Klaipėdos apskrities kelių policijos pareigūnės aistra – sportiniai motociklai ir automobiliai

Klaipėdos apskrities kelių policijoje pareigūnė Irena Skierytė tarnauja nuo pirmosios savo tarnybos dienos – jau apie septynerius metus. Svajojo apie darbą šiame padalinyje ir taip sutapo, kad paskirta buvo būtent ten.

Tarnybiniu motociklu patruliuoti pareigūnei netenka, tačiau aistrą šioms transporto priemonėms sako jutusi nuo vaikystės. Įgyvendinti ją subrendo tik jau tapusi pareigūne – išsilaikė teises, įsigijo motociklą „Yamaha R6“ ir jau šeštasis sezonas nesiskiria su juo.

„Sportinis ir juodas – tokie buvo pagrindiniai kriterijai įsigyjant motociklą. Mėgstu keliauti, motociklu važiuoju dažnai ir mažiausiai 100 km. vienu užsėdimu“, – sako pareigūnė I. Skierytė.

Pasivažinėjimams moteris mieliau renkasi užmiesčio kelius – riaumojantys motociklai mieste patinka ne visiems gyventojams, o ir laviruoti tarp gausybės automobilių ne itin smagu. Dažnai suka Šilutės, Ventės, Plungės, Telšių, Mažeikių link, įsimintinos kelionės buvo į Kauną vingiuotu panemunės keliu, taip pat į Latviją ir Norvegijos kalnuose. Važiuoti, beje, pareigūnė labiau mėgsta viena.

„Kai važiuoji motociklu, visiškai atsipalaiduoti negali – mažiausia duobė, per staigus vairo suktelėjimas gali tapti skaudžios nelaimės priežastimi. Ir nėra nei rėmo, nei saugos diržo, kurie papildomai saugo keliaujančius automobiliu. O važiuojant grupėje dar turi sekti ir tai, ką daro važiuojantys greta“, – sako kelionių motociklu entuziastė.

Vis dėlto pripažįsta, kad ne visus vienišės kelionėse iškylančius iššūkius pavyksta išspręsti pačiai. Vienąkart sako sustojo pasigrožėti vaizdingu gamtovaizdžiu, o motociklą pastatė neapdairiai – kojelė susmigo į smėlį ir jis nuvirto. Teko kviesti ir ilgokai laukti pagalbos, nes apie 200 kg. sveriančio „žirgo“ moteris nesugebėjo pakelti.

Ne kartą teko patekti ir į labai pavojingas situacijas, tačiau, laimei, jos baigėsi sėkmingai.  Automobilių vairuotojai, pasak pareigūnės, vis dar gana dažnai motociklininkų tiesiog nepastebi – pavyzdžiui, iš šalutinio kelio išvažiuojantis automobilis gali išnirti vos ne prieš pat nosį. Yra ir motociklininkų, viršijančių leistiną greitį, neleistinai „nardančių“ tarp automobilių. Pati teigia, kad sėsdama ant motociklo, visada jaučia didesnę atsakomybę – privalanti rodyti pavyzdį ir nepažeidinėti kelių eismo taisyklių.

„Tarnauju kelių policijoje, todėl privalau rodyti pavyzdį. Pradžioje motociklininkų bendruomenėje net sklido kalbos, kad esu neva „infiltruotra“ pareigūnė stebėti ir fiksuoti pažeidimus, bet pamažu suprato, kad tai tik mano hobis“, – su šypsena pirmuosius ant motociklo praleistus sezonus prisimena pareigūnė.

Aistra keliauti neatslūgsta ir ne sezono metu – pareigūnė persėda į taip pat sportinį automobilį „Audi TT“, kuriuo per savaitę teigia nuvažiuojanti apie 1000 km.

„Kažkas mėgsta skaityti knygas, o aš – tiesiog važiuoti ir ne itin svarbu kur. Tai buvo mano svajonė. Manau, kad siekti įgyvendinti svajones reikia, kad ir kokios jos bebūtų. Tačiau taip pat būtina elgtis labai atsakingai, saugoti save ir nesukelti skausmo kitiems žmonėms“, – sako naujam sezonui savo plieninį žirgą „balnojanti“ Klaipėdos apskrities kelių policijos pareigūnė Irena Skierytė.    

Nuotraukos – iš asmeninio I. Skierytės albumo.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių