• 10 rugpjūčio, 2022
|

Katės ir vištos auginti kačiukai – geruose namuose

M. ČEIČIO nuotr.: naujoji augintinė Džeinė naujuose namuose Kauno centre jaučiasi puikiai. „Ji pradžiugino net tik žmones, bet ir mūsų 6 metų katiną“, – sakė Martynas.

Gribžiniškių ūkininkų Mildos ir Virginijaus Kiaulakių namuose pavasarį pradėjo dėtis nematyti dalykai: vos katė atsivedė keturis kačiukus, jais ėmė rūpintis tvarto kaimynė višta. Maitinti, žinoma, teko katei, bet višta juos šildė, glaudė kaip tikra mama ir vijo šalin katę, paukščius ir net vaikus. Apie tai rašėme „Bangoje“, reportaže pasakojo ir LNK televizijos reporteriai. Tad nenuostabu, kad ne tik gribžiniškiai, bet ir kaunietis panoro prakutusių dviejų mamų augintų kačiukų. Pasidomėjome, kur dabar gyvena mažieji murkliai, sulaukę netikėtos vištos meilės ir gyvūnų mylėtojų ypatingo dėmesio.

Trys liko Gribžiniuose

M. ir V. Kiaulakių artimiausia kaimynė Elzė pirmoji išsirinko ir parsinešė namo vieną iš keturių katyčių. „Tada ji svėrė tik 300 g, o dabar – 950 g“, – sakė Elzės mama Raimonda Zaborė. Ir šlapiu, ir sausu specialiu kačių maistu šeriama katytė susigundo nugriebti nuo stalo ir šeimininkų maisto, ragavo net uogų, o kartą, pasak Raimondos, nuvertė ir vyno taurę…

Moteris juokdamasi pasakojo apie Prezidentės Dalytės (taip pavadino savo augintinę) įpročius, kuriais stebisi visa šeima. Prieraiši katytė mėgsta sėdėti namiškiams ant pečių, o miegoti – lovoje virš galvos. Naktį žadina letenėle, kabina akis, o sugrįžusius į namus šeimininkus pasitinka stovėdama ant dviejų kojų. Kadangi katytė labai mėgsta vandenį ir prausiasi juo, kai bėga iš čiaupo, šeimininkai padėjo net atskirą indą šiam svarbiam jai ritualui.

Dvi katytės apsigyveno pas gribžiniškį Marių Valių, kai dingo jo katinas. Vieną pavadino Mergaite, o kitą pagal charakterį – Išdykėle, mat esanti agresyvoka. Taip vietoj dingusio vieno katino Mariaus namuose atsirado dvi katytės. Joms turbūt teks įprasta naminėms katėms lemtis, nes sodyboje esą pelių. Gribžiniškės katytės, pasaulį išvydusios tvarte vištos lizde, gyvenimą tęsia irgi tvartuke.

V. KIAULAKIO nuotr.: kai kačiukai iškeliavo į kitus namus, katė ir višta dar ilgai jų drauge ieškojo, dairydamosi į visas puses. Įdomu, kas globos kitos vados kačiukus?Viena kaimietė – į Kauną

Vos per LNK pamatęs reportažą apie keturias katytes, kurias auklėja ir katė, ir višta, kaunietis Martynas Čeičys net nesuabejojo, kad viena turėtų apsigyventi jų namuose. „Viena katytė buvo tokia panaši į mūsų turėtą, tiesiog identiška: ir dėmelė ant galvos, kailis trijų spalvų ir raštas toks pat. Atrodo, jog įvyko reinkarnacija“, – neslėpdamas džiaugsmo naująja augintine pasakojo Martynas. Džeine pavadinta kaimietuke, kuriai teko iškeliauti į didmiestį, naujieji šeimininkai žavisi kasdien. Atrodo, kad ji džiaugsmo suteikė ne tik žmonėms. „Likęs mūsų namuose vienas Lietuvos rainasis, kuriam 6 metai, tapo liūdnas, o kai į namus įbėgo Džeinė iškėlusi uodegą, tarsi atsigavo. Ši iš karto paėdė iš jo dubenėlio ir paprašė dar“, – nuotaikingai pasakojo Martynas. Įvairiu, bet specialiai katėms skirtu maistu šeriama Džeinė kartą neatsispyrė ant stalo paliktam šakočio gabalėliui ir jį nugvelbė. Šeimininkai smaguriauti neleido, bet smaližės smalsumo neįveikė. „Vos tik pamato, kad valgome šakotį, šoka ant krūtinės, atrodo, iš burnos išplėš“, – juokėsi kaunietis. Jis pastebėjo, kad katytė priaugo svorio ir jau nebetelpa į delną kaip prieš mėnesį. Džeinė esanti tikra nenuorama: vos pamiega 10–15 minučių ir vėl nori dūkti. Nors, pasak Martyno, ne visi kačiukai mėgsta laiptus, Džeinei jie – ne kliūtis, o gyvenimo paįvairinimas. Ko gero, šiuose namuose jai liūdna tikrai nebus, o ir draugijos nepritrūks.

Gribžiniškei – stresas

Ūkininkė M. Kiaulakienė prisipažino, kad ši vištos, katės ir kačiukų istorija buvo ir smagi, ir šiek tiek varginanti. Moteriai nuolat teko tarpininkauti, kad tiek katė, tiek višta atliktų savo misiją ir, žinoma, kad nieko netrūktų kačiukams.

„Kai „Bangoje“ perskaitę apie stebuklėlius mūsų ūkyje LNK žurnalistai atvažiavo filmuoti, bijojau, kad nebūčiau apsimelavusi. Kaip tik buvau išvariusi iš tvarto vištą ir įleidusi katę. O jei višta negrįš į lizdą prie kačiukų? Reporteriai buvo pasiruošę laukti. Laimei, vos pravėriau tvarto duris, pro jas į vidų šmurkštelėjo kačiukų globėja višta“, – šypsodamasi prisiminė gribžiniškė ūkininkė. Įtampos buvo ir daugiau. „Kai išvažiavo televizijos žurnalistai, dingo višta, o aš dvi naktis nemiegojau galvodama, ar ko neprišnekėjau per televiziją“, – neslėpė M. Kiaulakienė.

Laima ŠVEISTRYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių