Kompensacijomis už elektrą dalis vartotojų galės pasinaudoti tik iš dalies

Laiko pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją lieka vos savaitė, o paskelbtas kompensacijos dydis nepadeda iki galo atsakyti į klausimą, su kuria įmone sudaryti sutartį. Dalį elektros vartotojų trikdo tai, kad kai kuriais atvejais jie negalės pasinaudoti visa žadama kompensacijos apimtimi, tarp tokių – sudariusieji sutartis anksčiau ar besinaudojantys dviejų laiko zonų planais.

„Elektrum Lietuva“ Produktų vystymo vadovas Mantas Kavaliauskas.

Nepriklausomos elektros tiekėjos bendrovės „Elektrum Lietuva“ Produktų vystymo vadovas Mantas Kavaliauskas sako, kad dalies anksčiau apsisprendusių elektros vartotojų sutartyse numatyti, taip pat nakties metu taikomi elektros tarifai gali būti mažesni, nei Vyriausybės pasirinkta 24 centų už kilovatvalandę (kWh) riba, iki kurios elektros tarifas bus kompensuojamas. Tai reiškia, kad jiems pilna 9 centų už kWh kompensacija nebus taikoma.

„Dalies elektros kainų kompensavimas yra pasirinktas kaip atsakas į augančią infliaciją ir vis stiprėjantį finansinį spaudimą namų ūkiams. Labai pozityvu tai, kad II etapo vartotojų perėjimas į nereguliuojamą rinką bus kiek įmanoma mažiau finansiškai skausmingas, juo labiau, kai elektra yra taip pabrangusi. Vis dėlto, mažesnius elektros tarifus iš anksčiau „atsinešantiems“ vartotojams patarčiau nenusiminti – jie jau išlošė loterijoje, užfiksavę mažesnes kainas“, – sako M. Kavaliauskas.

Bendrovės skaičiavimais, nesikeičiant įprastoms elektros suvartojimo apimtims, valstybės numatyta kompensacija mėnesio sąskaitą, priklausomai nuo plano, vienam antrosios bangos namų ūkiui sumažinsnuo 8 iki 38 eurų.

Pasak jo, vertėtų neužmiršti, kad elektros kainų kompensavimas yra laikina priemonė, kuri galios tik antrąjį šių metų pusmetį. Todėl vis tiek svarbu kilovatvalandės kaina, kuri galios pasibaigus kompensacijos laikotarpiui.

„Lietuvos energetikos agentūros duomenimis, remiantis preliminariomis birželio 7d. kainomis, pigiausiai elektrą siūlo parduoti „Elektrum Lietuva“. Tad mūsų atveju tarifas bus 0.287Eur/kWh, tadir kompensacija atitinkamai bus ne maksimali 0.09Eur/kWh, o 0.047Eur/kWh“, – pastebi M. Kavaliauskas.

Vartotojams pildyti prašymų ar imtis kitų veiksmų nereikia. Priklausomai nuo jiems taikomų elektros tarifų dydžio, kompensavimo mechanizmas nuo liepos pradžios ims veikti automatiškai.

„Žvelgiant visiškai pragmatiškai, kompensacija sudaro mažesniąją elektros tarifo dalį. Vadinasi, jei jums pasisekė anksčiau užfiksuoti žemesnę elektros kainą, tikrai jausitės tvirčiau pačiame šildymo sezono įkarštyje, kai yra planuojama kompensavimą nutraukti. Jei palygintume du namų ūkius, iš kurių pirmasis naudojasi žemesniu, o antrasis – aukštesniu elektros tarifu, analogiškos pastangos taupyti ir tausiau naudoti elektrą kur kas ryškiau atsispindės pirmojo namų ūkio sąskaitose, taip kad nesijauskite paskubėję ar pralaimėję“, – pažymi bendrovės „Elektrum Lietuva“ atstovas.

II rinkos liberalizavimo etapas apima 741,2 tūkst. buitinių elektros vartotojų, iš kurių 290 tūkst., arba 39 proc. dar nėra pasirinkę nepriklausomo elektros tiekėjo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių