvo grįžęs iš įkalinimo įstaigos, kitas įvykio bendrininkas policijai irgi žinomas. Vienintelė moteris anksčiau su teisėsauga reikalų neturėjo. „Policijos pareigūnai dėkoja supratingiems gargždiškiams, kurie operatyviai sureagavo į sukčiaus skambutį ir iškvietė policiją. Jei visi būtų tokie, greit telefoninius sukčius išgaudytume“, – dėkojo Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas.