Kaip pasirinkti ir pritaikyti lauko šviestuvus savo kiemui?

Siekiant, kad jaukiai galėtume sugrįžti į namus bet kuriuo paros metu, svarbu pasirūpinti tinkamu apšvietimu. Tuomet net ir vakarodami kieme ar terasoje galėsime mėgautis kur kas malonesne ar netgi romantiškesne aplinka. Norint išsirinkti tinkamiausius apšvietimo sprendimus, pirmiausiai pravartu susipažinti su lauko šviestuvų tipais ir pritaikymo galimybėmis – apie jas šį kartą ir pakalbėsime.

Įsmeigiami šviestuvai

Kaip ir byloja pavadinimas, tokius šviestuvus reikia įsmeigti į žemę, tad jų montavimas nesukelia papildomų keblumų. Jie gali būti naudojami prie įvažiavimų ar takelių – keletas tokių gaminių apšvies kelią ir padės saugiau sugrįžti į namus. Tačiau pavienius modelius lygiai taip pat galėsite pritaikyti ir bet kurioje kitoje kiemo ar sodo vietoje. Tarp šio tipo lauko šviestuvų rasite daugybę su saulės baterija veikiančių modelių – toks sprendimas turėtų patikti ieškantiems ekonomiškų ir ekologiškų apšvietimo sprendimų.

Pakabinami lauko šviestuvai

Tarp tokių lauko šviestuvų galima rasti kelių skirtingų rūšių apšvietimo sprendimus. Jei norite, kad šie gaminiai atliktų praktinę funkciją, verta rinktis modelius su judesio davikliu: jie pradės veikti tik tuomet, jei atitinkamoje teritorijoje bus pastebėtas judesys. Tokie lauko šviestuvai dažniausiai yra tvirtinami prie namo ar garažo durų. Sugrįžtant į namus pasitikti gali ir nuolat šviečiantys žibintai, tarp kurių galima surasti labai įvairių dizaino sprendimų. Pakabinamam tipui priskiriamos ir girliandos: jos leidžia plėtoti jaukią, netgi šiek tiek romantišką aplinką, todėl dažniausiai yra tvirtinamos pasisėdėjimo vietose.

Sieniniai šviestuvai laukui

Šio tipo lauko šviestuvai iš esmės yra panašūs į pakabinamus, tačiau skirtumas tas, kad jie gali būti tvirtinami tik ant įvairių pastatų fasadų. Girliandų tarp tokių modelių nerasime, tačiau netrūks variantų su saulės baterija ar judesio davikliu – dėl to tokie šviestuvai dažniausiai atlieka praktinę funkciją ir yra tvirtinami prie durų ar įėjimų. Tačiau stilistinė įvairovė bus pakankamai plati, kad pavyktų juos priderinti prie vyraujančio eksterjero. Turėsite galimybę pasirinkti patinkančias spalvas ir formas – gamintojai pasistengė, kad jos būtų pačios įvairiausios.

Pastatomi šviestuvai

Tokius lauko šviestuvus galima pastatyti bet kurioje kiemo vietoje, o prireikus, patogiai galima perkelti į kitą – tai suteikia galimybę nuolat koreguoti kiemo apšvietimą. Be didelių pastangų ar papildomų montavimo darbų galėsite eksperimentuoti tol, kol galutinis vaizdas galiausiai Jus tenkins. Dažniausiai tokie gaminiai yra naudojami takų ar kelių apšvietimui, tačiau pavyksta atrasti ir įdomesnių modelių, kurie dienos metu tarnauja kaip sodo dekoracijos. Pavyzdžiui, savo kieme galite apgyvendinti paukščius ar kitus gyvūnus. Gausus tokių lauko šviestuvų pasirinkimas pateikiamas Pigu.lt el. parduotuvėje.

Įleidžiami lauko šviestuvai

Tokio tipo modeliai yra įmontuojami į grindinį ir dėl to visiškai nereikalauja papildomos vietos, tačiau vis vien sėkmingai atlieka pagrindinę savo funkciją. Įleidžiami lauko šviestuvai dažniausiai gali atlaikyti pakankamai dideles apkrovas, todėl nieko nenutiks, jei ant jų kartais užlipsite. Juos galima montuoti takeliuose ir pravažiavimuose, o taip pat – ant laiptų, slenksčių ar netgi sienų. Labiausiai šio tipo apšvietimo sprendimai vertinami dėl to, kad taupo vietą ir leidžia sukurti estetišką išvaizdą. Visgi, reikėtų turėti omenyje, kad lyginant su kitais tipais, pirminiai montavimo darbai pareikalaus kiek didesnių pastangų.

Tarp visų šių lauko šviestuvų tipų tikrai turėtumėte atrasti bent kelis, kuriuos galėsite pritaikyti savo kieme ar balkone. Tuomet beliks pagalvoti apie jų dizainą ir kiekį – šie sprendimai priklausys nuo to, kokią viziją ketinate įgyvendinti.  

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių