Kodėl rekuperatorius žema kaina ne visada geriausias pasirinkimas?

Renkantis vėdinimo sistemą su šilumos atgavimu, t. y. rekuperacija, pirmas klausimas, kurį sau užduodame: kokia yra rekuperatoriaus įrengimo kaina? Šiame straipsnyje aptarsime, nuo ko priklauso kainos ir į ką atsižvelgti, renkantis sistemą savo namams.

Kiek gali kainuoti šios vėdinimo sistemos įrengimas?

Aiškaus atsakymo į šį klausimą nėra, nes kainų diapazonas yra gana didelis ir daugiausia priklauso nuo naudojamų sprendimų kokybės. Bendra rekuperacijos kaina susideda iš dviejų svarbiausių elementų:

  • rekuperacinio surinkimo kaina (projektavimo, įrangos, surinkimo išlaidos),
  • rekuperacijos priežiūros kaina (elektros, filtrų, aptarnavimo išlaidos).

Planuodami rekuperacijos įrengimą, turime atsižvelgti į išlaidas, patiriamas perkant rekuperatorių, kuris yra viso mechaninio vėdinimo , projektavimo, surinkimo ir naudojimo (elektros suvartojimo) šerdis. Visi šie elementai yra tarpusavyje susiję. Tai reiškia, kad brangesnis įrenginys paprastai yra pigesnis. 

Kiek kainuoja rekuperacinės sistemos projektavimas?

Projekto kaina priklauso nuo įrengimo sudėtingumo. Esant dideliems pastatams, kur užsakovui keliami didesni reikalavimai ir reikia atsižvelgti į papildomus elementus, tokius kaip vėsinimas ar šildymas, projekto kaina išauga.

Be gerai parengto projekto neįmanoma sumontuoti instaliacijos taip, kad ji gerai atliktų visas savo užduotis. Be projekto atlikta instaliacija gali būti triukšminga ir neefektyvi, o rekuperacinės sistemos įrengimas gali būti žymiai ilgesnis ir problemiškesnis.

Rekuperatoriaus kaina

Dar vienas reikšmingas elementas visos rekuperacijos sąmatoje – paties rekuperatoriaus ir kitų jo efektyviam veikimui reikalingų priedų įsigijimas. Rekuperatorių kainos skiriasi. Rinkoje yra pigesnių, nebrangių įrenginių, tačiau aukštų našumo parametrų iš jų tikėtis neverta. Pigūs rekuperatoriai neturi naujų technologijų, todėl gali generuoti didesnes eksploatacijos išlaidas. Rekuperatorių kainos yra plačios, o jų kaina priklauso nuo jo dydžio, markės, šilumos atgavimo efektyvumo, papildomų funkcijų, automatikos. Be paties įrenginio kainos, į rekuperacijos kainą įeina ir tinkamam montavimui reikalingų medžiagų kaina.

Taigi, rekuperacinė sistema kainuoja. Tačiau tai yra tam tikra investicija. Rekuperacija leidžia realiai sutaupyti šildymui. Taip pat verta atkreipti dėmesį į savo sveikatą – rekuperatorius užtikrins, kad namuose kvėpuosite sveiku, šviežiu filtruotu oru, kuriame nėra teršalų ir alergenų. Jūs mažiau sirgsite ir jausitės geriau, todėl tai yra jūsų ir jūsų šeimos komfortas ir sveikata.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių