Klaipėdos universitete – paroda apie legendinį Fernando Magelano žygį aplink pasaulį

Ispanijos Karalystės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje José Maria Robles Fraga šiandien Klaipėdos universitete atidarė parodą „Ilgiausia kelionė“, skirtą Fernando Magelano ekspedicijai aplink pasaulį atminti.

„Ispanija švenčia šio didingo žygio 500 metų jubiliejų. Švenčiame ne tik žygio sukaktį, bet pirmosios ekspedicijos aplink pasaulį dalyvių heroizmą. Po šios kelionės mūsų planeta tapo mažesnė, mes tapom artimesni. Tai – Ispanijos Karalystės indėlis į pasaulio istoriją“,- pristatydamas parodą sakė p. José Maria Robles Fraga. Ambasadorius pasidžiaugė, jog paroda eksponuojama Klaipėdoje – jūriniame mieste, kuris dažnai vadinamas Lietuvos vartais į pasaulį.

Garsioji Fernando Magelano ekspedicija aplink pasaulį, įrodžiusi, jog žemė apvali, o pasaulinis vandenynas – vientisas, startavo 1519-aisiais. Po 16 pasirengimo mėnesių 5 laivai su daugiataute įgula išplaukė nuo Ispanijos krantų vakarų kryptimi. Po trejų metų, 1522-aisiais, į Ispaniją sugrįžo tik vienas laivas „Victoria“ su saujele išgyvenusių jūrininkų ir nauju žygio vadu Chuanu Elkanu, pakeitusiu ekspedicijos metu žuvusį jos įkvėpėją. Iki šiol F. Magelano žygis vadinamas svarbiausiu įvykiu geografinių atradimų istorijoje.

KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas padėkojo Ispanijos Karalystės ambasadai Lietuvoje už galimybę daugiau sužinoti apie pirmąjį žygį aplink pasaulį ir bendradarbiavimo iniciatyvas. Jis neabejojo, jog parodos lankytojai čia sužinos daug įdomaus apie istorinę kelionę.Parodos atidaryme kalbėjęs KU Ateities paramos fondo valdybos pirmininkas Vytautas Lygnugaris pastebėjo, jog iš didžiojo keliautojo Fernando Magelano ir šiandien galima pasimokyti, kaip nuosekliai ir kryptingai siekti tikslo.

Interaktyvi paroda pirmosios kelionės aplink žemės rutulį detales atskleidžia tiek tradiciniuose parodų lakštuose, tiek į virtualią realybę perkeliančiomis technologijomis. Parodą galima pamatyti darbo dienomis KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto 2-ojo aukšto vestibiulyje.

KU informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių