Klaipėdos rajone – analogų neturintis Technologijų ir inovacijų parkas

Visą SBA Technologijų ir inovacijų parko projektą teritorijoje planuojama įgyvendinti iki 2027 metų. Bendra SBA šalia Klaipėdos valdoma teritorija, įskaitant Technologijų ir inovacijų parką, sudaro 50 ha. Drono atskraidintoje laiko kapsulėje (ji sveria net 5 kg!) buvo įdėtas laiškas ateities kartoms. Pastarąjį pasirašė premjero Sauliaus Skvernelio patarėja Rugilė Andziukevičiūtė-Buzė, Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ir SBA viceprezidentas Egidijus Valentinavičius. Kapsulė į žemę įleista roboto pagalba, vėliau ją simboliškai užmūrijo minėti garbūs svečiai.Vakar Klaipėdos rajono Gobergiškės kaime iškilmingai dronu pristatyta, roboto įleista simbolinė laiko kapsulė, žyminti, kad čia iškils SBA grupės Technologijų ir inovacijų parkas. Neabejojama, kad jis prisidės prie Klaipėdos regiono ir visos šalies ekonomikos, technologijų bei inovacijų postūmio.

SBA technologijų ir inovacijų parke numatomos milijoninės investicijos, šimtai naujų darbo vietų, iki 160 tūkst. kvadratinių metrų skirtingos paskirties pastatų.

Drono atskraidintoje laiko kapsulėje (ji sveria net 5 kg!) buvo įdėtas laiškas ateities kartoms.Pirmasis etapas – logistikos centras

Komplekso pirmojo etapo darbų pradžią žymi inovatyvus, žaliosiomis technologijomis paremtas bei unikalios išvaizdos netrukus iškilsiantis logistikos centras – pirmasis toks Baltijos šalyse. Investicijos į pirmojo etapo SBA logistikos centrą siekia 18 mln. eurų.

Aplinkai draugiško SBA logistikos centro statyboms 12,3 mln. eurų paskolą skyrė bankas „Swedbank“. Logistikos centras bus statomas, kad atitiktų reikalavimus BREEAM sertifikatui, kuris suteikiamas tik tvariems, draugiškiems aplinkai ir pastato naudotojams bei energetiškai efektyviems pastatams.

SBA viceprezidentas E. Valentinavičius laiko kapsulę patikėjo robotui.„Centre bus įrengtas aplinkai poveikio nedarantis šildymas, paremtas natūralų temperatūrų skirtumą išnaudojančiais šilumos siurbliais. Ant logistikos centro stogo elektrą gamins saulės jėgainė, taip pat čia bus įrengtos inovatyvios, energiją taupančios apšvietimo sistemos. Nuo greitkelio triukšmo pastatą saugos suformuota apželdinta kalva, kuri tuo pačiu vasarą neleis įkaisti patalpoms, o žiemą padės išsaugoti šilumą, o taip vėlgi  bus taupoma energija“, – teigia logistikos centrą plėtojančios Klaipėdos rajono savivaldybės meras B. Markauskas džiaugėsi, kad SBA koncernas plėtrai pasirinko Klaipėdos rajono teritoriją ir simboliškai padovanojo dobilų sėklų, kurių bent saują linkėjo įmaišyti sėjant veją: „Neabejoju, kad išaugs ir penkialapių dobilėlių, kurie simbolizuoja sėkmę ypač reikalingą verslui“. SBA įmonės „Urban Inventors“ vadovas Lionginas Šepetys.

Logistikos centras užims beveik 30 000 kv. m, iš jų 350 kv. m – administracinės ir pagalbinės patalpos. Planuojama, kad pirmasis SBA Technologijų ir inovacijų parko plėtros etapas – logistikos centras – bus baigtas iki šių metų pabaigos.

Logistikos centras padės SBA baldų sektoriaus įmonėms, gaminančioms produktus Švedijos koncernui IKEA, efektyviau organizuoti tiekimo grandinę, tačiau juo galės naudotis ir kitos šalies įmonės. Logistikos centro operatoriumi bus SBA grupės įmonė „Innovo logistika“. 

Viceprezidentas kvietė bendrystei

Drono atskraidintoje laiko kapsulėje (ji sveria net 5 kg!) buvo įdėtas laiškas ateities kartoms. Pastarąjį pasirašė premjero Sauliaus Skvernelio patarėja Rugilė Andziukevičiūtė-Buzė, Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ir SBA viceprezidentas Egidijus Valentinavičius. Kapsulė į žemę įleista roboto pagalba, vėliau ją simboliškai Unikalios architektūros logistikos centrą projektavo Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rolandas Palekas bei architektai Bartas Puzonas, Dalia Uogintaitė, Karolina Burbaitė. Techninį projektą parengė „PST projektai“. Statybos darbų rangovu pasirinktas „Panevėžio statybos trestas“. R. Palekas šmaikštavo, jog šiame parke bus ir parkas – žalioji zona, sporto aikštelės, suformuoti atitinkamai želdiniai. „Įprasta matyti tokius terminalus kaip dideles dėžes, tačiau šis atvejis kitoks“, – džiaugėsi jis. užmūrijo minėti garbūs svečiai.

Technologijų ir inovacijų parko vizionierius, SBA viceprezidentas E. Valentinavičius papasakojo ir apie antrąjį projekto etapą. „Jau pradėti pastato projektavimo darbai ir užsakoma įranga baldų komponentų gamyk­lai, į kurią bus investuota dar 15 mln. eurų. Ji turėtų pradėti veikti jau kitų metų pabaigoje. Iki 2027 m. bus baigti visi trys etapai, projektą, tikimės, vainikuos modernus SBA grupės baldų megafabrikas, o visi trečių šalių projektai yra labai laukiami ir bus rimtai svarstomi. Šis Technologijų ir inovacijų parkas sudarys galimybę visai Lietuvos baldų ir medienos pramonei dar labiau sujungti jėgas ir kooperuotis. Tik išnaudodami vienas kito stiprybes, būdami klasteriuose, galime būti konkurencingi. Įkasdami kapsulę kartu įžiebiame židinį, aplink kurį telksis svajonių turintys ir jas įgyvendinantys žmonės. Tegul tai būna vienas iš pirmųjų, bet ne paskutinis toks židinys inovacijas kuriančioje Lietuvoje – šalyje, apie kokią svajojame, tikime ir dedame visas pastangas“, – uždegančiai kalbėjo viceprezidentas.

Įsilies į bendruomeninį gyvenimą

Klaipėdos rajono savivaldybės meras B. Markauskas džiaugėsi, kad SBA koncernas plėtrai pasirinko Klaipėdos rajono teritoriją ir simboliškai padovanojo dobilų sėklų, kurių bent saują linkėjo įmaišyti sėjant veją. „Neabejoju, kad išaugs ir penkialapių dobilėlių, kurie simbolizuoja sėkmę, ypač reikalingą verslui. Ačiū, kad esate“, – dėkojo verslo ir savivaldos Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas įsitikinęs, kad SBA Technologijų ir inovacijų parko numatomos milijoninės investicijos, šimtai naujų darbo vietų teigiamai atsilieps rajono ekonominiam augimui.bendrystei didelį dėmesį skiriantis Klaipėdos rajono savivaldybės meras. Sveikinimo žodį taręs Klaipėdos miesto meras V. Grubliauskas teigė, jog per devynerius jo karjeros metus tai yra pirmoji laiko kapsulė, kuri įleista roboto. „Tikiuosi, kad neateis laikas, kai mero kėdėje sėdės robotas“, – šmaikštavo jis. V. Grubliauskas įsitikinęs, kad tokios investicijos – ne tik Klaipėdos krašto vizitinė kortelė, bet visos Lietuvos. Technologijų ir inovacijų parko statybos liudija, kad Klaipėdos regionas turi didžiulį potencialą.

SBA viceprezidentas E. Valentinavičius „Bangai“ teigė, jog Technologijų ir inovacijų parkas bendradarbiaus ir su Klaipėdos rajono bendruomenėmis. „Būsime aktyvi bendruomenės dalis. Bendrovė veikia įvairiuose Lietuvos miestuose, visur įsiliejame, vertiname socialinius projektus. Šilutėje yra pastatyta siena „Šilutės siena“, kuria visi džiaugiasi, Visagine – parkas ir t. t.“, – vardijo pašnekovas.

Agnė ADOMAITĖ

Andriaus JOKUBAIČIO nuotr.

Reklama: ingstad.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių