Knyga apie laukinę gamtą siekia sukurti šiltą emocinį ryšį tarp jos objektų ir skaitytojų

Ką tik pasirodė fotoalbumas „Laukinė Lietuvos gamta“, kuriame prisatomi būdingiausi natūralūs mūsų šalies kraštovaizdžiai, vertingiausios natūralios buveinės, reti ir saugomi gyvūnai, augalai, grybai. Taip atskleidžiamas Lietuvos gyvosios ir negyvosios gamtos vertybių unikalumas.

Kruopščiai atrinktų meninių fotografijų ir viso leidinio tikslas – ne tik supažindinti žmones su Lietuvos laukinės gamtos vertybėmis, bet ir sukurti šiltą emocinį ryšį tarp gamtos objekto ir skaitytojo, taip paskatinant jį labiau domėtis, puoselėti ir saugoti mūsų krašto gamtą.

Solidžioje 288 puslapių knygoje, kurios leidimą inicijavo Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, sudėta daugiau kaip 300 unikalių gamtos fotografijų. Jų autoriai – žinomi gamtininkai Eugenijus Drobelis ir Vytautas Knyva. Įkvepiančius tekstus parašė Eugenijus Drobelis.

Svarstydamas, ar mūsų krašte dar yra žmogaus nepaveiktos žemės lopinėlių, E. Drobelis rašo: „Per daugelį šimtmečių patys ir svetimų paraginti sausinome šlapynes, grioviais rėminome laukinės gamtos lopinėlius, pelkėse kasėme durpes, kirtome girias…  Ilgai nesuvokėme, kad besaikis vartojimas yra kelias į pražūtį, nuskurdinantis Žemės gamtinius išteklius, paverčiantis mūsų planetą netinkama buveine mums patiems ir kitoms gyvybės formoms. Lėtai grįžta pastangos išsaugoti savo krašto gamtą…“.

Autoriai tikisi, kad jų darbas kels pasididžiavimą mūsų krašto gamtos paveldu. Laukinė gamta vis dar dosni, nors ir daug iškentusi. Autoriai kviečia pabūti vienumoje su sodria vasaros žaluma ar stūgaujančia žiemos pūga, įkopti į smėlio kopas, pažvelgti į padūmavusias pelkes, pasivaikščioti ūksmingais girių takais, ošiančios Baltijos jūros, ramių ežerų ar sraunių upių pakrantėmis, susitikti su jose gyvenančiais gyvūnais, pasidžiaugti pievomis.

Knyga išleista lietuvių ir anglų kalbomis, ją bus galima rasti nacionalinių ir regioninių parkų lankytojų centruose, taip pat bibliotekose. Naują leidinį galima pavartyti ir virtualiai, pdf formatu čia

Lietuvoje saugomos teritorijos užima daugiau kaip 17 proc. šalies ploto. Svarbiausios gamtos vertybėms išsaugoti skirtos teritorijos – 3 gamtiniai rezervatai, 1 biosferos rezervatas, 5 nacionaliniai, 30 regioninių ir daugiau kaip 400 valstybinių draustinių.

Šiame fotoalbume rasite gyvosios gamtos ir gamtovaizdžių fotografijas iš Čepkelių, Kamanų, Viešvilės valstybinių gamtinių rezervatų, Žuvinto biosferos rezervato, Aukštaitijos, Dzūkijos, Žemaitijos, Kuršių nerijos nacionalinių parkų, daugelio regioninių parų ir kitų saugomų teritorijų. Kiekviena Lietuvos giria, pelkė ar pieva, upė ar ežeras – savaip reikšmingi. Jų visuma sukuria tą aplinką, kurioje mes gyvename ir kurią privalome išsaugoti.

Albumas „Laukinė Lietuvos gamta“ išleistas pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vykdomą projektą „Saugomų vertybių pažinimas ir informacijos sklaida“, finansuojamą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų Regioninės plėtros fondų lėšų.

Aplinkos ministerijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių