Karantinas pažeidėjų nepažabojo: dėl saviizoliacijos nesilaikymo – baudžiamoji byla

Policijos ekipažams darbymetis tarsi vasarą, kai rajone pagausėja pravažiuojančių ir atostogaujančių pajūryje žmonių.

„Žmonėms sunku išbūti ilgą laiką vienoje patalpoje, dėl to neišvengiama ir konfliktinių situacijų. Yra ir nepasitvirtinusių, ir pasitvirtinusių smurto artimoje aplinkoje atvejų. Šiuo laikotarpiu gaunamų pranešimų sąrašas labai įvairus“, – apibendrino R. Stasiulaitienė.Karantinas žmones veikia skirtingai. Vieni tampa itin drausmingi, o kiti papildo pažeidėjų gretas. Pasikeitęs gyvenimo ritmas pažėrė keistų pažeidimų seriją Klaipėdos rajone. Užuot izoliavęsi ir kantriai laukę koronaviruso pandemijos pabaigos, gyventojai pažeidinėjo įstatymus: darkytos viešos erdvės, vairuota išgėrus. „Praėjęs savaitgalis buvo labai neramus, pranešimų kiekis viršijo vasaros savaitgalio suvestinę“, – teigia Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkė Rasa Stasiulaitienė.

Išpurškęs keverzonę pasirašė

Klaipėdos policija aną savaitgalį sučiupo neįtikėtino naivumo prasižengėlį. Vyras patrulių buvo pasivytas ir sulaikytas po to, kai dažais ištepliojo Jakų žiedinės sankryžos viaduko atramą ir ten pat pasirašė bei paliko savo telefono numerį.

Incidentas nutiko vidury dienos. Šiaulių miesto gyventojas, atvykęs į pajūrį, nusprendė keistai papramogauti. Gal jaudindamasis dėl plintančio viruso, o gal kankinamas kitų išgyvenimų, 31 m. vyras automobiliu ratais suko po Klaipėdą, kol atsidūrė prie Jakų žiedinės sankryžos. Čia, išlipęs iš mašinos, vyriškis nupėdino prie viaduko atramų ir purškiamais dažais išraitė keisto turinio užrašą. Su gramatinėmis klaidomis vyras užrašė – „Būti tai reiškia suprasti, kad taip nėra, kad nieko nėra“. Negana to šiaulietis dar pasirašė esąs Ž. Žičkus ir nurodė savo mobiliojo telefono numerį.

Šį poelgį stebėjo daugybė pravažiuojančiųjų. Bendrasis pagalbos centras 112 sulaukė ne vieno skambučio – žmonės pranešė, kad niokojamas valstybės turtas. Vienas pilietiškas vairuotojas, pastebėjęs, kad vyriškis sėda į automobilį, jį pasekė iš paskos. Žmogus perdavė informaciją policijos budėtojui. Netrukus ties Liepų ir Artojų gatvės sankryža patrulių ekipažas sulaikė prasižengėlį. Sulaikytasis yra tas pats asmuo, kurio pavarde ir pasirašė keverzonėje. Jo automobilyje rastas purškiamų dažų flakonėlis. „Sunku suprasti tokį elgesį. Štai taip Šiaulių miesto gyventojas nusprendė praleisti laiką atvykęs prie jūros“, – stebėjosi Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkė R. Stasiulaitienė.

Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 187 str. pirmą dalį. Už turto sunaikinimą ar sugadinimą baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Pastebėjo neblaivų ir pranešė

Nors karantino laikotarpiu aktyvėja gyventojai, skambinantys policijai dėl saviizoliacijos pažeidimų, nestinga ir senų problemų – eismo pažeidėjai niekur nedingo. Neabejingi veiviržėniškiai įvertino, kad aplinkiniams mirtinai pavojingas pastebėtas neblaivus vairuotojas.

Praėjusį šeštadienį Veiviržėnų miestelyje vietos gyventojai prie kapinių pamatė svirduliuojantį vyrą. Jis be jokio sąžinės graužimo įlipo į mašiną ir nuvažiavo. Policininkams įvykio liudininkai ne tik apibūdino vairuotoją, bet ir pranešė jo vairuojamo automobilio „Opel Astra“ valstybinius numerius.

Pareigūnai nurodytą mašiną sustabdė už kelių kilometrų esančiame Šukaičių kaime. Jį vairavo 54 metų vyras. Alkoholio matuoklio rodmenys patvirtino įtarimus – vairuotojas buvo gerokai neblaivus (2,26 prom.).

Pasak R. Stasiulaitienės, ikiteisminis tyrimas jau yra baigtas, dėl taikytinų sankcijų sprendimą priims teismas. Labai svarbu ir pagirtina, kad apie neblaivius vairuotojus praneša patys žmonės.

Serganti medikė vedžiojo šunį

Ketvirtadienį Klaipėdos rajono pareigūnai gavo pranešimą apie saviizoliacijos taisyklių nesilaikančią moterį. Vieno rajono daugiabučio gyventojai pareigūnams pranešė apie virusu infekuotą medikę, kuri žinodama, jog serga, vis tiek išeina iš namų. Atvykę pareigūnai aptiko moterį lauke vedžiojančią šunį. Ji dėvėjo kaukę, nemūvėjo pirštinių.

Pirmą kartą Lietuvoje už tokį pažeidimą iškelta baudžiamoji byla – neatsakingai moteriai gresia viešieji darbai arba bauda, arba areštas, arba laisvės apribojimas.

Policija dar kartą primena, jog jei asmeniui nustatytas COVID-19 virusas, saviizoliacija yra griežtai privaloma. Sergantiems asmenims draudžiama palikti izoliacijos patalpas, už tai bus baudžiama įstatymų numatyta tvarka.

Šakų deginimas prišaukė tarnybas

Į nemalonią situaciją neseniai pateko ir viena klaipėdiečių šeima, Dituvos sodo sklype deginusi šakas. Kaimynai greit iškvietė ne tik gaisrininkus, bet ir policiją. Klaipėdiškiai teisinosi esą čia gyvena senyvo amžiaus tėtis, o jie su keturiais jau suaugusiais vaikais atvažiavę aptvarkyti teritorijos. Išgenėjo sodą ir šakas degino metalinėje statinėje, kuri įbetonuota, aplink visur išklotos plytelės, tad saugi. Anot sodo atliekas tvarkiusios klaipėdiškės Viktorijos, atvažiavę gaisrininkai įvertino situaciją, įsitikino, kad šakos deginamos saugiai ir išvažiavo, tačiau dar po 2 val. atvyko policija.

Klaipėdiškių šeimyną papiktino tai, kad Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnė Vilma Grekštienė pokalbį esą pradėjo nuo priekaištų, jog jie nesilaikantys karantino, susibūrę į per didelę grupę. Labiausiai aplinkinius papiktino tai, kad pareigūnė bendravo esą nesilaikydama saugaus atstumo, nedėvėjo kaukės.

Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkė R. Stasiulaitienė „Bangai“ komentavo, kad tuo metu dar nebuvo įvesta tokių griežtų karantino taisyklių. „Privalomo kaukių nešiojimo nebuvo. Netikiu, kad pareigūnė nesilaikė saugaus atstumo. Žinoma, dabar jau yra kiti nurodymai. Pareigūnai nešioja kaukes ne tik viešose vietose, bet ir pačiame komisariate. Jei tik išeina iš kabineto, užsideda tiek kaukes, tiek apsimauna pirštines. Greitai prisitaikėme prie ekstremalios situacijos“, – užtikrino R. Stasiulaitienė.

Agota BENDORAUSKIENĖ

A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių