Konferencijoje „Quo vaditis, Silvae?“ aptariami mokslu grįsti sprendimai miškams

Ketvirtadienį Vilniuje vyksta mokslinė konferencija„Quo vaditis, silvae?“, skirta universitetinių miškininkystės studijų šimtmečiui, miškotyros mokslo ištakoms Lietuvoje paminėti bei miškotyros ir miškų sektoriaus perspektyvoms aptarti.

Šiame renginyje mokslo atstovai atskleidžia mūsų šaliai ekonominiu, ekologiniu ir socialiniu požiūriais svarbaus miškų sektoriaus kompleksiškumą bei miško ekosistemų integralumą, pristato miškotyros mokslo įvairiapusiškumą. Aptariamas aukštos kvalifikacijos, platesnio mąstymo specialistų poreikis, jų atsakomybė už ekosistemų tvarumą ir už kuo didesnį miško bei miškininkystės indėlį į šalies, visuomenės gerovę. Dalyviai kviečiami diskutuoti – Quo vadis, silvae? (liet. „Kur einate, miškai?“).

Konferencija labai svarbi šiandieniame miškų politikos iššūkių kontekste, nes mokslu grįstų sprendimų kaip niekad reikia mūsų visų miškų tinkamam tvarkymui ir su miškais susijusių sektorių plėtrai. Stiprėjant klimato kaitos poveikiui ir didėjant ekonominiam bei geopolitiniam nestabilumui, svarbius valstybės lygmens sprendimus būtina priimti apgalvotai, remiantis moksliniais tyrimais ir svarbiausia – pasitelkus tinkamas kompetencijas.

Siekiant tvariai miškininkauti šiandien nebepakanka tik šabloniškai vykdyti įvairaus lygmens direktyvų, nuostatų ar taisyklių reikalavimų. Būtina atsižvelgti į šalies, jos regiono, konkretaus miško ar medyno ypatumus, paskirtį bei visuomenės lūkesčius.

Konferencijos programoje gausu pranešimų aktualiausiomis su miškais susijusiomis temomis, dar platesnė stendinių pranešimų tematika – jie apima bemaž 20 temų pradedant medžių, paukščių ir vilkų išsaugojimu, baigiant miško ekosistemų būklės vertinimu ar adaptyviu miškų valdymu.

Taip pat konferencijos metu bus priimta rezoliucija dėl mokslinių tyrimų ir miškotyros ir miškų sektoriaus perspektyvų.

Konferenciją organizuoja Lietuvos mokslų akademija, Aplinkos ministerija, Vytauto Didžiojo universitetas ir Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Miškų institutas.

Renginio programą, elektroninį leidinį, stendinius pranešimus rasite čia.

Aplinkos ministerijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių