Kiškėnuose bus statoma su uostu susijusi gamykla

Kiškėnų kaime per trejus metus turėtų atsidaryti maisto produktų sandėliavimo ir perdirbimo gamyk­la, uosto krovai paruoštų produktų bazė, kurios apyvarta siektų maždaug 1 mln. tonų produkcijos per metus. Trečiadienį projektuotojai ir investuotojų atstovai Savivaldybėje pristatė būsimą stambų investicinį projektą Klaipėdos rajone.

Trąšų nelaikys

Savivaldybėje pristatymą, kuriame dalyvavo rajono meras Vac­lovas Dačkauskas, kiti Savivaldybės vadovai, specialistai, politikai bei Kiškėnų bendruomenės atstovai, surengė UAB „Sweco Lietuva“, bendrovės „Lokla“ bei Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“. Kiškėnuose buvusią gamtinių dujų pilstymo stotį su 13 ha žemės sklypu ir trimis geležinkelio atkarpomis jame yra įsigijusi korporacija „Lokla“, kuri verčiasi nekilnojamojo turto tarpininkų atliekama nekilnojamojo turto paslaugų veikla. Pro sklypą driekiasi „Lietuvos geležinkelių“ geležinkelis, sujungiantis Rimkus ir Gargždus. Šios pramoninės teritorijos, apsuptos miško ir gyvenamų sodininkų bendrijų, vystymo koncepciją pristatė „Sweco Lietuva“ projektuotojai, kurių paslaugomis dažnai naudojasi ir kitos uosto bei tarptautinės kompanijos.

Iš 13 ha sklypo 8 ha užims gamybos pastatai, kurių plotas sudarys 60 tūkst. kv. m. Pagrindinė statinių paskirtis bus sandėliavimas ir gamyba. Pasak „Begos“ valdybos pirmininko Aloyzo Kuzmarskio, ši vieta yra patraukli investuotojams dėl gero susisiekimo su uostu tiek geležinkeliu, tiek autotransportu. Be to, krovos kompanijoms reikia ploto, kur būtų galima paruošti birią žaliavą eksportui. Tai dažnai atliekama ir uždarose patalpose pačiame uoste, sukaupiant reikiamą kiekį pakrauti į laivus, tačiau plečiant krovos paslaugas, jų nebepakanka. A. Kuzmarskio teigimu, trečdalį „Begos“ krovos apimčių sudaro trąšos, pusę kiekio – grūdai ir likusi dalis – skysti kroviniai – aliejai ir kt. „Lietuva kasmet parduoda eksportui didelį kiekį grūdų – per Klaipėdos uostą iškeliauja apie 2 mln. t. Dalį jų galima perdirbti, bet reikia tam vietos ir gebėjimų. Planuojama Kiškėnuose perdirbti kukurūzus, soją, kitus grūdus, kurie bus atvežami iš uosto ir vėl išvežami“, – aiškino A. Kuzmarskis. Planuojama, kad šioje įmonėje bus įdarbinta ne mažiau kaip 100 žmonių.

Rajonas sutinka palankiai

Pasak „Lokla“ vadovo Mindaugo Žilinsko, planuojama veikla – maisto produktų perdirbimas ir eksportavimas yra pati palankiausia gyventojams, neturinti reikšmingos įtakos jų gyvenimo kokybei. Sklype numatomi statyti pastatai esą pasitarnaus kaip apsaugos sienelė nuo triukšmo, o pagrindiniai produkcijos pervežimai, krovos darbai vyks pačioje teritorijoje. Vis dėlto susitikime dalyvavusi Visuomenės sveikatos centro atstovė atkreipė dėmesį, kad vietovė pakankamai jautri dėl pramonės plėtros, kadangi aplink ir gana arti priplanuota gyvenamosios statybos sklypų. Gi Kiškėnų seniūnaitis, „Tolupio“ sodininkų bendrijos pirmininkas Nikolajus Gorčiakovas jokios grėsmės iš būsimo pramonės objekto neįžvelgia, pasak jo, kiškėniškiai labiau jaudinosi, kad čia nebūtų kraunamos trąšos. Pasak jo, žmonės pageidautų investuotojų paramos pastatant naują autobusų stotelę su pastoge, nes esą su rajonu neina susitarti. A. Kuzmarskis pažadėjo, kad stotelė bus.

„Loklos“ vadovas M. Žilinskas užsiminė, kad vietiniai labai šiukšlina sklypą, jie nespėjantys vežti šiukšlių. Daug žmonių čia susikasę daržus, pasistatę net šiltnamius. Šia veikla žmonės, pasak M. Žilinsko, galės verstis iki pat prasidedant statyboms, tik prašė nebeteršti teritorijos. Dovilų seniūnijos seniūnė Nijolė Ilginienė pasidžiaugė, kad vietoje dujų pilstymo stoties atsiras gerokai aplinkai ir žmonėms saugesnė maisto pramonės įmonė. Palankiai naują stambų investuotoją įvertino ir rajono vadovybė. Meras V. Dačkauskas pasidžiaugė, kad į rajoną ateina šiuolaikiška įmonė, kuri suteiks žmonėms gerai apmokamų darbo vietų, ir palinkėjo verslininkams sėkmės.

Jolanta BENIUŠYTĖ

Autorės nuotr.

Reklama: siramis.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių